Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor Departamentu ds. Klientów Indywidualnych

Lista stanowisk - Dyrektor Departamentu ds. Klientów Indywidualnych

Dyrektor Departamentu ds. Klientów Indywidualnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor Departamentu ds. Klientów Indywidualnych sprawuje nadzór nad efektywną obsługą klientów indywidualnych i prawidłowym funkcjonowaniem oddziałów banku. Do jego obowiązków należy: nadzór nad pracą podległego personelu, opracowanie planów rozwoju usług bankowości indywidualnej, planowanie i nadzór nad realizacją zadań budżetowych departamentu, nadzór nad sprzedażą produktów bankowych w segmencie klientów indywidualnych, odpowiedzialność za realizację budżetu sprzedaży departamentu, sporządzanie sprawozdań, raportów i analiz na potrzeby Dyrektora ds. Bankowości Detalicznej oraz zarządu, opracowanie pełnej struktury transakcji kredytowych i innych związanych z ryzykiem dla Banku, opiniowanie wniosków kredytowych, wniosków o wydanie kart, zatwierdzanie wniosków o otwarcie rachunków w Departamencie i podpisywanie umów, nadzór nad wdrażaniem nowych produktów i usług.


WYMAGANIA

Osoba na tym stanowisku powinna się charakteryzować: wykształceniem wyższym, kilkuletnim doświadczeniem w pracy, doskonałymi zdolnościami komunikacyjnymi i umiejętnościami interpersonalnymi, umiejętnością pracy w stresie, wysokimi zdolnościami organizacyjnymi, analitycznymi oraz planistycznymi, twórczym i elastycznym podejściem do rozwiązywanych problemów, wysoką kulturą osobistą.


WARUNKI PRACY

Dyrektor Departamentu ds. Klientów Indywidualnych pracuje we własnym biurze. Jego czas pracy upływa także na spotkaniach z klientami oraz podróżami do oddziałów firmy, jeśli takie istnieją.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Pracy na tym stanowisku można szukać w firmach sektoru bankowego, finansowego.


ZAROBKI

Zarobki są zróżnicowane. Zależą od posiadanego doświadczenia, regionu kraju, wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Praca Dyrektor Departamentu ds. Klientów Indywidualnych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?

Jak napisać CV? Rodzaje CV

Jak napisać CV? Rodzaje CV

– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.