Lista stanowisk - Dyrektor Kreatywny

Dyrektor Kreatywny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor kreatywny to osoba odpowiedzialna za nadzorowanie całokształtu działań, mających na celu realizację strategii reklamowej, a także wszystkich projektów, którymi agencja zajmuje się w danej chwili. Dyrektor koordynuje prace podległego zespołu, celem utrzymania wysokiego poziomu artystycznego i spełnienia oczekiwań klienta. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontaktuje się ze wszystkimi działami agencji, biorąc czynny udział we wszystkich etapach realizacji projektu, weryfikując informacje i wytyczne docierające od zleceniodawców kampanii ze stanem faktycznym. Dyrektor kreatywny jest odpowiedzialny za kontrolowanie budżetu, przewidzianego na realizację kampanii i poprawne wypełnianie jego założeń przez podległy personel. Jako główny zwierzchnik działu kreatywnego, dyrektor jest ostatecznym organem decyzyjnym w zakresie rekrutacji nowych pracowników i zarządzania finansami i potencjałem ludzkim i technicznym działu.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań rekrutacyjnych na stanowisku dyrektora kreatywnego, najważniejszym jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia uczelni wyższej – preferowane kierunki to reklama i promocja i pochodne. Niemniej ważne jest wieloletnie doświadczenie, zdobyte w dziale kreatywnym agencji reklamowej, poparte referencjami i bogatym portfolio, zawierającym przykłady dotychczas zrealizowanych projektów. Charakter stanowiska wymusza konieczność odznaczania się kandydatów ponadprzeciętnymi zdolnościami plastycznymi, wyobraźni przestrzennej, kreatywności, a także umiejętności zarządzania kapitałem ludzkim – organizowania pracy własnej i podległego personelu.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dyrektora kreatywnego jest przede wszystkim przestrzeń biurowa agencji reklamowej, w której większość obowiązków wykonuje za pośrednictwem komputera i specjalistycznego oprogramowania graficznego. Dyrektor na bieżąco osobiście nadzoruje prace podległego działu i kontaktuje się zarówno z klientami, jak i zewnętrznymi podwykonawcami projektu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko dyrektora kreatywnego funkcjonuje w branży reklamowej.


ZAROBKI

Zarobki rozpoczynają się od kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, wielokrotnie przekraczając kwotę 20000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dyrektor Kreatywny
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?