Lista stanowisk - Dyrektor Departamentu Skarbu

Dyrektor Departamentu Skarbu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor Departamentu Skarbu to osoba odpowiedzialna za zapewnienie pozytywnych wyników finansowych Departamentu Skarbu. Do głównych zadań pracownika tego należy, m.in.: kierowanie pracownikami Departamentu, zarządznie płynnością finansową grupy, zapewnianie środków na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych, zarządzanie ryzykiem finansowym i ryzykiem kontrahenta, dokonywanie oceny wiarygodności kredytowej, określanie i aktualizowanie rankingów oraz wymagane limity dla kontrahentów, monitoruje i wspiera w zakresie zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej, utrzymuje relację z instytucjami finansowymi oraz wsparcie firmę w zarządzaniu funduszami pomocowymi.


WYMAGANIA

Dyrektor Departamentu Skarbu powinien mieć wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, zarządzanie, finanse), mile widziany jest też tytuł MBA, a także znajomość w stopniu bardzo dobrym języka angielskiego i obsługi komputera. Ważną kwestią jest też min. 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem finansami; doświadczenie w zarządzaniu przepływami pieniężnymi dużych organizacji; doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji na rynkach pieniężno-walutowych; doświadczenie w zarządzaniu ryzykami finansowymi; doświadczenie w pozyskiwaniu i stosowaniu instrumentów finansowych. Ponadto osoba na tym stanowisku powinna także cechować się, m.in.: zdolnościami przywódczymi, analitycznymi, komunikatywnością, bardzo dobrymi umiejętnościami negocjacyjnymi, inicjatywą, samodzielnością i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki, dokładnością, przedsiębiorczością, kreatywnym rozwiązywaniem problemów oraz bardzo dobrą organizacją pracy i umiejętnością zarządzania zespołem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest pomieszczenie zamknięte - biuro. Jest to stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresowe. Dyrektor Departamentu Skarbu powinien śledzić wskaźniki ekonomiczne i trendy oraz rozwiązania finansowe. Istnieje możliwość podnoszenia kwalifikacji (szkolenia) oraz awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Dyrektor Departamentu Skarbu może być zatrudniony w branży: usługi bankowe, finansowe i ubezpieczenia, w administracji państwowej.


ZAROBKI

Wynagrodzenie miesięczne tego pracownika zaczyna się od 10 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, prywatna opieka medyczna, szkolenia.

Praca Dyrektor Departamentu Skarbu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?

Jak napisać CV? Rodzaje CV

Jak napisać CV? Rodzaje CV

– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.