Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Treser psów - jak zostać, kurs, zarobki

Treser psów - jak zostać, kurs, zarobki

 
Treser psów - jak zostać, kurs, zarobki

Współcześnie wśród ludzi coraz bardziej wzrasta świadomość, że posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością, że należy zwrócić uwagę na jego wychowanie i kształtować jego charakter od pierwszych miesięcy.

 

Jak zostać treserem psów?

 

Tymi zadaniami można zająć się samodzielnie, jednak w wielu przypadkach właściciele korzystają z pomocy tresera psów. Należy pamiętać, że nie wybierają byle kogo. Mimo że nie ma konkretnych prawnych wytycznych co do prowadzenia działalności treserskiej, to jednak osoba zajmująca się tym zawodowo powinna zadbać o zdobycie odpowiednich umiejętności.

 

Zaplecze teoretyczne można zdobywać indywidualnie, korzystając z różnorodnych źródeł (książki, internet), a także na studiach, na takich kierunkach jak psychologia zwierząt itp. Do tego wprowadza się praktykę. Przyszły treser psów musi podchodzić do każdego zwierzęcia (i jego właściciela) indywidualnie. Zatem przydadzą się takie doświadczenia jak wolontariat w schronisku, staże w ośrodkach szkoleniowych i podobnych punktach opieki nad zwierzętami.

 

Następnie warto zainwestować w kurs trenera psów lub kurs behawiorysty psów. Zdobycie certyfikatu znanego i cenionego ośrodka oraz rekomendacje szkoleniowców z pewnością pozwolą rozkręcić działalność treserską.

 

Treser psów - praca, zakres obowiązków

 

Treser zwierząt zazwyczaj zajmuje się korygowaniem niechcianych zachowań psów (np. brak posłuszeństwa) jak i szkoleniem na wystawy i konkurencje sportowe itp. Narzędzia tresera stosowane podczas kursów nie różnią się znacząco od tych, których używa się do codziennej pielęgnacji zwierzęcia. Są to między innymi szelki, kagańce, smycze krótkie i długie, klikery i przysmaki. Wszystkie działania w ostateczności mają doprowadzić do przystosowania psa i jego właściciela do swobodnego funkcjonowania w najbliższym im otoczeniu. Ważną rolą tresera psów jest szkolenie psów do zadań specjalistycznych: pasterstwo, pomoc osobom niepełnosprawnym, ratownictwo górskie lub wodne.

 

Kurs tresury psów

 

Jednak zanim otworzymy psią szkołę, najpierw powinniśmy przejść szkolenie na tresera psów. Czego można nauczyć się podczas takich zajęć? Z pewnością podstaw anatomii i biologii zwierząt. Kursant będzie mógł zdobyć wiedzę z zakresu występowania chorób, predyspozycji fizycznych zwierzęcia do wykonywania określonych poleceń. Nauczy się nie tylko jak socjalizować psa, ale tego, jak prowadzić zajęcia grupowe z udziałem kilku psów i ich właścicieli.

 

Treser psów - zarobki

 

Mimo że kursy trenerskie nie są najtańsze (to ok. 1000 – 3000 zł) to jednak w bardzo szybkim czasie można uzyskać zwrot z takiej inwestycji. Sesje indywidualne to często kwoty około kilkuset złotych, zajęcia grupowe - ok. 100 zł za pojedyncze spotkanie od każdego uczestnika. Dużo zależy też od rodzaju szkolenia, tego, jakie zachowania korygujemy i czego mamy dane zwierzę nauczyć. Liczba zajęć przy eliminowaniu agresji lub nietypowych lęków będzie różniła się od spotkań poświęconych na nauczenie podstawowych umiejętności. Nie jest to jednak reguła – bardzo dużo zależy od samego psa i jego właściciela.

 

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

  • Kierownik Działu Nadziewarek

    Balcerzak Sp. z o.o.   Wróblów    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 godz.
    Zakres obowiązków: Kierowanie działem produkcji (Nadziewarek) Prowadzenie stałej analizy i optymalizacji procesów w powierzonym dziale; Nadzór nad przestrzeganiem zgodności receptur, wskaźników oraz procesów produkcyjnych; Kierowanie, planowanie i organizacja pracy podległych...
  • Kierowca Autobusu

    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 godz.
    Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą polską stronę internetową: https://www.vgbreitenbach.pl Prowadzenie autobusu na liniach, ze sprzedażą biletów. Zakres obowiązków: Przewóz osób na trasach miejskich i podmiejskich na terenie Niemiec. Sprzedaż biletów. Kontrola pojazdu przed...
  • Kierownik Robót Tunelowych - Operator Tarczy TBM

    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    24 godz.
    Obowiązki: Prace przy tworzeniu tuneli metra za pomocą urządzenia TBM w Warszawie, Nadzorowanie bieżących robót tunelowych, Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i procedur bdziałowych, Realizacja planu prac zgodnie z terminarzem, Zapewnienie bezpieczeństwa i koordynacja pracy zespołu,...
  • Opiekun / Opiekunka osób starszych w domu seniora

    Sanapol Personal GmbH   Niemcy   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Wynagrodzenie od 2200 Euro netto / m-c. Praca na terenie całych Niemiec, od zaraz jak i również w późniejszych terminach. Rodzaj współpracy: Umowa o pracę na pełen etat na czas nieokreślony, Wymiar pracy: Pełen, 8 godzin dziennej pracy, Wymagany język niemiecki: Komunikatywny. Zakres...
  • Pracownik Magazynu

    AS-PL Sp. z o.o.   Gdańsk, ul. Michałki 32    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Opis stanowiska Praca w systemie trzyzmianowym (6-14, 14-22, 22-6). Kompletacja zamówień według określonej specyfikacji przy użyciu skanera kodów. Dbanie o infrastrukturę magazynową. Kontrolowanie stanów magazynowych. Przyjmowanie towaru, kontrola ilościowa oraz jakościowa dostaw....
  • Pakowacz - Kompletowanie Zamówień

    AS-PL Sp. z o.o.   Gdańsk, ul. Michałki 32    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Obowiązki: Praca w trybie zmianowym: poranna (6-14), popołudniowa (14-22) i nocna (22-6). Kompletowanie zamówień za pomocą skanera. Utrzymanie porządku w magazynie. Monitoring zapasów. Odbiór i kontrola dostaw. Zapewnienie odpowiedniej rotacji towaru. Utrzymywanie standardów operacyjnych.

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Zbliża się Święto Zmarłych i możliwość skorzystania z długiego weekendu. Wiele osób planuje odwiedziny w rodzinnych stronach, ale niestety nie wszyscy będą mogli skorzystać z wolnego. Zobacz, kto pracuje także w dni ustawowo wolne od pracy i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.