Lista stanowisk - Dyrektor Kreatywny

Dyrektor Kreatywny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor kreatywny to osoba odpowiedzialna za nadzorowanie całokształtu działań, mających na celu realizację strategii reklamowej, a także wszystkich projektów, którymi agencja zajmuje się w danej chwili. Dyrektor koordynuje prace podległego zespołu, celem utrzymania wysokiego poziomu artystycznego i spełnienia oczekiwań klienta. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontaktuje się ze wszystkimi działami agencji, biorąc czynny udział we wszystkich etapach realizacji projektu, weryfikując informacje i wytyczne docierające od zleceniodawców kampanii ze stanem faktycznym. Dyrektor kreatywny jest odpowiedzialny za kontrolowanie budżetu, przewidzianego na realizację kampanii i poprawne wypełnianie jego założeń przez podległy personel. Jako główny zwierzchnik działu kreatywnego, dyrektor jest ostatecznym organem decyzyjnym w zakresie rekrutacji nowych pracowników i zarządzania finansami i potencjałem ludzkim i technicznym działu.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań rekrutacyjnych na stanowisku dyrektora kreatywnego, najważniejszym jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia uczelni wyższej – preferowane kierunki to reklama i promocja i pochodne. Niemniej ważne jest wieloletnie doświadczenie, zdobyte w dziale kreatywnym agencji reklamowej, poparte referencjami i bogatym portfolio, zawierającym przykłady dotychczas zrealizowanych projektów. Charakter stanowiska wymusza konieczność odznaczania się kandydatów ponadprzeciętnymi zdolnościami plastycznymi, wyobraźni przestrzennej, kreatywności, a także umiejętności zarządzania kapitałem ludzkim – organizowania pracy własnej i podległego personelu.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dyrektora kreatywnego jest przede wszystkim przestrzeń biurowa agencji reklamowej, w której większość obowiązków wykonuje za pośrednictwem komputera i specjalistycznego oprogramowania graficznego. Dyrektor na bieżąco osobiście nadzoruje prace podległego działu i kontaktuje się zarówno z klientami, jak i zewnętrznymi podwykonawcami projektu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko dyrektora kreatywnego funkcjonuje w branży reklamowej.


ZAROBKI

Zarobki rozpoczynają się od kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, wielokrotnie przekraczając kwotę 20000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dyrektor Kreatywny
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź to nie tylko ogromne straty dobytku, zagrożenie dla życia i zdrowia, ale też lęk o przyszłość i zapewnienie środków do życia. Wskutek powodzi wiele osób nie pojawiło się dziś w pracy – i prawdopodobnie szybko do niej nie wróci. Jakie prawa przysługują pracownikowi w czasie powodzi? Jak skorzystać z tzw. zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej?

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

„Dziś już na pewno wykonam to zadanie. Dziś, nie jutro. Muszę to zrobić teraz. W końcu to ostateczny termin, czy raczej trzeci ostateczny, bo dwa poprzednie udało się przesunąć..." A potem, mimo silnej presji i motywacji, orientujesz się, że minął dzień, a Ty znów niczego nie zrobiłeś. Brzmi znajomo? A jednak z prokrastynacją można wygrać! Oto co może pomóc w walce z odkładaniem na później.

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

– Mitem jest to, że era pracy zdalnej dobiega końca – zauważa psycholog dr Beata Rajba. Wyjaśnia, że najlepiej w home office radzą sobie ci, którzy są z natury sumienni, bo nie potrzebują stałej motywacji i nadzoru. Kłopoty mogą mieć zaś ci, którym bez presji trudno przestrzegać deadline'ów, a także osoby z wysokim lękiem społecznym: w izolacji czują się dobrze, ale ich fobia się pogłębia.

Alergik w pracy

Alergik w pracy

Zatkany nos i ból głowy jesienią zwykle tłumaczymy sezonowym przeziębieniem. Tymczasem powodem złego samopoczucia może być też alergia. I choć doskwiera także w pracy, wielu ją ukrywa. – Pracownicy najczęściej nie są zainteresowani rozpoznaniem choroby zawodowej i nie zgłaszają objawów chorobowych w trakcie badań okresowych – zauważa ​​prof. dr hab. n. med. Cezary Pałczyński. Dlaczego?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?