Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Doradztwo / Konsulting
Kierownik ds. Systemów Zarządzania Jakością

Lista stanowisk - Kierownik ds. Systemów Zarządzania Jakością

Kierownik ds. Systemów Zarządzania Jakością

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Osoba obsadzona na tym stanowisku ma zapewnić maksymalną efektywność funkcjonowania systemów zarządzania jakością w zatrudniającej ją firmie. W tym celu kierownik ds. systemów zarządzania jakością ma koordynować stosowania i opracowywanie procedur i mechanizmów wewnątrz firmy, kontrolując przy tym stronę formalną tych procesów - niezbędną dokumentację. Co niezwykle ważne, celem konsekwentnego realizowania założeń systemów zarządzania jakością, kierownik organizuje i nadzoruje szkolenia dla pracowników.


WYMAGANIA

Wymagania stawiane przed kandydatem na stanowisko kierownika do spraw systemów zarządzania jakością to przede wszystkim wyższe wykształcenie techniczne lub ekonomiczne. Oczywistym jest, że od osoby obsadzonej na tym stanowisku wymaga się dogłębnej znajomości systemów zarządzania jakością, najchętniej popartej odbytymi szkoleniami, lub dodatkowymi studiami podyplomowymi. Doświadczenie w charakterze specjalisty do spraw zarządzania jakością lub pochodnych będzie wysoce wskazane, podobnie jak umiejętności kierowania podległym zespołem pracowników, z racji kierowniczej specyfiki stanowiska. Także zdolności z zakresu zarządzania i administracji, umiejętność analitycznego myślenia i organizowania pracy własnej i podległego personelu są w tym przypadku wymagane.


WARUNKI PRACY

Praca na stanowisku kierownika ds. systemów zarządzania jakością jest pracą po części biurową (sporządzanie i weryfikowanie dokumentacji, opracowywanie procedur i norm jakościowych), lecz także opierającą się na kontaktach z personelem i pozostałymi jednostkami organizacyjnymi firmy. Także prowadzenie szkoleń i konferencji z zakresu systemów zarządzania jakością wymaga poświęcenia odrębnego czasu i posiadania pewnych zdolności interpersonalnych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na tym stanowisku stwarzają firmy kwalifikowane do wielu kategorii, przede wszystkim te, które zatrudniają wielu pracowników, posiadające rozbudowaną strukturę wewnętrzną, a więc szczególnie skupione wokół efektywności działań każdego z zatrudnionych pracowników, a także możliwości technicznych firmy.


ZAROBKI

W niezależnych źródłach podawane są zarobki oscylujące w przedziale od 10 do 12 tysięcy złotych brutto, w przypadku osób o dużym doświadczeniu, zatrudnionych w dużych, dobrze prosperujących firmach.

Praca Kierownik ds. Systemów Zarządzania Jakością
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.