Lista stanowisk - Negocjator ds. Umów

Negocjator ds. Umów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Contracts negotiator, tłumaczony także jako negocjator do spraw umów, jest osobą odpowiedzialną za negocjowanie warunków zawieranych w imieniu firmy transakcji z kluczowymi dla niej klientami, dostawcami, dystrybutorami, etc. Zdolności negocjatora są więc niezwykle istotne z punktu widzenia całego przedsiębiorstwa – od jego efektywności zależy w dużej mierze finalny zysk. Równie istotna jest także lojalność negocjatora, jego zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków. Wynegocjowane warunki muszą być korzystne przede wszystkim dla zatrudniającej go firmy, przedsiębiorstwa czy instytucji, której budżetem dysponuje i na której rzecz działa.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze negocjatora ds. umów jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia, pozyskanego na uczelni o profilu ekonomicznym – najlepiej na kierunku finanse i rachunkowość lub podobnym. Dodatkowym atutem będzie z pewnością posiadanie dyplomu ukończenia studiów podyplomowych, różnorodnych kursów i szkoleń specjalistycznych. Osoby zainteresowane objęciem tego stanowiska muszą legitymować się szczególnymi zdolnościami zarządzania kapitałem ludzkim, ponadprzeciętną świadomością kosztową i zawodową intuicją. Negocjator musi odznaczać się dogłębną znajomością aktualnej sytuacji rynkowej, na bieżąco monitorować konkurencyjne oferty, posiadać odniesienie niezbędne do efektywnego prowadzenia negocjacji.


WARUNKI PRACY

Praca negocjatora polega przede wszystkim na osobistych kontaktach z kontrahentami, lecz jego obowiązkiem jest także przygotowywanie formalnych warunków dla zrealizowania transakcji.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa należące do różnorodnych branży i sektorów rynku – w każdym spośród przypadków konieczna będzie dogłębna znajomość specyfiki danej działalności.


ZAROBKI

Zarobki osoby obsadzonej na tym stanowisku będą zwykle mieścić się w przedziale od 3000 do 10000 złotych brutto miesięcznie. Częstym zwyczajem jest system premiowania w zależności od wynegocjowanych warunków w przypadku danej transakcji.

Praca Negocjator ds. Umów
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!