Praca.pl Poradniki Aktualnosci
Headhunterzy szukają murarzy

Headhunterzy szukają murarzy

 
Headhunterzy szukają murarzy
Według danych GUS w Polsce działa aż 356 tys. firm budowlanych. Mimo to znalezienie fachowca to trudna sztuka. Z monitoringu przeprowadzonego przez branżowy portal internetowy Kuriebudowlany.pl wynika, że aż 50% firm widniejących w książkach telefonicznych i branżowych katalogach w ogóle nie prowadzi już działalności lub też przeniosło się w poszukiwaniu lepszych zarobków na Zachód. Eksperci oceniają, że w najtrudniejszej sytuacji są inwestorzy indywidualni. W tej sytuacji poszukujący specjalistów imają się coraz to nowych sposobów. Dziś headhunterzy przyjmują zlecenia na znalezienie szefów budowy czy kierowników nadzoru budowlanego. Świetnie mają się też infobrokerzy, którzy za opłatą wyszukują dla budujących domy glazurników, murarzy, tynkarzy czy parkieciarzy. Portale takie jak www.telefonbudowlany.pl. Czy www.kurierbudowlany.pl pomogą szybko znaleźć ekipę murarzy, grupę bitumiczną ze sprzętem, ludzi z dźwigiem albo nawet sprzętem do przeciskania kabli pod jezdnią. Firmy headhunterskie, których praca polega nie tylko na wyszukaniu, ale i dokładnej selekcji oraz sprawdzeniu kandydatów, też coraz częściej dostają zlecenia na wyszukiwanie glazurników, murarzy czy tynkarzy. Najczęściej poszukują kandydatów na wyższe stanowiska, takie jak kierownik budowy czy szef nadzoru budowlanego. Za specjalistę, który zarabia ok. 20 tys. zł miesięcznie, headhunterzy biorą prowizję w wysokości 15-30% jego rocznych zarobków. Za murarza opłata jest cztery razy niższa. Ale za to popyt - dużo większy.
Więcej artykułów "Aktualnosci"

Najnowsze artykuły

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Podczas przeglądania ogłoszeń nagle udało Ci się trafić na jedną lub kilka propozycji, które wydają się być dla Ciebie idealne. Jest tylko jedna przeszkoda. Wskazane przez pracodawców wymagania są wyższe niż Twoje kwalifikacje. Stajesz przed dylematem – czy dopuścić się kłamstwa w CV? Badania pokazują, że wiele osób w takim przypadku wybierze oszustwo, ignorując grożące za nie konsekwencje.

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Dla jednych lato oznacza urlop i wypoczynek, dla innych to okres wzmożonej aktywności zawodowej. Wielu Polaków wykorzystuje gorące miesiace na podreperowanie domowego budżetu w ramach pracy sezonowej: przy zbiorach owoców i warzyw, żniwach, a także w obsłudze turystycznej i gastronomicznej. Zanim zatrudnisz się sezonowo, poznaj swoje prawa pracownicze oraz obowiązki podatkowe.

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.