– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.
Lista stanowisk - Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki
Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki to osoba, która sprawuje nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem łańcucha dostaw w firmie, np. z branży logistycznej/ dystrybucji towarów i usług - FMCG, produkcja, import i/eksport. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: zarządza i optymalizuje procesami logistycznymi w firmie, planuje i kontroluje poszczególne działania personelu, zarządza gospodarką magazynową i terminowością dostaw, nadzoruje procesami i procedurami związanymi z infrastrukturą, zarządza budżetem, prowadzi negocjacje z kluczowymi klientami, partnerami i dostawcami w kwestiach logistycznych i dystrybucyjnych, zapewnia ekspertyzy w technikach logistycznych, technologiach i rozwiązaniach materiałowych i produktów. Poza tym, dba o dostarczenie materiałów poprzez optymalizację procesów i systemów logistycznych, nadzoruje pracę magazynów, zwiększa usługi dla klienta poprzez wdrażanie nowoczesnych metod zarządzania, utrzymuje i rozwija relacje z jednostkami partnerskimi wewnętrznymi i zewnętrznymi.
WYMAGANIA
Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki powinien mieć wykształcenie wyższe (ekonomiczne lub techniczne, transport, logistyka) oraz znać w stopniu dobrym język angielski i obsługę komputera MS Office. Mile widziane jest kilkuletnie doświadczenie w firmie zajmującej się dystrybucją lub w dziale ds. Dystrybucji/lub Logistyki oraz wiedzę z nowoczesnych technik zarządzania logistycznego i systemów informatycznych wspomagających procesy logistyczne. Ważną kwestią jest też znajomość przepisów celnych, umów międzynarodowych, doświadczenie we współpracy z klientami oraz umiejętność koordynacji działań grupy ludzi. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się również: zdolnościami przywódczymi, negocjacyjnymi, odpowiedzialnością, zdolnościami analitycznymi oraz planistycznymi, a także systematycznością, punktualnością, odpowiedzialnością, umiejętnością działania pod presją czasu, oraz doskonałymi zdolności organizacyjnymi i umiejętnością zarządzania ludźmi.
WARUNKI PRACY
Miejscem pracy jest firma, biuro. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne pod nadzorem. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Czas pracy zazwyczaj ośmiogodzinny. Pracownik ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje itd.) oraz możliwość awansu, np. na dyrektora generalnego.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyk może być zatrudniony w większych i mniejszych firmach z branży dystrybucyjnej/logistycznej, w firmach zajmujących się importem i/eksportem.
ZAROBKI
Wynagrodzenie dyrektora ds. dystrybucji i logistyki waha się od 6,500 zł - 25 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, szkolenia.
Najnowsze artykuły
Kobiety coraz silniejsze w biznesie
Urlop okolicznościowy na ślub dziecka
Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?