Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor Artystyczny (Art Director)

Lista stanowisk - Dyrektor Artystyczny (Art Director)

Dyrektor Artystyczny (Art Director)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor artystyczny, bardzo często nazywany z języka angielskiego Art directorem wbrew powszechnie przyjętym skojarzeniom nie musi mieć wiele wspólnego z branżą artystyczną jako taką. Stanowisko funkcjonuje w wielu firmach, przedsiębiorstwach i instytucjach pozornie ze sztuką nie związanych. Osoba na nim obsadzona zajmuje się jednak koordynowaniem całokształtu działań z pogranicza artyzmu, co w praktyce oznacza podejmowanie decyzji, związanych z działalnością reklamową, czy public relations podmiotu gospodarczego. Dyrektor artystyczny może współuczestniczyć w organizowaniu imprez promocyjnych, wydarzeń kulturalnych związanych z promocją produktu, czy nawet decydować o wyglądzie opakowań, czy materiałów reklamowych. Oczywiście, stanowisko Art directora funkcjonuje również w branży medialnej i artystycznej – osoby wykonujące obowiązki dyrektora artystycznego w firmach i instytucjach, zajmujących się tego typu działalności faktycznie współpracują z artystami w zakresie promowania ich twórczości, etc.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami, aplikującymi na stanowisko dyrektora artystycznego na pierwszy plan przebija się kwestia posiadanego przez nie wykształcenia – preferowani są kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia uczelni artystycznej – najczęściej na kierunku takim jak grafika, czy intermedia. Doświadczenie, pozyskane w pracy na podobnym stanowisku, związanym z organizowaniem artystycznej strony promowania działalności firmy lub instytucji będzie dodatkowym atutem. Obsługa komputera na poziomie zaawansowanym, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem graficznym, znajomość języków obcych i branży artystycznej to kolejne cechy, określające dobrego kandydata. Dyrektor artystyczny musi odznaczać się szczególną kreatywnością i wykształconym zmysłem estetycznym.


WARUNKI PRACY

Praca Art directora zawiera w sobie cechy wielu innych stanowisk, przestrzenią roboczą osoby obsadzonej na tym stanowisku jest nie tylko biuro i obszar firmy lub instytucji, lecz podejmuje ona także działania w terenie, podczas uzgadniania warunków organizowanych przedsięwzięć, konsultowania ostatecznego wizerunku opracowywanych materiałów promocyjnych, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko Art directora funkcjonuje w firmach i instytucjach, zajmujących się działalnością różnego rodzaju.


ZAROBKI

Zarobki Art directora o dużym doświadczeniu i wieloletnim stażu mogą sięgać 10 000 złotych brutto miesięcznie. Junior art director może liczyć na wynagrodzenie rzędu 5000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dyrektor Artystyczny (Art Director)
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?