Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor Artystyczny (Art Director)

Lista stanowisk - Dyrektor Artystyczny (Art Director)

Dyrektor Artystyczny (Art Director)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor artystyczny, bardzo często nazywany z języka angielskiego Art directorem wbrew powszechnie przyjętym skojarzeniom nie musi mieć wiele wspólnego z branżą artystyczną jako taką. Stanowisko funkcjonuje w wielu firmach, przedsiębiorstwach i instytucjach pozornie ze sztuką nie związanych. Osoba na nim obsadzona zajmuje się jednak koordynowaniem całokształtu działań z pogranicza artyzmu, co w praktyce oznacza podejmowanie decyzji, związanych z działalnością reklamową, czy public relations podmiotu gospodarczego. Dyrektor artystyczny może współuczestniczyć w organizowaniu imprez promocyjnych, wydarzeń kulturalnych związanych z promocją produktu, czy nawet decydować o wyglądzie opakowań, czy materiałów reklamowych. Oczywiście, stanowisko Art directora funkcjonuje również w branży medialnej i artystycznej – osoby wykonujące obowiązki dyrektora artystycznego w firmach i instytucjach, zajmujących się tego typu działalności faktycznie współpracują z artystami w zakresie promowania ich twórczości, etc.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami, aplikującymi na stanowisko dyrektora artystycznego na pierwszy plan przebija się kwestia posiadanego przez nie wykształcenia – preferowani są kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia uczelni artystycznej – najczęściej na kierunku takim jak grafika, czy intermedia. Doświadczenie, pozyskane w pracy na podobnym stanowisku, związanym z organizowaniem artystycznej strony promowania działalności firmy lub instytucji będzie dodatkowym atutem. Obsługa komputera na poziomie zaawansowanym, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem graficznym, znajomość języków obcych i branży artystycznej to kolejne cechy, określające dobrego kandydata. Dyrektor artystyczny musi odznaczać się szczególną kreatywnością i wykształconym zmysłem estetycznym.


WARUNKI PRACY

Praca Art directora zawiera w sobie cechy wielu innych stanowisk, przestrzenią roboczą osoby obsadzonej na tym stanowisku jest nie tylko biuro i obszar firmy lub instytucji, lecz podejmuje ona także działania w terenie, podczas uzgadniania warunków organizowanych przedsięwzięć, konsultowania ostatecznego wizerunku opracowywanych materiałów promocyjnych, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko Art directora funkcjonuje w firmach i instytucjach, zajmujących się działalnością różnego rodzaju.


ZAROBKI

Zarobki Art directora o dużym doświadczeniu i wieloletnim stażu mogą sięgać 10 000 złotych brutto miesięcznie. Junior art director może liczyć na wynagrodzenie rzędu 5000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dyrektor Artystyczny (Art Director)
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?

Jak napisać CV? Rodzaje CV

Jak napisać CV? Rodzaje CV

– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.