– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.
Lista stanowisk - Przedstawiciel Naukowy
Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta
-
Specjalista / Specjalistka ds. Sprzedaży Materiałów i Programów Edukacyjnych
Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa praca stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat -
Przedstawiciel naukowy
ManpowerGroup Lublin praca stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat
Przedstawiciel Naukowy
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Przedstawiciel naukowy – osoba, która reprezentuje firmę medyczną lub farmaceutyczną i zajmuje się promocją oraz sprzedażą jej produktów. Do głównych obowiązków przedstawiciela naukowego należy: nawiązywanie i utrzymywanie stałego kontaktu z lekarzami, dyrektorami szpitali, pracownikami aptek oraz przedstawicielami środowiska medycznego i farmaceutycznego. Dostarcza im materiały informacyjne oraz literaturę naukową dotyczącą najnowszych osiągnięć z zakresu medycyny, farmacji, zawiadamia o organizowanych konferencjach naukowych czy sympozjach.
WYMAGANIA
Nie ma jednego kierunku studiów, który umożliwia pracę w tym zawodzie. Jest ich kilka. Są to tzw. kierunki biosciences, a więc królująca wśród nich medycyna i farmacja, ale także analityka medyczna, chemia, biologia, biotechnologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, jak również wychowanie fizyczne czy technologia żywienia. Chodzi więc zatem o zdobycie takiego wykształcenia – medycznego bądź paramedycznego, które da przyszłemu przedstawicielowi naukowemu wiedzę z zakresu, m.in. anatomii człowieka oraz chemii. Ponadto osoba na tym stanowisku musi być dynamiczna, samodzielna w organizacji pracy, umiejąca planować, elastyczna, operatywna, dyspozycyjna, zorientowana na rezultat oraz komunikatywna. Niezbędne jest także posiadanie umiejętności negocjacyjnych oraz znajomości technik sprzedaży. Istotne jest także posiadanie prawa jazdy a także komunikatywnej znajomości języka angielskiego.
WARUNKI PRACY
Praca przedstawiciela naukowego polega na ciągłym podróżowaniu do klientów. Przedstawiciel naukowy sam planuje i organizuje sobie pracę - jest „panem” swojego czasu i terenu, co niejednokrotnie łączy się z pracą do późnych godzin wieczornych (nawet 12 godzin może wynieść dzień pracy). Praca ta jest pełna wyzwań, każdy dzień niesie ze sobą kolejne wyzwania, dlatego o nudzie w tym zawodzie nie ma mowy.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Przedstawiciel naukowy może szukać zatrudnienia w branży medycznej, farmaceutycznej, tam, gdzie jest potrzebna osoba do promocji i sprzedaży produktów firmy
ZAROBKI
Zarobki początkującego przedstawiciela naukowego wahają się w granicach od 2000 do 3500 zł Osoby odnoszące największe sukcesy mogą liczyć na wynagrodzenie znacznie przewyższające kwotę 3500 zł oraz premie za dobre wyniki sprzedaży (najczęściej wypłacane kwartalnie, o wysokości równoznacznej jednej do trzech wypłat). Przedstawiciel naukowy otrzymuje także służbowy samochód, laptop, telefon komórkowy, może również liczyć na zaplecze socjalne oraz udział w szkoleniach.
Najnowsze oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta
Najnowsze artykuły
Kobiety coraz silniejsze w biznesie
Urlop okolicznościowy na ślub dziecka
Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?