Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Sprzedaż / Obsługa klienta
Specjalista ds. Klientów Strategicznych

Lista stanowisk - Specjalista ds. Klientów Strategicznych

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

  • Terenowy Opiekun Klienta ds. Obsługi Posprzedażnej

    AGRO-SIEĆ Maszyny Sp. z o.o.   Drobin    praca mobilna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    Twój zakres obowiązków Aktywna sprzedaż usług serwisowych i części u klientów w terenie; Rozwój i promocja ofert w zakresie przedłużonej gwarancji oraz umów serwisowych; Aktywne promowanie ofert sezonowych na usługi i części; Pozyskiwanie nowych klientów na przydzielonym rejonie w...
  • Regionalny Przedstawiciel Handlowy

    SEMPRE Farby Sp. z o.o.   mazowieckie    praca mobilna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Miejsce pracy: województwo mazowieckie Zakres obowiązków: odpowiedzialność za realizację wyznaczonych planów sprzedażowych oraz marketingowych; przygotowanie ofert i negocjacje handlowe; pozyskiwanie nowych klientów i utrzymywanie współpracy z dotychczasowymi klientami; doradztwo...

Specjalista ds. Klientów Strategicznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw klientów strategicznych zajmuje się bieżącą obsługą strategicznych klientów firmy, a także ich pozyskiwaniem. Stanowisko to jest w praktyce tożsame ze stanowiskiem specjalisty ds. obsługi kluczowych klientów. Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiada na zapytania ofertowe, negocjuje (w konsultacji z kierownikiem działu) warunki oferowanych usług, podpisuje umowy i utrzymuje stały kontakt z najważniejszymi dla firmy klientami. Specjalista ds. klientów strategicznych jest członkiem zespołu powołanego do realizowania polityki firmy w odniesieniu do klientów kluczowych dla funkcjonowania firmy, monitoruje bieżące otoczenie rynkowe, ze szczególnym uwzględnieniem działań konkurencji, a pozyskane informacje przekazuje wyższym organom decyzyjnym, uczestnicząc w kreowaniu strategii obsługi klientów kluczowych także osobiście. Specjalista sporządza raporty z prowadzonych przez siebie prac i przekazuje je na ręce bezpośrednich przełożonych – w tym przypadku kierownika ds. klientów strategicznych.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymogów kwalifikacyjnych, jakich spodziewać się mogą osoby aplikujące na stanowisko specjalisty do spraw klientów strategicznych, najważniejszą pozostaje kwestia posiadanego przez nie wykształcenia – potencjalni pracodawcy oczekują wyższego wykształcenia ekonomicznego, pozyskanego na kierunku takim jak marketing i zarządzanie, lub pochodnym. Kilkuletnie doświadczenie, zdobyte w pracy na stanowisku, związanym z bieżącą obsługą klientów strategicznych, będzie dodatkowym atutem. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze muszą posiadać cechy personalne, umożliwiające im utrzymywanie czynnych kontaktów z klientami firmy, a także efektywną pracę w zespole. Obsługa komputera na poziomie ponadpodstawowym oraz dogłębna znajomość oferty firmy jest także wymagana.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty do spraw klientów strategicznych jest przede wszystkim przestrzeń biurowa firmy lub instytucji. Specjalista utrzymuje także bezpośrednie kontakty z klientami kluczowymi firmy i sporządza raporty z prowadzonej przez siebie działalności.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko specjalisty ds. klientów strategicznych funkcjonuje przede wszystkim w branży finansowej, lecz także wielu innych.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku oscylują wokół kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Specjalista ds. Klientów Strategicznych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.