Praca.pl Poradniki Aktualnosci
Nowi wiceministrowie

Nowi wiceministrowie

 
Nowi wiceministrowie
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ma nowych pracowników. Agnieszka Chłoń-Domińczak oraz Radosław Mleczko zostali powołani przez premiera na stanowiska wiceministrów. Agnieszka Chłoń-Domińczak kieruje Departamentem Analiz i Prognoz Ekonomicznych w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Pełniła już funkcję wiceministra pracy w latach 2004-2005. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Główną Handlową na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne. Obroniła pracę doktorancką w Kolegium Analiz Ekonomicznych w SGH. Pracowała m.in. w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Reformy Zabezpieczenia Społecznego w ministerstwie pracy w okresie gdy wprowadzana była reforma emerytalna z 1999 r. W latach 1999-2002 w Instytucie badań nad Gospodarką Rynkową prowadziła prace związane z analizami dotyczącymi sfery zabezpieczenia społecznego oraz rynku pracy. Od kwietnia 2002 r. kieruje Departamentem Analiz i Prognoz Ekonomicznych w MPiPS. Była także członkiem Rady Nadzorczej ZUS oraz członkiem Komitetu ds. Zabezpieczenia Społecznego Rady Europejskiej. Radosław Mleczko w październiku 2007 r. został odwołany ze stanowiska wicedyrektora Muzeum Narodowego (pełnił tę funkcję od 2003 r.). W resorcie pracy ma zajmować się koordynacją prac dotyczących polityki zagranicznej, przygotowaniem kampanii promocyjnych programów prowadzonych przez ministerstwo oraz opracowywaniem nowych programów resortu we współpracy z instytucjami kultury oraz organizacjami pożytku publicznego. Mleczko ukończył historię sztuki na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia podyplomowe w Georgetown University, School of Foreign Service oraz marketingu i zarządzania instytucjami kultury w De Montfort University Leicester. Studiował także na wydziale instrumentów orkiestrowych Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Więcej artykułów "Aktualnosci"

Najnowsze artykuły

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Podczas przeglądania ogłoszeń nagle udało Ci się trafić na jedną lub kilka propozycji, które wydają się być dla Ciebie idealne. Jest tylko jedna przeszkoda. Wskazane przez pracodawców wymagania są wyższe niż Twoje kwalifikacje. Stajesz przed dylematem – czy dopuścić się kłamstwa w CV? Badania pokazują, że wiele osób w takim przypadku wybierze oszustwo, ignorując grożące za nie konsekwencje.

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Dla jednych lato oznacza urlop i wypoczynek, dla innych to okres wzmożonej aktywności zawodowej. Wielu Polaków wykorzystuje gorące miesiace na podreperowanie domowego budżetu w ramach pracy sezonowej: przy zbiorach owoców i warzyw, żniwach, a także w obsłudze turystycznej i gastronomicznej. Zanim zatrudnisz się sezonowo, poznaj swoje prawa pracownicze oraz obowiązki podatkowe.

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.