Praca.pl Poradniki Dla pracodawców
Biuletyn firmowy – czy warto

Biuletyn firmowy – czy warto

 
Biuletyn firmowy – czy warto

Biuletyn firmowy – co to jest

 

Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na wprowadzenie biuletynu firmowego. Jest on traktowany jako narzędzie komunikacji wewnętrznej. Newsletter najczęściej stosuje się w dużych firmach, które mają sporo działów. Dla nich gazetka firmowa okazuje się świetnym informatorem. Istotne jest, co znajdzie się w treści poszczególnych artykułów.

 

Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedniego redaktora. Nie każda osoba będzie się nadawała do redagowania i wiadomości. Trzeba się także liczyć z tym, że zaangażowanym w tworzenie firmowego newslettera dojdą dodatkowe zadania. Redakcję i wydawanie biuletynu często zleca się firmie zewnętrznej. Jest to jednak dość kosztowne, dlatego najpierw warto zastanowić się, jakie środki finansowe chcemy przeznaczyć na ten cel.

 

Jeśli gazetka firmowa będzie prowadzona przez pracowników, to najczęściej zajmują się nią osoby z działów związanych z komunikacją wewnętrzną. O czym pisać? Przede wszystkim newsletter firmowy powinien być zgodny z polityką przedsiębiorstwa. Przypadkowo pojawiające się artykuły nie będą miały wartości informacyjnej. Na początku warto zapytać pracowników, jakie mają oczekiwania wobec gazety.

 

Tematy w biuletynie mogą dotyczyć najnowszych rozwiązań lub innowacji wprowadzonych w poszczególnych działach, sprawozdania z ważnego spotkania, informacji o rozpoczęciu współpracy z nowym kontrahentem. Warto także wprowadzić część poradnikową, w której będą poruszane kwestie np. radzenia sobie ze stresem w pracy. Istotne jest także poruszenie najważniejszych kwestii organizacyjnych np. zmian w zarządzie lub w harmonogramie pracy, omawianie wyników finansowych czy zaprezentowanie nowo zatrudnionych osób.

 

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się wywiady z pracownikami, którzy mają nietuzinkową pasję bądź właśnie wrócili z niesamowitej podróży po dżungli amazońskiej. Część firm wprowadza do biuletynów dział kulinarny, w którym są prezentowane przepisy miłośników gotowania.

 

Gazetka firmowa – korzyści

 

Jak już wcześniej zostało wspomniane, biuletyn pełni głównie funkcję informacyjną. Warto zadbać także o formę artykułów. Długie i nudne przedstawienie statystyk raczej nie zachęci nikogo do czytania, a przecież chodzi o to, aby jak najwięcej ludzi zapoznało się firmową gazetkę. Publikacja wewnętrznego biuletynu może też wpływać na motywację zatrudnionych osób oraz identyfikowanie się z przedsiębiorstwem. Dzięki gazetce zakładowej rozwija się współpraca pomiędzy poszczególnymi działami.

 

Więcej artykułów "Dla pracodawców"

Polecane oferty

  • Specjalista ds. Obsługi Logistycznej

    Schenker sp z o.o.   Teresin, (gmina), Masovia    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    2 godz.
    Zakres zadań: Odpowiadanie za zgodność i wiarygodność wykonywanych ruchów/ przesunieć w systemie WMS poprzez rejestracje poprawnie danych w systemie magazynowym; Przygotowywanie dokumentów transportowych zgodnie z przepisami transportowymi oraz procedurami operacyjnymi; Rejestracja danych...
  • Opiekun / Opiekunka osób starszych w domu seniora

    Sanapol Personal GmbH   Niemcy   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 godz.
    Wynagrodzenie od 2200 Euro netto / m-c. Praca na terenie całych Niemiec, od zaraz jak i również w późniejszych terminach. Rodzaj współpracy: Umowa o pracę na pełen etat na czas nieokreślony, Wymiar pracy: Pełen, 8 godzin dziennej pracy, Wymagany język niemiecki: Komunikatywny. Zakres...
  • Operator linii rozkroju

    ManpowerGroup   Dąbrowa Górnicza    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    3 godz.
    Zadania: Obsługa i nadzór nad urządzeniami produkcyjnymi oraz przebiegiem procesu rozkroju szkła; Obsługa wózków wykorzystywanych do transportu szkła; Weryfikacja nieprawidłowości pracy urządzeń; Prace porządkowe/dodatkowe zlecone przez przełożonego; Wymagania: Doświadczenie na...
  • Technik w Dziale Nadzoru Spawalniczego

    Baltic Towers   Gdańsk    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    3 godz.
    Zapewnienie kontroli przed, w trakcie i po spawaniu oraz spełnienie innych wymagań systemu jakości w pracach spawalniczych w oparciu o normę EN ISO 3834-2. Nadzór i optymalizacja nad procesami spawania realizowanymi w zakładzie, czynny udział w realizacji programu KAIZEN. Nadzór nad...
  • Urząd Dozoru Technicznego
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    3 godz.
    Do Twoich zadań należeć będzie: Wykonywanie i dokumentowanie badań urządzeń technicznych podlegających dozorowi UDT. Inspekcja urządzeń ciśnieniowych i/lub urządzeń transportu bliskiego. Sprawdzanie kwalifikacji osób obsługujących i konserwujących urządzenia techniczne. Wykonywanie...
  • Kontroler Jakości Konstrukcji Stalowych Spawanych

    Baltic Towers   Gdańsk    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    3 godz.
    Przeprowadzanie kontroli materiałów wejściowych (głównie blach stalowych); Przeprowadzanie kontroli jakości wież stalowych na ich wszystkich etapach procesu produkcji; Przygotowywanie raportów z przeprowadzonych kontroli; Podejmowanie decyzji o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu kontrolowanych...

Najnowsze artykuły

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?

Jak napisać CV? Rodzaje CV

Jak napisać CV? Rodzaje CV

– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.