Praca.pl Poradniki Aktualności
Headhunterzy szukają murarzy

Headhunterzy szukają murarzy

 
Headhunterzy szukają murarzy
Według danych GUS w Polsce działa aż 356 tys. firm budowlanych. Mimo to znalezienie fachowca to trudna sztuka. Z monitoringu przeprowadzonego przez branżowy portal internetowy Kuriebudowlany.pl wynika, że aż 50% firm widniejących w książkach telefonicznych i branżowych katalogach w ogóle nie prowadzi już działalności lub też przeniosło się w poszukiwaniu lepszych zarobków na Zachód. Eksperci oceniają, że w najtrudniejszej sytuacji są inwestorzy indywidualni. W tej sytuacji poszukujący specjalistów imają się coraz to nowych sposobów. Dziś headhunterzy przyjmują zlecenia na znalezienie szefów budowy czy kierowników nadzoru budowlanego. Świetnie mają się też infobrokerzy, którzy za opłatą wyszukują dla budujących domy glazurników, murarzy, tynkarzy czy parkieciarzy. Portale takie jak www.telefonbudowlany.pl. Czy www.kurierbudowlany.pl pomogą szybko znaleźć ekipę murarzy, grupę bitumiczną ze sprzętem, ludzi z dźwigiem albo nawet sprzętem do przeciskania kabli pod jezdnią. Firmy headhunterskie, których praca polega nie tylko na wyszukaniu, ale i dokładnej selekcji oraz sprawdzeniu kandydatów, też coraz częściej dostają zlecenia na wyszukiwanie glazurników, murarzy czy tynkarzy. Najczęściej poszukują kandydatów na wyższe stanowiska, takie jak kierownik budowy czy szef nadzoru budowlanego. Za specjalistę, który zarabia ok. 20 tys. zł miesięcznie, headhunterzy biorą prowizję w wysokości 15-30% jego rocznych zarobków. Za murarza opłata jest cztery razy niższa. Ale za to popyt - dużo większy.
Więcej artykułów "Aktualności"

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?