Lista stanowisk - Dyrektor ds. Sprzedaży

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

Dyrektor ds. Sprzedaży

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor ds. Sprzedaży to osoba, która zarządza zespołem sprzedaży i tworzy długoterminową politykę handlową przedsiębiorstwa. Do głównych obowiązków osoby na tym stanowisku należy, m.in.: kreowanie i konsekwentne wdrażanie strategii handlowej, pozyskiwanie nowych klientów, doradzanie im, negocjowanie umów, budowanie relacji businessowych, ocena i rozwój nowych możliwości sprzedażowych dla produktu/ usługi/ działu, projektowanie oraz osiąganie celów sprzedażowych firmy oraz efektywne zarządzanie podległym zespołem pracowników. A także odpowiada za kreowanie budżetu i jego realizację, zawiera umowy handlowe, raportuje zgodnie z przyjętymi standardami do zarządu spółki, kontroluje wszelkie działania handlowe firmy.


WYMAGANIA

Dyrektor ds. Sprzedaży musi mieć wykształcenie wyższe ekonomiczne lub techniczne i ewentualne dodatkowe studia podyplomowe MBA, a także znać w stopniu dobrym język angielski. Poza tym pracownik ten musi znać międzynarodowe i polskie standardy rachunkowości, przepisy prawa podatkowego oraz umieć kierować kapitałem ludzkim, i posiadać wiedzę z zakresu sprzedaży i marketingu. Osoba na tym stanowisku powinna także cechować się, m.in.: dużą komunikatywnością, inicjatywą, samodzielnością i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki oraz umiejętnościami negocjacyjnymi, a także dokładnością, przedsiębiorczością, kreatywnym rozwiązywaniem problemów oraz bardzo dobrą organizacją pracy i umiejętnością zarządzania zespołem.


WARUNKI PRACY

Jest to stanowisko samodzielne, kierownicze. Miejscem pracy jest biuro. Większość osób pełniących tą funkcje ma około 30 - 40 lat. Praca ta wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Dyrektor ds. Sprzedaży powinien śledzić wskaźniki ekonomiczne i trendy. Istnieje możliwość podnoszenia kwalifikacji (szkolenia) oraz awansu, np. na dyrektora generalnego, dyrektora zarządzającego lub nawet prezesa.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Dyrektor ds. Sprzedaży może być zatrudniony w branży FMCG, logistycznej, motoryzacyjnej, sprzedaży hurtowej i detalicznej, w firmach produkcyjnych lub usługowych.


ZAROBKI

Pensja dyrektora ds. sprzedaży kształtuje się od 10 tys. zł - 20 tys. zł + premia zależna od wyników sprzedawcy i całego zespołu. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, prywatna opieka medyczna, szkolenia.

Praca Dyrektor ds. Sprzedaży
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Kadra zarządzająca

  • Prudential Polska Sp. z o.o.
    dyrektor  kontrakt B2B  pełny etat
    3 dni
    Zaangażowani ludzie, najwyższe standardy oraz prosta w konstrukcji oferta produktowa dopasowana do potrzeb klientów czynią nas wyjątkowym partnerem do współpracy. Jeśli posiadasz doświadczenie menedżerskie w branży ubezpieczeniowej zapraszamy do aplikowania na ww. stanowisko. Do zadań...
  • Dyrektor Oddziału

    GRUPA PZU   Ełk    praca stacjonarna
    dyrektor  umowa o pracę / na zastępstwo  pełny etat  rekrutacja online
    10 dni
    Realizowanie planów sprzedaży w podległym Oddziale; Zapewnienie wysokiej jakości sprzedaży oraz obsługi klienta; Budowanie portfela klientów; Zapewnienie aktualności wiedzy w zakresie produktów, procesów oraz narzędzi wspierających sprzedaż i pozyskiwanie klientów w podległym...
  • Dyrektor Sprzedaży Korporacyjnej

    GRUPA PZU   Rzeszów    praca hybrydowa
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    12 dni
    Realizacja wyznaczonych planów sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie dla klientów korporacyjnych w podległym regionie; Zarządzanie podległym obszarem sprzedaży; Nadawanie i rozliczanie planów sprzedażowych oraz monitorowanie realizacji bieżących zdań; Wsparcie podległego zespołu w...

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?