Praca.pl Poradniki Zmiana pracy
Podanie o pracę – spawacz

Podanie o pracę – spawacz

 
Podanie o pracę – spawacz

Spis treści

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych spawaczy zgłasza wiele firm w całej Polsce. Jeśli wykonujesz ten zawód, nie powinieneś mieć dużych trudności ze znalezieniem ofert pracy. Żeby zatrudnić się w konkretnej firmie, będą Ci potrzebne dokumenty aplikacyjne. Jednym z nich jest podanie o pracę. Kiedy się je przekazuje pracodawcy? Jaka powinna być treść podania? Oto kilka podstawowych informacji na początek.

 

Podanie o pracę spawacz – kiedy je przygotować?

 

Zacznijmy od tego, czym jest podanie o pracę. To dokument formalny, który, podobnie jak list motywacyjny, ma na celu zachęcenie pracodawcy, by zatrudnił właśnie Ciebie. Od listu podanie odróżnia to, że przekazujesz je firmie, która aktualnie nie prowadzi naboru. Nie jest więc odpowiedzią na ogłoszenie o pracę, ale samodzielną inicjatywą osoby zainteresowanej zatrudnieniem się w danym przedsiębiorstwie. 

 

Koniecznie sprawdź też, jak wygląda CV spawacza. Wymaga go wielu pracodawców. 

 

Podanie o pracę spawacza – wzór

 

Podanie o pracę ma ściśle określoną strukturę. Wystarczy, że będziesz trzymać się ustalonych ram. Postaw się też na miejscu pracodawcy. W dokumencie będzie szukać informacji na temat tego:

 

  • czy masz uprawnienia do wykonywania zawodu – oraz jakie konkretnie, 

  • jakie są Twoje umiejętności i doświadczenie, czy pracowałeś na samodzielnym stanowisku, a może kierowałeś całym zespołem,,

  • czy potrafisz pracować w grupie,

  • czy jesteś osobą rzetelną, odpowiedzialną, godną zaufania, 

  • kiedy możesz podjąć pracę, 

  • jak się z Tobą skontaktować. 

 

W prawym górnym rogu wpisz aktualną datę i miejscowość. U góry, po lewej stronie, należy podać własne dane – imię i nazwisko, dane korespondencyjne, np. telefon czy e-mail.

 

Poniżej, po lewej stronie podaj dane adresata – nazwę firmy albo imię i nazwisko konkretnej osoby odpowiedzialnej za rekrutację (jeśli je znasz). Pod spodem, pośrodku umieść tytuł: Podanie o pracę

 

Teraz możesz przystąpić do stworzenia właściwej treści dokumentu. Musi mieć krótki wstęp, rozwinięcie oraz zakończenie. 

 

Na wstępie poinformuj pracodawcę, że jesteś chętny, by podjąć zatrudnienie w jego firmie. Możesz zacząć np. od zdania: 

 

Chciałbym podjąć się pracy na stanowisku spawacza w Państwa firmie. Posiadam uprawnienia i umiejętności, które pozwalają mi na podjęcie obowiązków od zaraz… 

 

Następnie opisz krótko swoje doświadczenie i kwalifikacje. Skup się na najważniejszych informacjach z punktu widzenia posady, jaką chcesz uzyskać. Na początku możesz napisać np.:

 

Jestem pracownikiem z 6-letnim stażem pracy. Przez trzy ostatnie lata pracowałem na samodzielnym stanowisku w zakładzie produkcji podzespołów samochodowych marki Xyz. Posiadam uprawnienia spawalnicze MIG oraz MAG, ale chętnie poszerzam kompetencję – aktualnie jestem w trakcie certyfikowanego kursu obejmującego metodę TIG… 

 

Pamiętaj też, że pracodawcy chętnie zatrudniają osoby potrafiące współpracować z innymi. Dlatego wspomnij także o swoich cechach interpersonalnych i innych kompetencjach miękkich, np.:

 

Jestem osobą rzetelną, godną zaufania i poważnie podchodzącą do swoich obowiązków. Umiem pracować w zespole, jak i indywidualnie. Nie boję się wyzwań, myślę zadaniowo. Pracowałem pod presją czasu, też nie mam problemu z organizacją własnej pracy… 

 

Na koniec poinformuj pracodawcę o ewentualnych załącznikach (np. Twoim CV spawacza). Zapewnij też o chęci podjęcia pracy i napisz, w jaki sposób można się z Tobą skontaktować, np. tak:

 

Załączam swoje CV. Będę wdzięczny za pozytywne rozpatrzenie mojego podania. Chętnie opowiem o sobie więcej na rozmowie kwalifikacyjnej. Uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny po godz. 15:00.  

 

Nie zapomnij o zwrocie grzecznościowym i podpisie po prawej stronie! Jeśli podanie ma formę papierową, podpis powinien być odręczny. W przypadku cyfrowego dokumentu wystarczy wpisanie imienia i nazwiska, np.

 

Z poważaniem, 

Jan Nowak 

 

Napisanie dobrego podania o pracę nie jest trudne. Trzymaj się podstawowych zasad, a przed przekazaniem dokumentu pracodawcy koniecznie sprawdź pisownię. Powodzenia!

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty

  • Kierownik Zespołu Magazynowego Branża Automotive

    Adecco Personalsdienstleistungen GmbH   Niemcy, Soltau   
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Zadania: Organizacja oraz nadzór zadań w podległym zespole magazynowym; Zapewnienie prawidłowej dokumentacji obrotu towarowego w magazynie; Optymalizacji procesów magazynowych; Dbanie o dobrą atmosferę w zespole; Wymagania: Komunikatywna znajomość języka niemieckiego; Gotowość do...
  • Executive Assistant / Asystent Zarządu

    Adecco Personalsdienstleistungen GmbH   Niemcy, Monachium   
    asystent  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Wymagania: Doskonałe umiejętności komunikacyjne w mowie i piśmie; Biegła znajomość języka angielskiego (C1) Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego (B2) Bardzo dobra znajomość programów pakietu MS Office (Outlook, PowerPoint, Word, Excel) Gotowość do przeprowadzki do Niemiec;
  • Młodszy Opiekun Klienta

    Lava Group S.C   Warszawa, Ursynów, przy stacji metra Stokłosy    praca stacjonarna
    młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę  pełny etat   6 000 - 6 200 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    18 godz.
    bezpośredni kontakt z klientem B2B; udział w wyjazdach i targach; aktywne pozyskiwanie klientów B2B; współpraca z innymi działami firmy; realizacja planów sprzedażowych;
  • Operator Maszyn na Produkcji

    Lava Group S.C   Józefosław    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   4 600 - 4 700 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    18 godz.
    praca na maszynie; odpowiedzialność za jakoś nadruków; dbanie o maszynę i miejsce pracy;
  • Kierownik Robót

    kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    19 godz.
    Do obowiązków kierownika robót należeć będzie wykonywanie wszystkich obowiązków przewidzianych w aktualnie obowiązujących przepisach prawa w tym prawa budowlanego i aktach wykonawczych tego prawa.
  • Kosztorysant budowlany

    specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    19 godz.
    Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiadać będzie za sporządzanie kosztorysów i przygotowanie ofert.

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?