Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Informatyka / Administracja
Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

Lista stanowisk - Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

Polecane oferty - Informatyka / Administracja

  • Specjalista/ekspert ds. zgodności i kontroli ict

    PKO Bank Polski   Warszawa, Chmielna 89    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior / ekspert  umowa o pracę  pełny etat
    10 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:bierzesz udział w projektach regulacyjnych zakładających wdrożenie w banku wymagań prawnych oraz regulacji nadzorczych, w szczególności: DORA, Ustawy KSC oraz NIS2,wspierasz oraz rekomendujesz zmiany i doskonalisz procesy dotyczące, min: zarządzania ryzykiem...
  • Administrator Systemów Informatycznych

    AMUSYS PRODUCTION Sp. z o.o.   Zabierzów    praca stacjonarna
    starszy specjalista (senior)  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Codzienne zadania: Administrowanie systemami oraz infrastrukturą sieciową firmy, Instalacja i konfiguracja usług, Zapewnienie prawidłowego, bezawaryjnego i bezpiecznego działania systemów, Współpraca z zespołem w celu rozwiązywania incydentów i problemów w zarządzanych systemach,...

Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Cyberprzestępczość to problem coraz bardziej popularny w strukturze dzisiejszego, bardzo skomputeryzowanego świata. Coraz częściej słyszy się o włamaniach do systemów komputerowych, nieuprawnionym pozyskiwaniu informacji, celowym niszczeniu danych, sabotażach systemów, fałszerstwie, szpiegostwie komputerowym i innych. Według definicji, system informatyczny jest bezpieczny, jeśli jego użytkownik może na nim polegać, a zainstalowane oprogramowanie działa zgodnie ze swoją specyfikacją. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa systemu informatycznego w danej firmie czuwa Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych. Spoczywa na nim duża odpowiedzialność związana z ochroną danych osobowych pracowników, dokumentów, informacji i tajemnic biznesowych pracodawcy. Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych musi umieć przewidzieć wszelkie możliwe zagrożenia i z góry im zapobiec.  W tym zawodzie niezbędne jest ciągłe doszkalanie się i zbieranie informacji na temat nowych technologii bezpieczeństwa komputerowego.  Do podstawowych zadań Pracownika ds. Ochrony Systemów Informatycznych należy: prowadzenie kontroli w zakresie bezpieczeństwa telekomunikacyjnego, tworzenie narzędzi wspierających zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych, monitorowanie naruszeń bezpieczeństwa, reagowanie na zagrożenia, rozwijanie lepszych standardów bezpieczeństwa oraz tworzenie i testowanie procedur odzyskiwania danych po awarii lub w przypadku naruszenia bezpieczeństwa.


WYMAGANIA


Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych to osoba wykształcona i wykwalifikowana, znająca się na bezpieczeństwie informatycznym, dlatego wymogi rekrutacyjne na to stanowisko pracy są często wysokie i rozbudowane. Od kandydatów wymaga się wykształcenia wyższego (najlepiej na kierunku informatycznym lub technicznym), kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku pracy, praktycznej znajomości tematu bezpieczeństwa i ochrony sieci teleinformatycznych, jak również znajomości narzędzi specjalistycznych dotyczących bezpieczeństwa systemów.  Wymaga się również bardzo dobrej znajomości obsługi komputera, znajomości języka angielskiego w zakresie terminologii informatycznej oraz posiadania odpowiednich kompetencji. Kandydat musi cechować się umiejętnością myślenia analitycznego i koncepcyjnego, dobrą organizacją pracy, umiejętnością planowania, komunikatywnością i umiejętnością pracy w zespole.


WARUNKI PRACY


Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych zatrudniany jest zazwyczaj w ośmiogodzinnym systemie pracy, w oparciu o umowę o pracę. Swoje obowiązki wykonuje w siedzibie firmy, w pomieszczeniu biurowym, jednak w niektórych przypadkach możliwa jest również praca zdalna. W zawodzie tym niezwykle ważna jest dyspozycyjność. W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwu systemów pracownik musi być w stanie odpowiednio szybko zareagować. Praca ta ma charakter indywidualny i wymaga ciągłego dokształcania, podnoszenia kwalifikacji i śledzenia zmian na rynku bezpieczeństwa informatycznego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


W dobie intensywnej komputeryzacji i informatyzacji nie tylko życia zawodowego, ale i prywatnego, pracownicy branży IT są najbardziej poszukiwanymi pracownikami na polskim rynku pracy. Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych zatrudnienie może znaleźć we wszystkich większych instytucjach, firmach handlowych, zakładach przemysłowych, koncernach, korporacjach i innych. Ochrona danych jest obecnie jednym z najważniejszych działań gwarantujących zdrowy rozwój gospodarki i odpowiedni poziom konkurencyjności, dlatego osoby specjalizujące się w bezpieczeństwie informatycznym nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.


ZAROBKI


Zarobki Pracownika ds. Ochrony Systemów Informatycznych wahają się w szerokim przedziale, a w zawodzie tym nie istnieje górna granica zarobków. Poziom gratyfikacji pracownika zależy od jego zakresu obowiązków, odpowiedzialności, umiejętności, rodzaju firmy i położenia geograficznego zakładu pracy. Pracownik u progu swojej kariery zarabiać może od 2 tys. do 3 tys. złotych, natomiast na dalszym etapie rozwoju zawodowego jego zarobki mogą się zwielokrotnić.

Praca Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Informatyka / Administracja

  • Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa

    Comarch S.A.   Kraków    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat
    3 dni
    TWOJE ZADANIA Analiza architektury rozwiązań informatycznych pod kątem ich bezpieczeństwa; Przeprowadzenie hardeningu oprogramowania; Implementacja i analiza skanów bezpieczeństwa IT; Dbanie o wysoką jakość SSDLC; Zarządzanie oraz administrowanie systemami cyberbezpieczeństwa;...
  • Specjalista / Specjalistka w Wydziale Informatyki

    Naczelny Sąd Administracyjny   Warszawa, ul. Gabriela Piotra Boduena 3/5    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Określenie stanowiska i oferowanych warunków zatrudnienia: specjalista / specjalistka w Wydziale Informatyki w Kancelarii Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy, na podstawie umowy o pracę na czas określony/ okres próbny. Miejsce wykonywania...
  • Młodszy Specjalista ds. Cyberbezpieczeństwa

    Poczta Polska S.A.   Warszawa, ul. Rodziny Hiszpańskich 8    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę Twoje zadania: monitorowanie stanu cyberbezpieczeństwa Poczty Polskiej S.A., monitorowanie dostępności sieci i systemów IT Poczty Polskiej, wykrywanie, klasyfikowanie i kategoryzowanie w systemach monitoringu zdarzeń zagrażających lub stwarzających...
  • Inspektor

    Warmińsko - Mazurskie Centrum Nowych Technologii   Olsztyn    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Zakres obowiązków na stanowisku Nadzór nad systemami SSWiN, KD, CCTV, Ppoż, zasilania gwarantowanego (UPS/agregat) i klimatyzacji w obiektach Regionalnej Sieci Szerokopasmowej (RSS); Diagnozowanie i usuwanie prostych awarii urządzeń elektronicznych wykorzystywanych w systemach SSWiN,KD, CCTV,...

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?