Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Budownictwo / Geodezja
Pracownik Monter Szalunków Systemowych

Lista stanowisk - Pracownik Monter Szalunków Systemowych

Polecane oferty - Budownictwo / Geodezja

  • Doświadczony Zbrojarz Budowlany

    A-Staffing Construction   Szwecja, Boden   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 godz.
    Kryteria kandydata: Minimum 6 lat doświadczenia w branży budowlanej, w tym praca ze szalunkami systemowymi i zginanie prętów zbrojeniowych. Umiejętność czytania rysunków technicznych. Posiadanie aktualnego dowodu tożsamości (wydanego po 2015 roku). Preferowana znajomość języka angielskiego.
  • Zbrojarz

    A-Staffing Construction   Szwecja, Boden   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Wymagania: Doświadczenie minimum 6 lat w branży budowlanej (udokumentowane) Doświadczenie w pracy z szalunkami systemowymi; Doświadczenie w doginaniu prętów zbrojeniowych na miejscu Czytanie rysunków technicznych; Posiadanie dowodu tożsamości wydanego po 2015r. Mile widziana znajomość...

Pracownik Monter Szalunków Systemowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Monter szalunków systemowych wykonuje pracę fizyczną, należącą do branży budowlanej. Szalunki systemowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, zastępujące dotychczasowej, tradycyjne szalowanie przy pomocy drewnianych desek. Gotowe systemy metalowych zbrojeń, oferowane w różnych kształtach i rozmiarach, umożliwiają betonowanie gotowych ścian, łuków, stropów czy filarów. Montażysta szalunków systemowych jest pracownikiem budowlanym wyspecjalizowanym w montażu i demontażu tych szalunków, a także ich konserwacji i oczyszczaniu z resztek betonu. Oczywiście, obecnie można wypożyczyć szalunki systemowe na własną rękę i samodzielnie wykonać niezbędne prace, jednak przeciętny, niewykształcony w tym kierunku pracownik może sobie z tą czynnością nie dać rady. Korzystanie z szalunków systemowych według specjalistów znacznie przyspiesza prace budowlane, przez co koszt wykonywanego przedsięwzięcia proporcjonalnie maleje.


WYMAGANIA

Od osoby zatrudnionej w charakterze montera szalunków systemowych wymaga się wykształcenia średniego, zdobytego w szkole budowlanej lub technikum, doświadczenia w pracy na budowie, oraz znajomości systemów szalunkowych oferowanych na rynku różnego rodzaju - ściennych, stropowych, traconych i indywidualnych, wykonywanych na konkretne zlecenie klienta.


WARUNKI PRACY

Praca montera szalunków systemowych jest ciężką pracą fizyczną, wymagającą odpowiednich warunków fizycznych i zdrowotnych, jednak osoba zatrudniona w tym charakterze, jest niejako specjalistą od konkretnej gałęzi prac budowlanych. Wciąż rosnąca popularność szalunków systemowych gwarantuje zapotrzebowanie na tego typu pracowników, obecnie odchodzi się już bowiem od tradycyjnych szalunków, konstruowanych z desek.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają zarówno firmy zajmujące się wyłącznie produkcją i montażem szalunków systemowych, jak i firmy ogólnobudowlane wykonujące prace przy pomocy własnych, lub wynajętych szalunków. Obecnie duże firmy budowlane edukują we współpracy ze szkołami budowlanymi przyszłych pracowników, co tyczy się także monterów szalunków systemowych. Absolwenci tego typu specjalności mogą liczyć na zatrudnienie w firmie współorganizującej edukację.


ZAROBKI

Zarobki montera szalunków systemowych plasują się w przedziale 1500 do 2000 złotych netto miesięcznie.

Praca Pracownik Monter Szalunków Systemowych
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Budownictwo / Geodezja

  • Monter Rusztowań / Pomocnik Montera Rusztowań

    KRAKBAU S.A.   Niemcy      za 3 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    Montaż i demontaż rusztowań na obiektach przemysłowych (Niemcy) współpraca z Kierownikiem budowy oraz brygadzistą w zakresie realizacji projektu budowlanego;

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?