Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Informatyka / Administracja
Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

Lista stanowisk - Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

Polecane oferty - Informatyka / Administracja

  • PGE Systemy
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    18 godz.
    Twój Projekt oraz zadania: Administracja systemami cyberbezpieczeństwa na platformie Microsoft Azure. Ścisła współpraca z zespołem PGE-CERT przy analizie incydentów bezpieczeństwa IT. Udział w codziennych działaniach operacyjnych Departamentu Cyberbezpieczeństwa. Udział w działaniach...
  • Starszy Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT

    PGE Systemy   Warszawa, ul. Mysia 2    praca zdalna / hybrydowa
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Technologie, których używamy SIEM, SOAR, IPS, IDS, EDR, AV; Twój Projekt oraz zadania: Współpraca z I i II linią wsparcia w zakresie identyfikacji incydentów. Aktywne wsparcie analiz prowadzonych przez PGE-CERT. Opracowywanie skryptów wspierających analizy prowadzonych przez PGE-CERT....

Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Cyberprzestępczość to problem coraz bardziej popularny w strukturze dzisiejszego, bardzo skomputeryzowanego świata. Coraz częściej słyszy się o włamaniach do systemów komputerowych, nieuprawnionym pozyskiwaniu informacji, celowym niszczeniu danych, sabotażach systemów, fałszerstwie, szpiegostwie komputerowym i innych. Według definicji, system informatyczny jest bezpieczny, jeśli jego użytkownik może na nim polegać, a zainstalowane oprogramowanie działa zgodnie ze swoją specyfikacją. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa systemu informatycznego w danej firmie czuwa Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych. Spoczywa na nim duża odpowiedzialność związana z ochroną danych osobowych pracowników, dokumentów, informacji i tajemnic biznesowych pracodawcy. Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych musi umieć przewidzieć wszelkie możliwe zagrożenia i z góry im zapobiec.  W tym zawodzie niezbędne jest ciągłe doszkalanie się i zbieranie informacji na temat nowych technologii bezpieczeństwa komputerowego.  Do podstawowych zadań Pracownika ds. Ochrony Systemów Informatycznych należy: prowadzenie kontroli w zakresie bezpieczeństwa telekomunikacyjnego, tworzenie narzędzi wspierających zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych, monitorowanie naruszeń bezpieczeństwa, reagowanie na zagrożenia, rozwijanie lepszych standardów bezpieczeństwa oraz tworzenie i testowanie procedur odzyskiwania danych po awarii lub w przypadku naruszenia bezpieczeństwa.


WYMAGANIA


Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych to osoba wykształcona i wykwalifikowana, znająca się na bezpieczeństwie informatycznym, dlatego wymogi rekrutacyjne na to stanowisko pracy są często wysokie i rozbudowane. Od kandydatów wymaga się wykształcenia wyższego (najlepiej na kierunku informatycznym lub technicznym), kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku pracy, praktycznej znajomości tematu bezpieczeństwa i ochrony sieci teleinformatycznych, jak również znajomości narzędzi specjalistycznych dotyczących bezpieczeństwa systemów.  Wymaga się również bardzo dobrej znajomości obsługi komputera, znajomości języka angielskiego w zakresie terminologii informatycznej oraz posiadania odpowiednich kompetencji. Kandydat musi cechować się umiejętnością myślenia analitycznego i koncepcyjnego, dobrą organizacją pracy, umiejętnością planowania, komunikatywnością i umiejętnością pracy w zespole.


WARUNKI PRACY


Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych zatrudniany jest zazwyczaj w ośmiogodzinnym systemie pracy, w oparciu o umowę o pracę. Swoje obowiązki wykonuje w siedzibie firmy, w pomieszczeniu biurowym, jednak w niektórych przypadkach możliwa jest również praca zdalna. W zawodzie tym niezwykle ważna jest dyspozycyjność. W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwu systemów pracownik musi być w stanie odpowiednio szybko zareagować. Praca ta ma charakter indywidualny i wymaga ciągłego dokształcania, podnoszenia kwalifikacji i śledzenia zmian na rynku bezpieczeństwa informatycznego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


W dobie intensywnej komputeryzacji i informatyzacji nie tylko życia zawodowego, ale i prywatnego, pracownicy branży IT są najbardziej poszukiwanymi pracownikami na polskim rynku pracy. Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych zatrudnienie może znaleźć we wszystkich większych instytucjach, firmach handlowych, zakładach przemysłowych, koncernach, korporacjach i innych. Ochrona danych jest obecnie jednym z najważniejszych działań gwarantujących zdrowy rozwój gospodarki i odpowiedni poziom konkurencyjności, dlatego osoby specjalizujące się w bezpieczeństwie informatycznym nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.


ZAROBKI


Zarobki Pracownika ds. Ochrony Systemów Informatycznych wahają się w szerokim przedziale, a w zawodzie tym nie istnieje górna granica zarobków. Poziom gratyfikacji pracownika zależy od jego zakresu obowiązków, odpowiedzialności, umiejętności, rodzaju firmy i położenia geograficznego zakładu pracy. Pracownik u progu swojej kariery zarabiać może od 2 tys. do 3 tys. złotych, natomiast na dalszym etapie rozwoju zawodowego jego zarobki mogą się zwielokrotnić.

Praca Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Informatyka / Administracja

  • Specjalista / Specjalistka w Wydziale Spraw Obronnych

    Polskie Koleje Państwowe S.A.   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    Zakres czynności: Konfiguracja, nadzór i utrzymanie stanowisk opartych na systemie Windows 10/11. Współudział w opracowywaniu, wdrażaniu i aktualizacji dokumentacji nadzorowanych systemów teleinformatycznych. Bieżąca kontrola zgodności konfiguracji systemu teleinformatycznego oraz stanu...
  • Pracownik ds. cyberbezpieczeństwa (reagowania na zagrożenia cybernetyczne i korelowania zdarzeń​)

    PKP Polskie Linie Kolejowe S.A   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Zakres zadań wykonywanych na stanowisku: administrowanie systemem klasy SIEM, bieżący i systematyczny nadzór nad logami ze źródeł do systemu klasy SIEM, zarządzanie systemami klasy SIEM, EDR, DLP, skanerem podatności, bieżąca, systematyczna analiza wyników badania podatności...
  • Specjalista ds. Bezpieczeństwa Sieciowego SOC

    Praca.pl   Wrocław    praca hybrydowa   za 3 dni wygasa
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    13 dni
    Opis stanowiska Analiza i monitorowanie bezpieczeństwa infrastruktury IT; Ustalanie przyczyn i skutków naruszeń bezpieczeństwa; Identyfikacja potencjalnych incydentów oraz optymalizacja systemu SIEM; Współpraca z innymi poziomami analityków SOC;

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.