Lista stanowisk - Specjalista ds. Homologacji

Polecane oferty - Administracja publiczna / Służba cywilna

  • Specjalista ds. Interoperacyjności

    ALTOR Sp. z o. o.   Łódź    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Monitorowanie przebiegu certyfikacji pod kątem interoperacyjności systemu kolei, Współpraca z jednostkami badawczymi i naukowymi w kontekście certyfikacji i interoperacyjności sytemu kolejowego, Analiza i rozpatrywanie uwag zgłoszonych podczas weryfikacji podsystemów przez jednostki...

Specjalista ds. Homologacji

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Głównym zadanie specjalisty do spraw homologacji jest nadzorowanie i koordynowanie procesów homologacyjnych i związanych z nimi formalności w powierzonych mu jednostkach. Jako że stanowisko to funkcjonuje głównie w branży motoryzacyjnej, specjalista udziela merytorycznego i czynnego wsparcia dealerom i producentom pojazdów na bazie posiadanej wiedzy i doświadczenia. Specjalista przygotowuje potrzebną dokumentację, ówcześnie dokonując niezbędnych obliczeń i analiz mających na celu poprawne przeprowadzenie procesu homologacji pojazdów. Tyczy się to także przypadków zmiany homologacji pomiędzy samochodami ciężarowymi a osobowymi. Stanowisko często jest łączone ze stanowiskiem specjalisty do spraw doradztwa technicznego.


WYMAGANIA

Od kandydata na stanowisko specjalisty ds. homologacji wymaga się wykształcenia średniego lub wyższego technicznego, bezwzględnej znajomości obecnego prawa dotyczącego homologacji pojazdów, znajomości branży motoryzacyjnej i wiedzy technicznej dotyczącej konstrukcji pojazdów osobowych i ciężarowych. Niezwykle istotna jest także umiejętność analitycznego myślenia, sporządzania niezbędnej dokumentacji i samoorganizacji pracy. Specjalista kontaktuje się także z klientami, zwłaszcza strategicznymi, budującymi firmową flotę w oparciu o samochody danej marki, więc umiejętność porozumiewania się z klientami i rozwiązywania problemów będzie nieocenionym atutem. Osoba zainteresowana posadą na stanowisku specjalisty do spraw homologacji musi biegle posługiwać się komputerem wraz z podstawowymi arkuszami kalkulacyjnymi.


WARUNKI PRACY

Jest to praca wykonywana za pośrednictwem komputera, przy sporządzaniu kalkulacji i obliczeń a także przygotowywaniu i weryfikowaniu dokumentów homologacyjnych, a także opierająca się o pośredni i bezpośredni kontakt z klientem. Specjalista musi ciągle rozszerzać posiadaną wiedzę, zwłaszcza zaś monitorować bieżące zmiany w przepisach prawnych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają firmy produkujące i dystrybuujące samochody osobowe, ciężarowe i dostawcze, a także firmy pokrewne, należące do branży motoryzacyjnej.


ZAROBKI

Zarobki specjalisty do spraw homologacji zaczynają się od 2000 netto miesięcznie i rosną w zależności od prestiżu i wielkości firmy, w jakiej jest on zatrudniony.

Praca Specjalista ds. Homologacji
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?