Praca.pl Poradniki Aktualności
Nowi wiceministrowie

Nowi wiceministrowie

 
Nowi wiceministrowie
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ma nowych pracowników. Agnieszka Chłoń-Domińczak oraz Radosław Mleczko zostali powołani przez premiera na stanowiska wiceministrów. Agnieszka Chłoń-Domińczak kieruje Departamentem Analiz i Prognoz Ekonomicznych w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Pełniła już funkcję wiceministra pracy w latach 2004-2005. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Główną Handlową na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne. Obroniła pracę doktorancką w Kolegium Analiz Ekonomicznych w SGH. Pracowała m.in. w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Reformy Zabezpieczenia Społecznego w ministerstwie pracy w okresie gdy wprowadzana była reforma emerytalna z 1999 r. W latach 1999-2002 w Instytucie badań nad Gospodarką Rynkową prowadziła prace związane z analizami dotyczącymi sfery zabezpieczenia społecznego oraz rynku pracy. Od kwietnia 2002 r. kieruje Departamentem Analiz i Prognoz Ekonomicznych w MPiPS. Była także członkiem Rady Nadzorczej ZUS oraz członkiem Komitetu ds. Zabezpieczenia Społecznego Rady Europejskiej. Radosław Mleczko w październiku 2007 r. został odwołany ze stanowiska wicedyrektora Muzeum Narodowego (pełnił tę funkcję od 2003 r.). W resorcie pracy ma zajmować się koordynacją prac dotyczących polityki zagranicznej, przygotowaniem kampanii promocyjnych programów prowadzonych przez ministerstwo oraz opracowywaniem nowych programów resortu we współpracy z instytucjami kultury oraz organizacjami pożytku publicznego. Mleczko ukończył historię sztuki na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia podyplomowe w Georgetown University, School of Foreign Service oraz marketingu i zarządzania instytucjami kultury w De Montfort University Leicester. Studiował także na wydziale instrumentów orkiestrowych Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Więcej artykułów "Aktualności"

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?