Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Informatyka / Administracja
Administrator urządzeń firmowych

Lista stanowisk - Administrator urządzeń firmowych

Polecane oferty - Informatyka / Administracja

  • Młodszy Informatyk

    Bank Pocztowy S.A.   Bydgoszcz    praca zdalna
    młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę  pełny etat
    12 godz.
    Twój zakres obowiązków wsparcie w ramach problemów technicznych, sprzętowych i systemowych zgłaszanych przez Pracowników; diagnoza oraz rozwiązywanie bieżących problemów z oprogramowaniem i sprzętem; udzielanie informacji o statusie zgłoszeń; przygotowywanie sprzętu komputerowego dla...
  • Pracownik ds. operacyjnych

    Śląskie Laboratoria Analityczne Sp. z o.o.   Świętochłowice    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   5 000 - 6 000 zł brutto/mies.
    6 dni
    Zakres obowiązków: dbanie o wyposażenie i zaopatrzenie sprzętowe nowo otwieranych oraz funkcjonujących punktów pobrań zakupy startowe mebli i sprzętu koniecznego do otwarcia gabinetu dbałość o wizerunek, w tym wykonywanie drobnych prac remontowych wyszukiwanie możliwości reklamowych dla...

Administrator urządzeń firmowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Administrator urządzeń firmowych to posada z pogranicza informatyki oraz administracji biurowej. Osoba na tym stanowisku musi wykazywać się dużą wiedzą dotyczącą software'u i hardware'u używanych w firmie urządzeń. Praca jako administrator wymaga także komunikatywności i szeregu kompetencji miękkich związanych z działalnością w zespole. Czego oczekują od kandydatów pracodawcy i jakie warunki zatrudnienia proponują? Co wchodzi w zakres obowiązków administratora?

 

OBOWIĄZKI ADMINISTRATORA FIRMOWYCH URZĄDZEŃ


Lista obowiązków administratora obejmuje zarządzanie flotą firmowych urządzeń i wsparcie ich użytkowników w obsłudze tych sprzętów. Co to oznacza w praktyce?

 

Pracownik na tym stanowisku odpowiada za sprawne działanie sprzętu. Diagnozuje problemy, zgłasza błędy i nadzoruje naprawy. Pełni także funkcje doradcze w procesie zakupu nowych urządzeń czy ich wymiany, z uwzględnieniem optymalizacji kosztów w firmie. Szuka najlepszych rozwiązań i dba o to, by parametry i funkcje kupowanych urządzeń odpowiadały potrzebom pracowników.

 

Ponadto w razie potrzeby tworzy instrukcje dla innych pracowników, dba, by urządzenia były wykorzystywane zgodnie z zamierzeniem. Jak widać, zakres prac na tym stanowisku jest dość złożony, a jakie wymagania stawiane są przyszłym administratorom?

 

WYMAGANIA NA STANOWISKU ADMINISTRATORA FIRMOWYCH URZĄDZEŃ


W tym zawodzie wykształcenie nie odgrywa najważniejszej roli, niemniej część pracodawców wymaga wykształcenia wyższego technicznego. Dla pracodawców liczą się przede wszystkim umiejętności praktyczne, związane z urządzeniami i używanym w firmie systemem operacyjnym. W pracy bez wątpienia przydaje się także znajomość języka angielskiego.

 

Osoba na tym stanowisku musi być bardzo dobrze zorganizowana. Powinna także umiejętnie zarządzać własnym czasem pracy i brać odpowiedzialność za realizację zadań. To praca zespołowa, wymaga więc umiejętności jasnego przekazywania komunikatów, wysokiej kultury osobistej, niekiedy zdolności negocjacyjnych. Ponieważ rynek technologii zmienia się niemal z miesiąca na miesiąc, administrator powinien trzymać rękę na pulsie – śledzić nowinki i branżowe trendy.

 


ŚREDNIE WYNAGRODZENIE ADMINISTRATORA FIRMOWYCH URZĄDZEŃ


Wynagrodzenie za pracę w dużym stopniu zależy od umiejętności pracownika, jego doświadczenia na tym lub podobnym stanowisku. Nie zawsze podpisywana jest umowa o pracę – administrator, który ma własną firmę, może nawiązać współpracę na zasadzie B2B. Rodzaj umowy ma również wpływ na wynagrodzenie. W ogłoszeniach pojawiają się kwoty rzędu 6 – 8 tys. zł brutto miesięcznie. Pracownik może także liczyć na benefity – premie, prywatną opiekę medyczną, służbowy telefon oraz komputer.

 

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA W ZAWODZIE


Praca jako administrator urządzeń firmowych może oznaczać samodzielną posadę – i tak najczęściej jest w małych firmach – ale często jest to jedno ze stanowisk w dziale wsparcia czy dziale IT.

 

Technologia znacznie zmienia sposób funkcjonowania przedsiębiorstw. Urządzenia i aplikacje mobilne, komputery, sprzęty biurowe przyspieszają i ułatwiają pracę, a ich poprawne działanie stanowi podstawę funkcjonowania całych działów firm. Co więcej, rynek pracy w branży IT od lat jest bardzo chłonny i daje szerokie możliwości zatrudnienia. Dlatego praca jako administrator urządzeń może okazać się świetnym wstępem do kariery w IT.

Praca Administrator urządzeń firmowych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?