Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki

Lista stanowisk - Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki

Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki to osoba, która sprawuje nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem łańcucha dostaw w firmie, np. z branży logistycznej/ dystrybucji towarów i usług - FMCG, produkcja, import i/eksport. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: zarządza i optymalizuje procesami logistycznymi w firmie, planuje i kontroluje poszczególne działania personelu, zarządza gospodarką magazynową i terminowością dostaw, nadzoruje procesami i procedurami związanymi z infrastrukturą, zarządza budżetem, prowadzi negocjacje z kluczowymi klientami, partnerami i dostawcami w kwestiach logistycznych i dystrybucyjnych, zapewnia ekspertyzy w technikach logistycznych, technologiach i rozwiązaniach materiałowych i produktów. Poza tym, dba o dostarczenie materiałów poprzez optymalizację procesów i systemów logistycznych, nadzoruje pracę magazynów, zwiększa usługi dla klienta poprzez wdrażanie nowoczesnych metod zarządzania, utrzymuje i rozwija relacje z jednostkami partnerskimi wewnętrznymi i zewnętrznymi.


WYMAGANIA

Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki powinien mieć wykształcenie wyższe (ekonomiczne lub techniczne, transport, logistyka) oraz znać w stopniu dobrym język angielski i obsługę komputera MS Office. Mile widziane jest kilkuletnie doświadczenie w firmie zajmującej się dystrybucją lub w dziale ds. Dystrybucji/lub Logistyki oraz wiedzę z nowoczesnych technik zarządzania logistycznego i systemów informatycznych wspomagających procesy logistyczne. Ważną kwestią jest też znajomość przepisów celnych, umów międzynarodowych, doświadczenie we współpracy z klientami oraz umiejętność koordynacji działań grupy ludzi. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się również: zdolnościami przywódczymi, negocjacyjnymi, odpowiedzialnością, zdolnościami analitycznymi oraz planistycznymi, a także systematycznością, punktualnością, odpowiedzialnością, umiejętnością działania pod presją czasu, oraz doskonałymi zdolności organizacyjnymi i umiejętnością zarządzania ludźmi.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest firma, biuro. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne pod nadzorem. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Czas pracy zazwyczaj ośmiogodzinny. Pracownik ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje itd.) oraz możliwość awansu, np. na dyrektora generalnego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyk może być zatrudniony w większych i mniejszych firmach z branży dystrybucyjnej/logistycznej, w firmach zajmujących się importem i/eksportem.


ZAROBKI

Wynagrodzenie dyrektora ds. dystrybucji i logistyki waha się od 6,500 zł - 25 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

Praca Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?

Jak napisać CV? Rodzaje CV

Jak napisać CV? Rodzaje CV

– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.