Praca.pl Poradniki Aktualności
Chcą tylko najlepszych

Chcą tylko najlepszych

 
Chcą tylko najlepszych
Czy rynek pracy w polskiej branży finansowej czeka rewolucja? Już za kilka miesięcy działalność w naszym kraju rozpocznie bank, który choć nie ma jeszcze oficjalnej nazwy to rozpocznie działalność pod szyldem Alior Polska. Oczekiwania bankowców wobec nowego pracodawcy są bardzo duże. Nic dziwnego, bo według danych szacunkowych działająca we Włoszech grupa Carlo Tassara chce przeznaczyć 400 mln euro na stworzenie od podstaw nowego banku. Nowy bank zamierza w ciągu pięciu lat zdobyć milion klientów – głównie indywidualnych oraz na małe i średnie przedsiębiorstwa. Otworzy swoje placówki w każdym większym mieście w kraju – w sumie ponad 200 oddziałów i 400 agencji. To będzie się wiązało z koniecznością zatrudnienia około 3,5 tys. pracowników. Już teraz wypowiedzi bankowców świadczą o tym, że zainteresowanie ofertą nowego pracodawcy może być ogromne. Przedstawiciele nowego banku już teraz zapowiadają, że pensja zasadnicza będzie o około 40% większa niż u konkurencji. Podkreślają przy tym, że chcą mieć u siebie tylko najlepszych. To znowu budzi niepokój konkurencji, która by zatrzymać najlepszych specjalistów będzie musiała podnieść im wynagrodzenia. Na razie w ekipie nowo powstającego banku jest ponad 150 osób, w większości dyrektorów i menedżerów. Przyszli z 17 innych banków. Wracają także Polacy pracujący w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Kilka osób zdecydowało się na pracę, rezygnując z atrakcyjnych posad w USA. A zarząd nowego banku nie ukrywa, że chce ściągać Polaków, którzy bankowe umiejętności szlifowali w zagranicznych bankach.Rewolucja
Więcej artykułów "Aktualności"

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?