Od stycznia tego roku dostępna jest pierwsza edycja przewodnika dla osób poszukujących pracy – „Poradnik Praca”. Tworząc publikację redakcja portalu Praca.pl obrała sobie za cel dostarczenie czytelnikom praktycznego, rzeczowego i przydatnego kompendium wiedzy o wymaganiach i oczekiwaniach obecnego rynku pracy.
Duży nacisk postawiony więc został na zawartość merytoryczną "Poradnika Praca". Artykuły zawierają nie tylko informacje statystyczne, dane liczbowe, ale również praktyczne wskazówki od pracodawców, w podziale na 10 kluczowych branż:
- Bankowość i ubezpieczenia
- BPO i shared services
- Budownictwo i nieruchomości
- Doradztwo, audyt i ksiegowość
- FMCG
- Inżynieria i produkcja
- IT i nowe technologie
- Motoryzacja
- Sieci handlowe
- Sprzedaż i obsługa klienta
Czego jeszcze dowiesz się z "Poradnika Praca"?
- 90% pracodawców poszukujących pracowników, potrzebuje ich w ramach rotacji na już istniejących stanowiskach. Odsetek nowych posad od lat jest na tym samym poziomie - ok. 10%. Wzrasta więc znaczenie kompetencji i umiejętności kandydatów. W „Poradniku Praca” prezentujemy te najważniejsze z punktu widzenia pracodawców w podziale na 10 kluczowych branż.
- Mimo wysokiego bezrobocia, pracodawcy napotykają trudności w obsadzaniu aż 1/3 stanowisk. Dlaczego tak trudno pracodawcom znaleźć odpowiedniego pracownika? Wskazówki pracodawców dotyczące m.in.: materiałów aplikacyjnych, rozmowy kwalifikacyjnej czy praw kandydata zaprezentowaliśmy w dziale Kariera i rozwój.
- W 2012 r. w przypadku aż 68% ofert pracy związanych ze stanowiskami specjalistycznymi i kierowniczymi pracodawcy wymagali od kandydatów listu motywacyjnego. Jak uniknąć najczęstszych błędów i niechciany obowiązek przekuć w sukces? Tego dowiesz się w artykule List motywacyjny nadal w cenie.
- U jednego z kluczowych pracodawców z obszaru FMCG większość praktykantów po zakończeniu studiów otrzymuje propozycje stałej pracy. Prezentację tej firmy znajdziesz w sekcji FMCG.