Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Ubezpieczenia
Kierownik ds. Likwidacji Szkód

Lista stanowisk - Kierownik ds. Likwidacji Szkód

Kierownik ds. Likwidacji Szkód

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw likwidacji szkód, jest osobą odpowiedzialną za organizowanie poprawnego systemu odszkodowań. Kierownik opracowuje wewnętrzne normy i procedury, mające zmaksymalizować wydajność procesów obsługi klientów w zakresie likwidacji szkód, a także nadzoruje ich poprawne realizowanie. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontroluje czynności podległego personelu specjalistów, związane z weryfikacją roszczeń poszkodowanych klientów, a także ingeruje i opiniuje w szczególnie trudnych, precedensowych przypadkach. Kierownik ds. likwidacji szkód ma na celu zapewnienie jak najlepszej obsługi klientów. Jako najbardziej doświadczony i najlepiej wykwalifikowany w tym zakresie pracownik zakładu, kierownik prowadzi szkolenia dla nowych pracowników a także służy doraźnym wsparciem.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami aplikującymi na stanowisko kierownika do spraw likwidacji szkód na pierwszy plan wysuwa się kwestia posiadanego przez nich wykształcenia – preferowane są osoby, legitymujące się wyższym wykształceniem. Od kandydatów na to stanowisko oczekuje się wieloletniego doświadczenie, zdobytego w branży ubezpieczeniowej, na stanowisku związanym z organizacją bieżącej obsługi klientów w zakresie likwidacji szkód. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza konieczność posiadania zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, organizowania pracy nie tylko własnej, lecz także podległego personelu. Kierownik powinien posiadać umiejętności podejmowania strategicznych decyzji, a także być osobą zorientowaną na dobro poszkodowanych klientów.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy kierownika ds. likwidacji szkód jest przede wszystkim przestrzeń biurowa zakładu ubezpieczeniowego. Do codziennych obowiązków kierownika należy kontrolowanie bieżących prac podległego personelu i interweniowanie w szczególnie trudnych przypadkach.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika ds. likwidacji szkód funkcjonuje oczywiście w branży ubezpieczeniowej.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Kierownik ds. Likwidacji Szkód
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?