Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor ds. Operacji Bankowych i Organizacji

Lista stanowisk - Dyrektor ds. Operacji Bankowych i Organizacji

Dyrektor ds. Operacji Bankowych i Organizacji

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor do spraw operacji bankowych i organizacji zajmuje się, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, koordynacją organizacji wewnątrz instytucji lub firmy, a także jej operacyjną działalnością. Dyrektor, jako najbardziej doświadczony spośród specjalistów, opracowuje wewnętrzne procedury i normy, mające analizować operacje, prowadzone przez klientów w ramach ich rachunków bankowych, oraz badać ich zgodność z prawem. Dyrektor koordynuje prace podległego zespołu, celem maksymalizacji wydajności bieżącej obsługi operacyjnej klientów, jednocześnie prowadząc działania, mające zapewnić bezpieczeństwo dla tych operacji, zwłaszcza od strony technicznej. Dyrektor określa wzajemne relacje podległego zespołu z pozostałymi działami firmy.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań rekrutacyjnych na stanowisku dyrektora do spraw operacji bankowych i organizacji, najważniejszym jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej na jednym z kierunków, związanych z finansami i bankowością. Konieczne będzie także posiadanie wieloletniego doświadczenia w dziedzinie bankowości, dziale związanym z operacjami klientów i organizacją wewnętrzną, w tym na stanowisku kierowniczym. Wymagana jest także dogłębna znajomość palety produktów, oferowanych przez dany bank, orientacja w bieżącym otoczeniu rynkowym i prawie, związanym z zakresem obowiązków dyrektora. Konieczna będzie także znajomość obsługi komputera i oprogramowania, wykorzystywanego w banku, oraz ponadprzeciętne zdolności analityczne i numeryczne. Osoba zatrudniona na tym stanowisku to także osoba zdolna do kierowania kapitałem ludzkim, organizująca pracę własną i podległego personelu.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora jest pracą w przeważającej części biurową, wykonywaną za pośrednictwem komputera, jednak opierającą się także na osobistych kontaktach ze szczególnie istotnymi klientami, oraz przedstawicielami zewnętrznych instytucji finansowych. Dyrektor może spodziewać się służbowego telefonu, komputera i prawdopodobnie samochodu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w branży bankowości.


ZAROBKI

Zarobki, podobnie jak w przypadku innych stanowisk, należących do kadry zarządzającej, kształtują się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, w zależności od konkretnego banku i regionu, w którym funkcjonuje, a także zdolności i doświadczenia pracownika.

Praca Dyrektor ds. Operacji Bankowych i Organizacji
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?

Jak napisać CV? Rodzaje CV

Jak napisać CV? Rodzaje CV

– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.