Praca.pl Poradniki Dla pracodawców
Biuletyn firmowy – czy warto

Biuletyn firmowy – czy warto

 
Biuletyn firmowy – czy warto

Biuletyn firmowy – co to jest

 

Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na wprowadzenie biuletynu firmowego. Jest on traktowany jako narzędzie komunikacji wewnętrznej. Newsletter najczęściej stosuje się w dużych firmach, które mają sporo działów. Dla nich gazetka firmowa okazuje się świetnym informatorem. Istotne jest, co znajdzie się w treści poszczególnych artykułów.

 

Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedniego redaktora. Nie każda osoba będzie się nadawała do redagowania i wiadomości. Trzeba się także liczyć z tym, że zaangażowanym w tworzenie firmowego newslettera dojdą dodatkowe zadania. Redakcję i wydawanie biuletynu często zleca się firmie zewnętrznej. Jest to jednak dość kosztowne, dlatego najpierw warto zastanowić się, jakie środki finansowe chcemy przeznaczyć na ten cel.

 

Jeśli gazetka firmowa będzie prowadzona przez pracowników, to najczęściej zajmują się nią osoby z działów związanych z komunikacją wewnętrzną. O czym pisać? Przede wszystkim newsletter firmowy powinien być zgodny z polityką przedsiębiorstwa. Przypadkowo pojawiające się artykuły nie będą miały wartości informacyjnej. Na początku warto zapytać pracowników, jakie mają oczekiwania wobec gazety.

 

Tematy w biuletynie mogą dotyczyć najnowszych rozwiązań lub innowacji wprowadzonych w poszczególnych działach, sprawozdania z ważnego spotkania, informacji o rozpoczęciu współpracy z nowym kontrahentem. Warto także wprowadzić część poradnikową, w której będą poruszane kwestie np. radzenia sobie ze stresem w pracy. Istotne jest także poruszenie najważniejszych kwestii organizacyjnych np. zmian w zarządzie lub w harmonogramie pracy, omawianie wyników finansowych czy zaprezentowanie nowo zatrudnionych osób.

 

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się wywiady z pracownikami, którzy mają nietuzinkową pasję bądź właśnie wrócili z niesamowitej podróży po dżungli amazońskiej. Część firm wprowadza do biuletynów dział kulinarny, w którym są prezentowane przepisy miłośników gotowania.

 

Gazetka firmowa – korzyści

 

Jak już wcześniej zostało wspomniane, biuletyn pełni głównie funkcję informacyjną. Warto zadbać także o formę artykułów. Długie i nudne przedstawienie statystyk raczej nie zachęci nikogo do czytania, a przecież chodzi o to, aby jak najwięcej ludzi zapoznało się firmową gazetkę. Publikacja wewnętrznego biuletynu może też wpływać na motywację zatrudnionych osób oraz identyfikowanie się z przedsiębiorstwem. Dzięki gazetce zakładowej rozwija się współpraca pomiędzy poszczególnymi działami.

 

Więcej artykułów "Dla pracodawców"

Polecane oferty

  • Mechanik mobilny (m/k)

    Trenkwalder   Ruda Śląska    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    1 godz.
    Obowiązki: naprawa naczep marki Schmitz, diagnostyka, wykonywanie przeglądów, naprawa podestów załadowczych.
  • Specjalista / Specjalista ds. księgowości i importu

    Lava Group S.C   Warszawa, Ursynów    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   7 500 - 8 500 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Organizacja i nadzór logistyki dostaw- stała współpraca z firmami spedycyjnymi, agencjami celnymi, dostawcami krajowymi i zagranicznymi; Przygotowanie i weryfikacja dokumentacji handlowej oraz przewozowej związanej z procesem dostaw- certyfikaty, faktury, listy przewozowe, dokumenty celne,...
  • Coral Travel Poland Sp. z o.o.
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Poszukujemy entuzjastycznych, pozytywnie nastawionych osób lubiących podróże i różnorodność świata. Razem z nami zapewniaj ludziom wymarzone wakacje!
  • Pielęgniarka / Pielęgniarz (Endoskopia)

    LUX MED Sp. z o.o.   Rzeszów, ul. Jabłońskiego 2/4    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę / zlecenie  pełny etat
    1 godz.
    Praca w Centrum Medycznym LUX MED przy ul. Jabłońskiego 2/4 w Rzeszowie. Nasze oczekiwania wobec Ciebie:​ wykształcenie min. średnie medyczne - preferowane ukończone studia licencjackie/magisterskie na kierunku pielęgniarstwo;​ aktualne prawo wykonywania zawodu; ukończony kursy...
  • Specjalista ds. Współpracy z Ubezpieczycielami

    LUX MED Sp. z o.o.   Warszawa, ul. Pory 78, Szpital Carolina    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Praca w Szpitalu Carolina, ul. Pory 78, 02-757 Warszawa Twoją rolą będzie:​ Współpraca z ubezpieczycielami krajowymi i zagranicznymi; Budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji z Pacjentami, pośrednikami i ubezpieczycielami; Przedstawianie oferty usług medycznych Pacjentom w ramach...
  • Foundever
    menedżer  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    1 godz.
    Location: Warsaw or Gdańsk LAs a Performance Improvement Manager, you will play a crucial role in driving performance excellence across the organisation. Reporting to the Regional Performance Director, you will collaborate closely with Operations and Support departments to identify opportunities...

Najnowsze artykuły

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

 – Niektórzy preferują relacje bardziej zdystansowane i formalne tak, by nikt nie przeszkadzał im w pracy i by nie czuć się zobowiązanym do świadczenia drobnych przysług. Inni są pod tym względem mniej rygorystyczni – tłumaczy psycholog dr Beata Rajba. Kiedy w pracy pojawia się przyjaźń i jak rozpoznać, że kolega lub koleżanka ma szczere intencje?

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

W Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu startuje aż 210 polskich sportowców. Razem z nimi liczymy na wspaniałe wyniki i medale olimpijskie. Te ostatnie oznaczają nie tylko wieczne miejsce na kartach historii sportu, ale też pewne zabezpieczenie na przyszłość. Przypominamy, ile wynosi emerytura olimpijska w Polsce i na świecie oraz czy kolor medalu wpływa na wysokość świadczenia. 

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.