Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Lunch do pracy – pomysły na szybki obiad

Lunch do pracy – pomysły na szybki obiad

 
Lunch do pracy – pomysły na szybki obiad

Dla jednych drugie śniadanie, dla innych wczesny obiad. Niezależnie od definicji lunchu przerwa na posiłek w czasie pracy ma wpływ na nasze samopoczucie i efektywność. Kiedy wyrwać się na lunch? Co przygotować, aby jeść zdrowo i smacznie? Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

 

Pory posiłków – kiedy jeść lunch w pracy?

 

Jeść powinno się regularnie i w miarę możliwości o stałych porach. Nie jest tutaj wyjątkiem spożywanie posiłków w miejscu pracy. Osoba, która duży obiad jada późnym popołudniem, a na 8 godzin zabiera do biura jedynie szybkie przekąski do pracy, w przekonaniu, że mały batonik zastąpi jej lunch, a na śniadanie można wypić tylko kawę, nie ma wielkich szans na dobre samopoczucie. Regularne posiłki pozwalają zapanować nad głodem i utrzymać organizm na optymalnych obrotach. Kiedy jednak jeść? Nie ma tu jednej wytycznej, typu: przerwa na posiłek w pracy powinna odbyć się dokładnie w połowie dnia. Pora jest sprawą indywidualną, ważne natomiast, by nie rezygnować z prawa do chwili pauzy i wykorzystać ją na zdrowy posiłek.

 

Szybki obiad do pracy – co przygotować?

 

Choć lubimy dobrze zjeść, nie każdy ma czas i ochotę codziennie poświęcać cały wieczór, by upichcić lunch do pracy na kolejny dzień. Gotowe dania do kupienia w marketach to z kolei spory wydatek i podliczając koszty, np. w perspektywie tygodnia, zazwyczaj dostrzega się, że bardziej opłaca się samodzielnie przygotowywać posiłki. Przedstawiamy kilka prostych i szybkich dań dla osób, które niekoniecznie kochają gotowanie, a chcą jeść smacznie.

Sałatki – dobry pomysł na obiad do pracy, zważywszy na fakt, że daje niekończone możliwości kombinacji składników.

Danie jednogarnkowe to ciepły posiłek w pracy, który przygotowuje się niemal sam. Leczo, gulasz z soczewicą, zdrowe kaszotto czy aromatyczne curry – jeśli tylko mamy możliwość podgrzania jedzenia w firmowej kuchni, sprawdzą się świetnie.

Szybkie dania do pracy można też przygotować w piekarniku. Zapiekanki makaronowe, ziemniaczane czy warzywne to także okazja do zużycia produktów, które zalegają w lodówce od dłuższego czasu.

Zupy – w zimowe dni rozgrzewają i dodają energii. Warto wykorzystywać do ich przygotowywania mrożonki, ale też sezonowe warzywa: wiosną – nowalijki, bób, szparagi, latem – boćwinę, pomidory, bakłażan, jesienią – dynię, brokuły i cukinią, a zimą – brukselkę czy buraki.

Dobrą propozycją jest też lunchbox do pracy. Warto dołożyć do niego świeże owoce i warzywa. Stanowią one niezwykle ważny składnik naszej diety, dlatego nie tylko lunch, ale też pomysły na śniadania do pracy powinny je uwzględniać.

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

  • Pracownik produkcji - owoce i warzywa

    Flexcraft Polska Sp. z o.o.   Holandia, Maasdijk   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę tymczasową  tymczasowa/dodatkowa / pełny etat   7 500 - 14 000 zł brutto/mies.  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 godz.
    Wymagania: zaangażowanie i motywacja do pracy; mile widziane prawo jazdy kat. B; co najmniej podstawowa znajomość języka angielskiego; dobra organizacja pracy; chęć nawiązania współpracy na dłuższy okres – chcemy się z Tobą związać na jak najdłużej! Obowiązki: pakowanie,...
  • Kontroler jakości w firmie produkcyjnej

    HSV Polska Sp. z o.o.   Wrocław, Psie Pole    praca stacjonarna
    specjalista (mid) / pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 godz.
    Twoje zadania: analizowanie wymagań jakościowych dla produktu i procesu; prowadzenie zestawień wyników analiz jakościowych oraz opracowywanie statystyk i raportów jakościowych; bieżące analizowanie błędów i rozwiązywanie pojawiających się problemów jakościowych, ustalanie...
  • Operator wózka widłowego bocznego

    Flexcraft Polska Sp. z o.o.   Holandia   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę tymczasową  tymczasowa/dodatkowa   9 000 - 15 000 zł brutto/mies.  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 godz.
    Obowiązki: wykonywanie transportu wewnątrz zakładowego wózkiem widłowym bocznym; wykonywanie czynności pomocniczych, obsługowych i konserwacyjnych wózka; prace magazynowe; Wymagania: doświadczenie przy obsłudze wózków widłowych bocznych; uprawnienia na wózki widłowe boczne –...
  • Kierownik Robót

    kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 godz.
    Do obowiązków kierownika robót należeć będzie wykonywanie obowiązków przewidzianych w aktualnie obowiązujących przepisach prawa w tym prawa budowlanego i aktach wykonawczych tego prawa.
  • Inżynier ds. Infrastruktury Technicznej i Konserwacji

    Resi4Rent Leasing   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  kontrakt B2B  pełny etat
    4 godz.
    Opis stanowiska: Przygotowanie obiektów do otwarcia oraz udział w odbiorach inwestycji. Nadzór nad przeglądami technicznymi i konserwacją budynków oraz instalacji. Koordynacja napraw, modernizacji i rozbudowy infrastruktury. Współpraca z zewnętrznymi serwisami technicznymi i remontowymi....
  • Specjalista / Specjalistka ds. Obsługi Gwarancyjnej

    Resi4Rent Leasing   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    4 godz.
    Opis stanowiska: Obsługa klienta – przyjmowanie zgłoszeń, diagnozowanie usterek oraz nadzorowanie ich usuwania. Współpraca z generalnymi wykonawcami, firmami budowlanymi oraz wewnętrznymi działami firmy. Prowadzenie odbiorów mieszkań oraz archiwizacja dokumentacji technicznej.

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?