Lista stanowisk - Kierownik Majster Budowy

Polecane oferty - Budownictwo / Geodezja

  • Inżynier Budowy / Majster (wszystkie branże)

    ALTOR Sp. z o. o.   Łódź    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Nadzór nad podwykonawcami, Nadzór nad powierzonym odcinkiem robót budowlanych, Wspomaganie kierownika budowy w prowadzeniu inwestycji, Przygotowanie dokumentacji technicznej kontraktu, Sporządzanie przedmiarów i wycen robót, Przygotowanie zapytań ofertowych dla podwykonawców oraz danych do...
  • Spravia sp. z o. o.
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    8 dni
    Twój zakres obowiązków: Bieżący nadzór nad jakością i terminowością robót budowlanych w ścisłej współpracy z kierownikiem budowy i inżynierami budowy Samodzielne zarządzanie odcinkiem robót powierzonym przez kierownika budowy Weryfikacja dokumentacji projektowej Koordynację robót...

Kierownik Majster Budowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik budowy, zwany także majstrem budowy to osoba odpowiedzialna za koordynowanie prac budowlanych. Do obowiązków majstra należy poza nadzorowaniem wyznaczonej do realizacji projektu grupy pracowników fizycznych, także prowadzenie dokumentacji budowlanej oraz realizacja celów wyznaczonych w dzienniku budowy. Kierownik ma prawo występować do inwestora z sugestiami zmiany planów budowlanych, oraz ingerować w zapisy naniesione w dzienniku budowy. Inwestor zleca realizację danego projektu wykonawcy, a ten wyznacza wedle własnego uznania kierownika budowy. Przepisy nie zabraniają łączenia funkcji inwestora i kierownika budowy w jednym ręku, zabronione jest jedynie łączenie tych funkcji ze stanowiskiem inspektora nadzoru inwestorskiego. Prawa, obowiązki i funkcje kierownika budowy określa w Polsce ustawa Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 roku (Dz. U. 03.207.2016 wraz ze zmianami).


WYMAGANIA

Wymagania stawiane przed kandydatem na stanowisko kierownika budowy to wykształcenie średnie techniczne lub wyższe techniczne kierunkowe - budowlane. W zależności od charakteru realizowanych przez pracodawcę projektów wymagane są dodatkowe uprawnienia lub szczególne doświadczenie. Wśród oczekiwań potencjalnych pracodawców znajduje się także umiejętność obsługi specjalistycznego oprogramowania komputerowego i sporządzania dokumentacji, o której wspomniano wyżej. Majster budowy powinien posiadać doświadczenie w branży budowlanej, posiadać predyspozycje i doświadczenie w kierowaniu zespołem pracowników, być osobą dokładną, zorganizowaną i zaangażowaną w wykonywaniu powierzonych jej obowiązków.


WARUNKI PRACY

Miejsce pracy kierownika budowy to przede wszystkim plac budowy wraz z przyległościami gospodarczymi, oraz biuro firmy budowlanej, w której został zatrudniony. Jest to praca w przeważającej części fizyczna; majster uczestniczy w pracach wykonawczych razem z podległymi mu pracownikami, służąc doraźną pomocą mniej doświadczonym spośród nich w oparciu o własną wiedzę i zdobyte doświadczenie. Pozostała część obowiązków majstra to sporządzanie dokumentacji a więc praca intelektualna, wykonywana przy pomocy komputera i fachowego oprogramowania.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kandydaci na to stanowisko mogą poszukiwać zatrudnienia w firmach budowlanych o różnych specjalnościach, w zależności od posiadanego doświadczenia i dodatkowych uprawnień. Stanowisko jest obecne także w branży wodno-kanalizacyjnej czy działalnościach związanych z instalacją systemów grzewczych.


ZAROBKI

Przeciętne zarobki majstra budowy utrzymują się na poziomie 2500 złotych netto miesięcznie.

Praca Kierownik Majster Budowy
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?