Lista stanowisk - Dyrektor ds. Reasekuracji

Dyrektor ds. Reasekuracji

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor do spraw reasekuracji jest osobą odpowiedzialną za koordynowanie procesu reasekuracji, czyli wzajemnego transferu ryzyka pomiędzy konkurencyjnymi zakładami ubezpieczeniowymi. Dyrektor opracowuje w tym celu wewnętrzne procedury i normy, mające możliwie usprawnić proces reasekuracji, a także kontroluje poprawne wypełnianie jego założeń. Osoba obsadzona na tym stanowisku nadzoruje właściwe rozliczanie i dokumentowanie operacji reasekuracyjnych, a także stara się, poprzez swoje działania, zapewnić możliwie najwyższą i najbardziej skuteczną ochronę dla tych operacji. Dyrektor, jako najbardziej doświadczony spośród specjalistów ds. reasekuracji i ich przełożony, podejmuje strategiczne decyzje w zakresie reasekuracji, a także pełni funkcję opiniodawczą w szczególnie istotnych z punktu widzenia instytucji przypadkach.


WYMAGANIA

Wśród licznych wymagań, stawianych przed kandydatami na stanowisko dyrektora ds. reasekuracji, najważniejszym i najczęściej spotykanym jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, a także wieloletniego doświadczenia w branży finansowej, lub ubezpieczeniowej, na stanowisku kierowniczym, związanym z procesami reasekuracyjnymi. Charakter stanowiska wymusza potrzebę posiadania zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, organizowania pracy własnej i podległego personelu, a także ponadprzeciętnych umiejętności analitycznych i numerycznych. Osoba zainteresowana pracą w charakterze dyrektora ds. reasekuracji musi być dogłębnie zaznajomiona z bieżącym otoczeniem rynkowym, oraz obowiązującymi przepisami prawnymi w tym zakresie. Ponadto, konieczna jest także znajomość obsługi komputera na poziomie zaawansowanym.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora ds. reasekuracji jest pracą w przeważającej części biurową, wykonywaną za pośrednictwem komputera, wraz z oprogramowaniem, służącym do wykonywania skomplikowanych analiz. Ponadto, dyrektor kontaktuje się z jednostkami wewnętrznymi i przedstawicielami zewnętrznych instytucji finansowych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w branży ubezpieczeniowej.


ZAROBKI

Zarobki, podobnie jak w przypadku siostrzanych stanowisk, należących do kadry zarządzającej kształtują się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Praca Dyrektor ds. Reasekuracji
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?

Jak napisać CV? Rodzaje CV

Jak napisać CV? Rodzaje CV

– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.