Lista stanowisk - Opiekunka Pomocy Społecznej

Polecane oferty - Administracja publiczna / Służba cywilna

  • Kierownik / Kierowniczka Domu Pomocy Społecznej

    Fundacja Wspólnota Nadziei   Więckowice (pow. krakowski, gm. Zabierzów), k/Zabierzowa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    8 godz.
    Poszukujemy osoby, która jest pełna szacunku, wrażliwości, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka, posiada doświadczenie w kierowaniu placówkami w obszarze pomocy społecznej i jest zainteresowana stałą współpracą. Twoje obowiązki będą obejmować: Nadzór nad prawidłowym...

Opiekunka Pomocy Społecznej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Opiekunka pomocy społecznej to osoba niosąca pomoc doraźną lub stałą osobom jej potrzebującym – bezdomnym, upośledzonym, chorym przewlekle lub terminowo, starszym, etc. W większości przypadków do obowiązków opiekunki pomocy społecznej należy pomaganie podopiecznym w bieżących, codziennych czynnościach, zapewnianie im dogodnych warunków bytowych i towarzystwa, które czasem okazuje się najważniejsze. Osoba obsadzona na tym stanowisku organizuje dla swoich podopiecznych różne formy aktywności i spędzania wolnego czasu, a także towarzyszy im w wizytach u lekarza, wyręcza ich w codziennych obowiązkach, związanych z zaopatrzeniem, płaceniem rachunków, etc. Opiekunka zatrudniona w całodobowym domu opieki społecznej pełni wyżej wymienione obowiązki w systemie zmianowym, podczas, gdy niesienie bieżącej pomocy osobom przebywającym we własnym miejscu zamieszkania może wiązać się z nienormowanym czasem pracy.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, stojącym na drodze do wykonywania obowiązków opiekunki społecznej jest kwestia posiadanego wykształcenia. Przyjmowane są osoby posiadające co najmniej średnie wykształcenie, lub dyplom jednej ze szkół policealnych, kształcących na kierunku opieka socjalna. Oczywiście preferowani są kandydaci, legitymujący się wykształceniem wyższym, pozyskanym na kierunku opieka socjalna, lub podobnym. Także żeńska nazwa stanowiska nie jest przypadkowa – zawód ten wykonują przeważnie kobiety, posiadające dodatkowo odpowiednie cechy personalne i powołanie. Opieka nad osobami chorymi lub starszymi wymaga dużej cierpliwości i zaangażowania, codzienne obowiązki mogą być nie tylko męczące fizycznie, ale i trudne dla psychiki człowieka.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy opiekunki społecznej może być jeden spośród domów opieki społecznej, lub mieszkania poszczególnych podopiecznych. Opiekunka wyręcza ich ponadto w codziennych obowiązkach, co oznacza przemieszczanie się po mieście celem przykładowego zapłacenia rachunków, czy zrobienia codziennych zakupów.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Opiekunka społeczna może poszukiwać zatrudnienia przede wszystkim w domach opieki społecznej, domach spokojnej starości, hospicjach, przytułkach, etc.


ZAROBKI

Średnie zarobki opiekunki społecznej kształtują się na poziomie 2000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Opiekunka Pomocy Społecznej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

W Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu startuje aż 210 polskich sportowców. Razem z nimi liczymy na wspaniałe wyniki i medale olimpijskie. Te ostatnie oznaczają nie tylko wieczne miejsce na kartach historii sportu, ale też pewne zabezpieczenie na przyszłość. Przypominamy, ile wynosi emerytura olimpijska w Polsce i na świecie oraz czy kolor medalu wpływa na wysokość świadczenia. 

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Podczas przeglądania ogłoszeń nagle udało Ci się trafić na jedną lub kilka propozycji, które wydają się być dla Ciebie idealne. Jest tylko jedna przeszkoda. Wskazane przez pracodawców wymagania są wyższe niż Twoje kwalifikacje. Stajesz przed dylematem – czy dopuścić się kłamstwa w CV? Badania pokazują, że wiele osób w takim przypadku wybierze oszustwo, ignorując grożące za nie konsekwencje.

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Dla jednych lato oznacza urlop i wypoczynek, dla innych to okres wzmożonej aktywności zawodowej. Wielu Polaków wykorzystuje gorące miesiace na podreperowanie domowego budżetu w ramach pracy sezonowej: przy zbiorach owoców i warzyw, żniwach, a także w obsłudze turystycznej i gastronomicznej. Zanim zatrudnisz się sezonowo, poznaj swoje prawa pracownicze oraz obowiązki podatkowe.