Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Pożyczki pozabankowe dla firm – o czym warto wiedzieć?

Pożyczki pozabankowe dla firm – o czym warto wiedzieć?

 
Pożyczki pozabankowe dla firm – o czym warto wiedzieć?

Pożyczki dla przedsiębiorców

 

Wielu przedsiębiorców znalazło lub znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej, kiedy własne środki, gromadzone przez firmę nie będą wystarczające na spłatę aktualnych zobowiązań, zakup odpowiednich materiałów. Aby wyjść z opresji i odzyskać płynność finansową, przedsiębiorcy muszą podjąć strategiczne decyzje i wybrać najlepszą opcję na zdobycie kapitału. Często wybór pada na kredyty pozabankowe, pożyczki dla firm. Czy to w pełni bezpieczna opcja? Jakie są wady i zalety tego typu ofert?

 

Pożyczki pozabankowe dla firm – czym są?

 

Jedną z szeroko dostępnych opcji są pożyczki pozabankowe dla firm. Czym się charakteryzują? To pomoc dla tych, którzy nie spełniają restrykcyjnych warunków stawianych przez banki. Żeby podpisać umowę kredytową, zwykle trzeba prowadzić działalność minimum rok, posiadać odpowiednie zabezpieczenie, mieć dobrą zdolność kredytową.

 

Firmy pozabankowe tych wymagań stawiają mniej. Pożyczki przeznaczone są dla tych, którzy potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki. Wymogi, jakie trzeba spełnić, zazwyczaj dotyczą przekazania bardzo podstawowych danych. Nie jest też wymagany aż tak długi staż działalności.

 

Pożyczki pozabankowe możemy podzielić na:

  • chwilówki – szybka pożyczka dla firm udzielana zazwyczaj na 30 dni na małe sumy,
  • pożyczki ratalne – na wyższe sumy, które trzeba będzie spłacić w ratach.

Pożyczki pozabankowe dla firm – formalności

 

Przy składaniu wniosków o finansowanie zdecydowaną większość ludzi stresuje szereg formalności, jakie trzeba spełnić, by otrzymać pieniądze. Jednak rynek ofert pożyczkowych jest z każdym dniem większy, a wymagania mniejsze. Ogłoszenia firm to coraz dłuższa lista informacji „czego nie trzeba”: bez zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, bez zaświadczeń z urzędu skarbowego, bez poręczycieli. Wszystko zależy jednak od tego, na jak długo chcemy wziąć pożyczkę i na jaką kwotę.

 

Standardowym problemem przedsiębiorców jest też ich historia kredytowa. Bankowy kredyt dla firm bez BIK, czyli weryfikacji innych zadłużeń i historii spłat, jest raczej marzeniem. Z kolei „pożyczka dla firm bez BIK” to hasło reklamowe, mające przyciągnąć klientów, za którymi zazwyczaj stoją wysokie prowizje i odsetki nieproporcjonalnie wyższe niż pożyczona kwota.

 

Kredyty pozabankowe dla firm – wady i zalety

 

Jak każda forma uzależnienia się finansowo od innej instytucji - pożyczki pozabankowe mają swoje plusy i minusy. Do zalet z pewnością należy okres oczekiwania na odpowiedź od firmy pożyczkowej i prawie natychmiastowy przelew gotówki na konto potrzebującego przedsiębiorcy.

 

Jednak należy wziąć pod uwagę także ryzyko zapożyczenia się w firmach pozabankowych. Powinno się je dokładnie sprawdzić - jak długo działają na rynku, jakie inne oferty proponują i jakie mają opinie. Zadłużenie się w prowadzących nieuczciwe praktyki organizacjach może być katastrofalne w skutkach.

 

Kwoty pożyczane w parabankach nie będą też tak wysokie, jak w przypadku kredytów bankowych. Trzeba pamiętać, że im mniej warunków do spełnienia przy składaniu wniosków, tym nasza pożyczka może być droższa.

 

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

  • Specjalista ds. technicznych

    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za sporządzanie projektów umów na roboty budowlane, instalacyjne sprzęt, prowadzenie korespondencji z Inwestorem i podwykonawcami, wystawianie faktur, rozliczanie robót budowlanych w oparciu o umowę i budżet itp.
  • BNP Paribas Bank Polska S.A.
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Zakres obowiązków: Kompleksowa, bezpośrednia współpraca z Klientami Banku - bez obsługi kasowej; Praca z wykorzystaniem nowoczesnych, zdalnych kanałów obsługi, kształtowanie świadomości Klientów i szerzenie wiedzy z zakresu usług bankowości digital; Budowanie długotrwałych relacji...
  • Doradczyni / Doradca Klientów Biznesowych

    BNP Paribas Bank Polska S.A.   Płock    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Zakres obowiązków: Zarządzanie przypisanym portfelem Klientów biznesowych (firmy na uproszczonej księgowości i pełnej do 4 mln przychodów rocznie); Kompleksowa współpraca i zindywidualizowane doradztwo oraz sprzedaż produktów dla firm (w tym również Wspólnoty i AGRO); Aktywne...
  • BNP Paribas Bank Polska S.A.
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Zakres obowiązków: Kompleksowa, bezpośrednia współpraca z Klientami Banku; Budowanie długotrwałych relacji oraz aktywne pozyskiwanie nowych Klientów; Rozpoznawanie i realizowanie potrzeb Klientów poprzez proponowanie zindywidualizowanych rozwiązań; Zapewnienie Klientom doskonałej...
  • Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
    umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 godz.
    Zakres obowiązków Wykonywanie ustawowych zadań realizowanych przez Policję;
  • Konfekcjoner / Robotnik produkcyjny

    Lava Group S.C   Józefosław    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa zlecenie  tymczasowa/dodatkowa   35,00 - 38,00 zł brutto/godz.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    14 godz.
    rozpakowywanie i pakowanie towaru; konfekcjonowanie przygotowywanie kartonów; kontrolowanie jakości wyrobów;

Najnowsze artykuły

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!