Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Sala weselna - pomysł na biznes

Sala weselna - pomysł na biznes

 
Sala weselna - pomysł na biznes

Sala na wesele - biznesplan

 

Kiedy para młoda organizuje ślub, wiele uzależnia od tego, jakie wolne terminy oferują sale weselne. Jeśli ktoś więc zastanawia się, czy sala weselna to dobry biznes, nie powinien mięć większych wątpliwości. Jednak aby było to przedsięwzięcie, które przynosi zadowalające zyski, trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

 

W tym powinien pomóc rzetelnie rozpisany biznesplan. Sala weselna to miejsce, które łączy kilka funkcji - jest tłem do ceremonii, ma parkiet taneczny i część restauracyjną. O każdą z nich należy się odpowiednio zatroszczyć. Liczy się więc wielkość i rozkład pomieszczeń. Nie musimy stawiać na wybudowanie nowej sali - czasem warto się zastanowić, czy w okolicy nie ma opuszczonego budynku, który można za niewielkie pieniądze odrestaurować. Ludzie cenią sobie niepowtarzalny klimat, a ten na pewno łatwiej będzie uzyskać, przejmując już budynki o określonej historii.

Oczywiście można oferować wyłącznie wynajem lokalu bez cateringu, który np. młoda para woli zorganizować we własnym zakresie. Współcześnie wielu młodych ludzi decyduje się również na bardziej kameralne wesela, opierające się wyłącznie na poczęstunku w eleganckim miejscu. Warto zorientować się więc, co oferuje konkurencja i czym możemy się wyróżnić. Być może lepiej będzie zainwestować w większy dom weselny z możliwością noclegów, a może dobrą alternatywą będzie sala bankietowa w ekskluzywnym miejscu.

 

Oprócz samego budynku ważna jest lokalizacja. Duży wpływ na powodzenie biznesu będzie miało otoczenie - bliskość natury lub nowoczesnego miasta. To już nierozłączny element branży ślubnej, często wykorzystywany również jako tło do sesji fotograficznych. Ważna jest także położenie pod względem bliskości do ośrodków miejskich. Im bliżej dużych miast, tym więcej klientów, jednak równolegle wzrastają koszty utrzymania takiego miejsca.

 

Finanse, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy prowadzeniu sali weselnej to między innymi czynsz, media, sprzątanie, zakup wyposażenia, koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli dodatkowo prowadzona jest część restauracyjna, to dochodzą wydatki związane zakupem i przygotowywaniem żywności.


Sala weselna - czy to dobry biznes

 

Sala na wesele nie musi być jedyną ofertą działalności. Trzeba bowiem mieć na uwadze fakt, że śluby organizowane są sezonowo. Poza wyjątkowymi sytuacjami przeważnie w okresie od maja do września (ew. października). Dlatego też warto zaoferować wynajem i wystrój sali na inne imprezy okolicznościowe - sylwester, osiemnastki, imprezy karnawałowe lub bankiety firmowe.

 

Aby biznes płynnie prosperował, należy zainwestować w skuteczną reklamę. Interesująca i przejrzysta strona internetowa, dobrze prowadzony fanpage powinny stanowić spójną całość z prowadzonym biznesem. Warto jest też zaprezentować swoją ofertę na portalach tematycznych i pojawiać się na targach ślubnych.

 

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

  • Dyrektor Oddziału – laboratorium weterynaryjne

    Vetlab Sp. z o.o.   Warszawa, al.Krakowska 110/114    praca stacjonarna
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Obowiązki: Nadzór nad codzienną działalnością laboratorium, w tym zarządzanie personelem, budżetem i operacjami. Inicjowanie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań oraz technologii w pracy laboratorium. Utrzymywanie i rozwijanie relacji z kluczowymi klientami oraz partnerami biznesowymi....
  • Dyrektor Laboratorium Diagnostycznego

    Vetlab Sp. z o.o.   Warszawa, al.Krakowska 110/114    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator / dyrektor  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Zadania: Zarządzanie codzienną pracą laboratorium, w tym nadzór nad zespołem, kontrola budżetu oraz realizacja operacji. Wprowadzanie innowacji i nowych technologii. Budowanie i utrzymywanie relacji z ważnymi klientami i partnerami. Garantowanie przestrzegania norm jakościowych i...
  • Opiekun / Opiekunka osób starszych w domu seniora

    Sanapol Personal GmbH   Niemcy   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    18 godz.
    Wynagrodzenie od 2200 Euro netto / m-c. Praca na terenie całych Niemiec, od zaraz jak i również w późniejszych terminach. Rodzaj współpracy: Umowa o pracę na pełen etat na czas nieokreślony, Wymiar pracy: Pełen, 8 godzin dziennej pracy, Wymagany język niemiecki: Komunikatywny. Zakres...
  • Kierowca C / C+E

    ASMO Solutions Sp. z o.o.   Niemcy   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   12 000 - 15 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    19 godz.
    Co oferujemy? Atrakcyjne wynagrodzenie: na rękę nawet 3700 euro Praca w renomowanych firmach Możliwość wyboru lokalizacji- posiadamy oferty pracy w całych Niemczech; Różne zestawy: wywrotka, plandeka, chłodnia, silos, cysterna, BDF, kontenery; Praca bez znajomości języka obcego: Oferty...
  • Climatic Sp. z o.o. Sp. k.
    specjalista mid / junior / senior / kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online
    22 godz.
    Twój zakres obowiązków: nadzór nad robotami budowlano - wykończeniowymi, nadzór, koordynacja i organizacja prac podwykonawców, oraz sił własnych, udział w procesach koordynacyjnych prac projektowych i prefabrykacji budynków modułowych w Zakładzie Produkcyjnym; opracowywanie dokumentów...
  • Ekspert ds. walidacji modeli

    Bank Pocztowy S.A.   Warszawa    praca zdalna
    starszy specjalista (senior) / ekspert  umowa o pracę
    22 godz.
    Twój zakres obowiązków przeprowadzanie walidacji okresowych i prewalidacji model zarządzania ryzykiem (modele decyzyjne, IFRS9, modele nadzorcze, inne obowiązujące w banku modele ilościowe) rozwój metodyki walidacji modeli i polityki zarządzania ryzykiem modeli; koordynacja prac...

Najnowsze artykuły

Kasowy PIT – co to, od kiedy?

Kasowy PIT – co to, od kiedy?

Nowelizacja ustawy o PIT z dnia 27 września 2024 roku wprowadza zmiany w systemie podatkowym korzystne dla przedsiębiorców, którzy dotąd borykali się z problemem nieuregulowanych faktur, od których mimo wszystko należało odprowadzać podatek. W określonych przypadkach metoda memoriałowa może zostać zastąpiona przez kasowy PIT dla przedsiębiorców. Jak to wygląda w praktyce?

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Święta, święta i po świętach, a jak wiemy, powrót do codzienności po długim urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Co powiesz na 6 dodatkowych dni urlopu? Mało kto wie, że w pewnych przypadkach pracownikowi przysługuje urlop uzupełniający, którego pracodawca nie może odmówić. Sprawdź, kto i kiedy nabywa prawo do urlopu uzupełniającego, jaki jest jego wymiar oraz co powinno znaleźć się na wniosku o tego typu wolne w pracy.

Trzynasta emerytura – dla kogo? Kiedy? Wysokość

Trzynasta emerytura – dla kogo? Kiedy? Wysokość

Trzynasta emerytura jest dodatkowym świadczeniem pieniężnym wypłacanym raz w roku emerytom i rencistom. Od kilku lat stanowi ważny element wsparcia finansowego dla seniorów. Co istotne, nie wymaga składania żadnych wniosków, a jest przyznawana automatycznie. Wyjaśniamy, kto ma prawo do świadczenia, na jakich zasadach jest wypłacana trzynasta emerytura oraz ile wynosi w 2025 roku.