Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Budownictwo / Geodezja
Pracownik Monter Szalunków Systemowych

Lista stanowisk - Pracownik Monter Szalunków Systemowych

Polecane oferty - Budownictwo / Geodezja

  • Monter szalunków

    ALP BAU   Niemcy    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Zadania: prace przy montażu szalunków; Wymagania: umiejętność montażu szalunków (PERI, DOKA...), Mile widziane: znajomość języka niemieckiego; doświadczenie w pracy w Niemczech; prawo jazdy B;
  • Cieśla Szalunkowy

    ALP BAU   Niemcy    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Miejsce pracy: Niemcy

Pracownik Monter Szalunków Systemowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Monter szalunków systemowych wykonuje pracę fizyczną, należącą do branży budowlanej. Szalunki systemowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, zastępujące dotychczasowej, tradycyjne szalowanie przy pomocy drewnianych desek. Gotowe systemy metalowych zbrojeń, oferowane w różnych kształtach i rozmiarach, umożliwiają betonowanie gotowych ścian, łuków, stropów czy filarów. Montażysta szalunków systemowych jest pracownikiem budowlanym wyspecjalizowanym w montażu i demontażu tych szalunków, a także ich konserwacji i oczyszczaniu z resztek betonu. Oczywiście, obecnie można wypożyczyć szalunki systemowe na własną rękę i samodzielnie wykonać niezbędne prace, jednak przeciętny, niewykształcony w tym kierunku pracownik może sobie z tą czynnością nie dać rady. Korzystanie z szalunków systemowych według specjalistów znacznie przyspiesza prace budowlane, przez co koszt wykonywanego przedsięwzięcia proporcjonalnie maleje.


WYMAGANIA

Od osoby zatrudnionej w charakterze montera szalunków systemowych wymaga się wykształcenia średniego, zdobytego w szkole budowlanej lub technikum, doświadczenia w pracy na budowie, oraz znajomości systemów szalunkowych oferowanych na rynku różnego rodzaju - ściennych, stropowych, traconych i indywidualnych, wykonywanych na konkretne zlecenie klienta.


WARUNKI PRACY

Praca montera szalunków systemowych jest ciężką pracą fizyczną, wymagającą odpowiednich warunków fizycznych i zdrowotnych, jednak osoba zatrudniona w tym charakterze, jest niejako specjalistą od konkretnej gałęzi prac budowlanych. Wciąż rosnąca popularność szalunków systemowych gwarantuje zapotrzebowanie na tego typu pracowników, obecnie odchodzi się już bowiem od tradycyjnych szalunków, konstruowanych z desek.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają zarówno firmy zajmujące się wyłącznie produkcją i montażem szalunków systemowych, jak i firmy ogólnobudowlane wykonujące prace przy pomocy własnych, lub wynajętych szalunków. Obecnie duże firmy budowlane edukują we współpracy ze szkołami budowlanymi przyszłych pracowników, co tyczy się także monterów szalunków systemowych. Absolwenci tego typu specjalności mogą liczyć na zatrudnienie w firmie współorganizującej edukację.


ZAROBKI

Zarobki montera szalunków systemowych plasują się w przedziale 1500 do 2000 złotych netto miesięcznie.

Praca Pracownik Monter Szalunków Systemowych
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Budownictwo / Geodezja

  • Monter rusztowań

    Lambda S.A.   Niemcy      za 3 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    6 dni
    Twój zakres obowiązków Montaż i demontaż rusztowań od prac przy izolacjach termicznych.

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.