Praca.pl Poradniki CV / Życiorys
Profesjonalne CV - czyli jakie?

Profesjonalne CV - czyli jakie?

 
Profesjonalne CV - czyli jakie?

Profesjonalne CV - czyli jakie?


Nie ma jednego uniwersalnego wzoru idealnego CV, które zwróci uwagę pracodawcy. Co innego profesjonalne CV. Profesjonalne, czyli jakie? Przede wszystkim takie, które zapewni Ci udział w procesie rekrutacji. Nie ma jednego wzoru profesjonalnego CV, są za to elementy, których zastosowanie w dokumencie zwróci uwagę rekrutera.

To, na co zdecydowanie zwracają uwagę specjaliści ds. rekrutacji to nie wykształcenie, nie hobby, nie dane osobowe, a doświadczenie. Ten dział powinien zostać wyróżniony i tak sformułowany, aby rekruter przy pierwszym spojrzeniu wiedział, że jesteś kandydatem idealnym.

Jak powinno być napisane CV? Istotne jest, aby było one formą dopasowane do stanowiska pracy, na które aplikujesz. Wysyłanie CV mija się z celem, gdy w  nie można w nim znaleźć ani jednego punktu wspólnego z wymogami zawartymi w ogłoszeniu.

Zatem odpowiedzią na pytanie, jak napisać profesjonalne CV, będzie: tak, aby po otwarciu pliku pierwszą sekcją, jaką zobaczy rekruter, było doświadczenie i to doświadczenie adekwatne do wymogów oferty pracy.

 

Jak napisać profesjonalne CV - krok po kroku


Profesjonalne pisanie CV najlepiej zacząć od uważnego zapoznania się z ofertą pracy, na którą chcesz wysłać zgłoszenie. Następnie przygotuj szkielet dokumentu, bazując przede wszystkim na sekcji związanej z  doświadczeniem. Będzie to przydatne nie tylko przy przygotowaniu CV. Od razu będziesz wiedzieć, jak napisać profesjonalne CV i list motywacyjny. List stanowi rozszerzenie CV, więc dobra baza w postaci dokumentu CV to 3/4 sukcesu.

Przejdźmy zatem do konkretnych kroków, które podpowiedzą, jak stworzyć profesjonalne CV:

Krok 1.  Dopasuj CV do ogłoszenia.
Krok 2.  Napisz krótkie podsumowanie zawodowe.
Krok 3.  Przedstaw swoje osiągnięcia bazując na twardych dowodach.
Krok 4. Oczaruj rekruta swoimi umiejętnościami, przedstawiając je w niekonwencjonalny sposób.
Krok 5. Nie umieszczaj zbędnych informacji.
Krok 6. Wyróżnij się zwyczajnym/niezwyczajnym hobby.
Krok 7. Podaj link do swojego profesjonalnego profilu kandydata w dedykowanych mediach społecznościowych.
Krok 8. Nadaj CV charakter poprzez odpowiedni szablon.
Krok 9. Zweryfikuj błędy.

 

Profesjonalne CV - wzór


W sieci jest wiele stron, na których znajdziesz gotowe wzory CV do pobrania. Istnieje jednak ryzyko, że taki sam wzór będzie miało 50 innych kandydatów. Możesz także użyć kreatora profesjonalnego CV. Obecnie jest coraz więcej stron, które oferują szablony do uzupełnienia. Niektóre są bezpłatne, inne wymagają zakupu odpowiedniej skórki. Płatne CV to mniejsze prawdopodobieństwo powtarzalności. Kreatory są podzielone na specjalne sekcje, które trzeba wypełnić w sposób, który zainteresuje rekrutera.

 

Profesjonalne CV - wzór za darmo znajdziesz poniżej:

 

Profesjonalne CV - wzór

 

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"
Praca RSC Auto ID Distribution

Polecane oferty

  • Technik Serwisu

    RSC Auto ID Distribution   Warszawa, ul. Płytowa 2    praca stacjonarna
    specjalista (mid) / pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Zadania: diagnoza i usuwanie awarii drukarek termo-transferowych, terminali przemysłowych i urządzeń aplikujących etykiety, zarówno lokalnie w siedzibie firmy jak i na liniach produkcyjnych w zakładach przemysłowych klientów; udział w przeglądach, instalacjach, wdrożeniach i...

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!