Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki

Lista stanowisk - Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki

Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki to osoba, która sprawuje nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem łańcucha dostaw w firmie, np. z branży logistycznej/ dystrybucji towarów i usług - FMCG, produkcja, import i/eksport. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: zarządza i optymalizuje procesami logistycznymi w firmie, planuje i kontroluje poszczególne działania personelu, zarządza gospodarką magazynową i terminowością dostaw, nadzoruje procesami i procedurami związanymi z infrastrukturą, zarządza budżetem, prowadzi negocjacje z kluczowymi klientami, partnerami i dostawcami w kwestiach logistycznych i dystrybucyjnych, zapewnia ekspertyzy w technikach logistycznych, technologiach i rozwiązaniach materiałowych i produktów. Poza tym, dba o dostarczenie materiałów poprzez optymalizację procesów i systemów logistycznych, nadzoruje pracę magazynów, zwiększa usługi dla klienta poprzez wdrażanie nowoczesnych metod zarządzania, utrzymuje i rozwija relacje z jednostkami partnerskimi wewnętrznymi i zewnętrznymi.


WYMAGANIA

Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki powinien mieć wykształcenie wyższe (ekonomiczne lub techniczne, transport, logistyka) oraz znać w stopniu dobrym język angielski i obsługę komputera MS Office. Mile widziane jest kilkuletnie doświadczenie w firmie zajmującej się dystrybucją lub w dziale ds. Dystrybucji/lub Logistyki oraz wiedzę z nowoczesnych technik zarządzania logistycznego i systemów informatycznych wspomagających procesy logistyczne. Ważną kwestią jest też znajomość przepisów celnych, umów międzynarodowych, doświadczenie we współpracy z klientami oraz umiejętność koordynacji działań grupy ludzi. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się również: zdolnościami przywódczymi, negocjacyjnymi, odpowiedzialnością, zdolnościami analitycznymi oraz planistycznymi, a także systematycznością, punktualnością, odpowiedzialnością, umiejętnością działania pod presją czasu, oraz doskonałymi zdolności organizacyjnymi i umiejętnością zarządzania ludźmi.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest firma, biuro. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne pod nadzorem. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Czas pracy zazwyczaj ośmiogodzinny. Pracownik ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje itd.) oraz możliwość awansu, np. na dyrektora generalnego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyk może być zatrudniony w większych i mniejszych firmach z branży dystrybucyjnej/logistycznej, w firmach zajmujących się importem i/eksportem.


ZAROBKI

Wynagrodzenie dyrektora ds. dystrybucji i logistyki waha się od 6,500 zł - 25 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

Praca Dyrektor ds. Dystrybucji i Logistyki
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?