Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Sala weselna - pomysł na biznes

Sala weselna - pomysł na biznes

 
Sala weselna - pomysł na biznes

Sala na wesele - biznesplan

 

Kiedy para młoda organizuje ślub, wiele uzależnia od tego, jakie wolne terminy oferują sale weselne. Jeśli ktoś więc zastanawia się, czy sala weselna to dobry biznes, nie powinien mięć większych wątpliwości. Jednak aby było to przedsięwzięcie, które przynosi zadowalające zyski, trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

 

W tym powinien pomóc rzetelnie rozpisany biznesplan. Sala weselna to miejsce, które łączy kilka funkcji - jest tłem do ceremonii, ma parkiet taneczny i część restauracyjną. O każdą z nich należy się odpowiednio zatroszczyć. Liczy się więc wielkość i rozkład pomieszczeń. Nie musimy stawiać na wybudowanie nowej sali - czasem warto się zastanowić, czy w okolicy nie ma opuszczonego budynku, który można za niewielkie pieniądze odrestaurować. Ludzie cenią sobie niepowtarzalny klimat, a ten na pewno łatwiej będzie uzyskać, przejmując już budynki o określonej historii.

Oczywiście można oferować wyłącznie wynajem lokalu bez cateringu, który np. młoda para woli zorganizować we własnym zakresie. Współcześnie wielu młodych ludzi decyduje się również na bardziej kameralne wesela, opierające się wyłącznie na poczęstunku w eleganckim miejscu. Warto zorientować się więc, co oferuje konkurencja i czym możemy się wyróżnić. Być może lepiej będzie zainwestować w większy dom weselny z możliwością noclegów, a może dobrą alternatywą będzie sala bankietowa w ekskluzywnym miejscu.

 

Oprócz samego budynku ważna jest lokalizacja. Duży wpływ na powodzenie biznesu będzie miało otoczenie - bliskość natury lub nowoczesnego miasta. To już nierozłączny element branży ślubnej, często wykorzystywany również jako tło do sesji fotograficznych. Ważna jest także położenie pod względem bliskości do ośrodków miejskich. Im bliżej dużych miast, tym więcej klientów, jednak równolegle wzrastają koszty utrzymania takiego miejsca.

 

Finanse, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy prowadzeniu sali weselnej to między innymi czynsz, media, sprzątanie, zakup wyposażenia, koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli dodatkowo prowadzona jest część restauracyjna, to dochodzą wydatki związane zakupem i przygotowywaniem żywności.


Sala weselna - czy to dobry biznes

 

Sala na wesele nie musi być jedyną ofertą działalności. Trzeba bowiem mieć na uwadze fakt, że śluby organizowane są sezonowo. Poza wyjątkowymi sytuacjami przeważnie w okresie od maja do września (ew. października). Dlatego też warto zaoferować wynajem i wystrój sali na inne imprezy okolicznościowe - sylwester, osiemnastki, imprezy karnawałowe lub bankiety firmowe.

 

Aby biznes płynnie prosperował, należy zainwestować w skuteczną reklamę. Interesująca i przejrzysta strona internetowa, dobrze prowadzony fanpage powinny stanowić spójną całość z prowadzonym biznesem. Warto jest też zaprezentować swoją ofertę na portalach tematycznych i pojawiać się na targach ślubnych.

 

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

  • Manager w Dziale Spedycji Morskiej / Kolejowej / Lotniczej

    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW Realizacja planów sprzedażowych oraz strategii produktowej; Ustalanie i bieżące zarządzanie budżetem oddziału; Rozwijanie i negocjowanie warunków współpracy z klientami; Nadzorowanie procesu realizacji sprzedaży; Efektywne zarządzanie zespołem podległych...
  • Kierownik Warsztatu

    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW Koordynowanie i nadzorowanie pracy serwisu pojazdów ciężarowych; Dbałość o dobry stan techniczny pojazdów floty firmy (ponad 250 samochodów ciężarowych oraz ciągników siodłowych ) Odpowiedzialność za jakościową i terminową realizację wykonywanych...
  • Zastępca Kierownika Działu Księgowości

    specjalista (mid) / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 godz.
    Obowiązki: Wsparcie przełożonego oraz kancelarii podatkowej w wykonywanych obowiązkach; Ewidencja i kontrola dokumentacji finansowo-księgowej; Analiza kont księgowych; Asystowanie w sporządzaniu sprawozdań finansowych/statystycznych; Tworzenie wybranych deklaracji podatkowych; Uzgodnienia...
  • Climatic Sp. z o.o. Sp. k.   za 2 dni wygasa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online
    17 godz.
    Twój zakres obowiązków: nadzór nad robotami budowlano - wykończeniowymi, nadzór, koordynacja i organizacja prac podwykonawców, oraz sił własnych, udział w procesach koordynacyjnych prac projektowych i prefabrykacji budynków modułowych w Zakładzie Produkcyjnym; opracowywanie dokumentów...
  • Climatic Sp. z o.o. Sp. k.
    specjalista junior / mid / senior / ekspert  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    17 godz.
    Zakres obowiązków: Praca w zespole projektowym, w którym wykorzystywane jest nowoczesne oprogramowanie 3D; Projektowanie instalacji w nieszablonowych budynkach (m.in. szpitale, centra przetwarzania danych itd.); Branie udziału w pracy projektowej pod okiem doświadczonej kadry; Branie udziału w...
  • Climatic Sp. z o.o. Sp. k.
    specjalista junior / mid / senior / asystent  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    17 godz.
    Twój zakres obowiązków: Praca w zespole projektowym, w którym wykorzystywane jest nowoczesne oprogramowanie 3D; Projektowanie instalacji w nieszablonowych budynkach (m.in. szpitale, centra przetwarzania danych itd.); Branie udziału w pracy projektowej pod okiem doświadczonej kadry; Branie...

Najnowsze artykuły

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

 – Niektórzy preferują relacje bardziej zdystansowane i formalne tak, by nikt nie przeszkadzał im w pracy i by nie czuć się zobowiązanym do świadczenia drobnych przysług. Inni są pod tym względem mniej rygorystyczni – tłumaczy psycholog dr Beata Rajba. Kiedy w pracy pojawia się przyjaźń i jak rozpoznać, że kolega lub koleżanka ma szczere intencje?

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

W Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu startuje aż 210 polskich sportowców. Razem z nimi liczymy na wspaniałe wyniki i medale olimpijskie. Te ostatnie oznaczają nie tylko wieczne miejsce na kartach historii sportu, ale też pewne zabezpieczenie na przyszłość. Przypominamy, ile wynosi emerytura olimpijska w Polsce i na świecie oraz czy kolor medalu wpływa na wysokość świadczenia. 

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.