Lista stanowisk - Pracownik Zakładu Pogrzebowego

Pracownik Zakładu Pogrzebowego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pracownik zakładu pogrzebowego, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą zaangażowaną w organizowanie pochówków i uroczystości pogrzebowych. Zakład pogrzebowy wyręcza klienta w całokształcie czynności przygotowawczych i administracyjnych, związanych z pochówkiem bliskiej osoby. Pracownik tegoż zakładu przyjmuje klientów w siedzibie firmy, konsultując szczegóły ceremonii, wybierając rodzaj trumny, miejsce zorganizowania ewentualnej stypy, etc. W imieniu klientów, pracownik zakładu pogrzebowego może także obierać zwłoki ze szpitala, które są następnie transportowane do siedziby zakładu. W przypadku ceremonii z otwartą trumną, ciałem zajmuje się balsamista, kiedy zaś bliscy życzą sobie skremowania zwłok, ciało trafia do krematorium, a następnie umieszczane jest we wcześniej wybranej urnie. Klienci wyrażają swoje życzenia i sugestie, a całą resztę obowiązków wykonują już pracownicy zakładu pogrzebowego.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze członka personelu zakładu pogrzebowego nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, który spełnienie byłoby jednoznaczne z objęciem wolnego wakatu. Potencjalni pracodawcy preferują jednak osoby legitymujące się przynajmniej średnim wykształceniem i, co ważne, doświadczeniem, pozyskanym na stanowisku o podobnym charakterze. Najważniejszymi okazują się jednak praktyczne zdolności i cechy personalne, pozwalające na przyjmowanie klientów, przechodzących niezwykle trudne chwile po utracie bliskich osób. Maksymalne wyczucie, cierpliwość i wrażliwość kandydata będą z pewnością docenione. Przed osobami zainteresowanymi pracą na konkretnym stanowisku (balsamisty, kierowcy, etc.) stawia się zwykle dodatkowe wymogi kwalifikacyjne, adekwatne do rodzaju pełnionych obowiązków.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy osoby obsadzonej na tym stanowisku jest przestrzeń zakładu pogrzebowego, a także przestrzeń cmentarzy, szpitali i innych obiektów, w których pełni ona codzienne obowiązki.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na tym stanowisku stwarzają liczne zakłady pogrzebowe na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki pracownika zakładu pogrzebowego utrzymują się na średnim poziomie 2500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Pracownik Zakładu Pogrzebowego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?

Jak napisać CV? Rodzaje CV

Jak napisać CV? Rodzaje CV

– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.

Niedziele handlowe 2025

Niedziele handlowe 2025

Zgodnie z nową propozycją zmiany w ustawach o dniach wolnych i ograniczeniu handlu w niedziele i święta, w grudniu przyszłego roku mają obowiązywać aż trzy niedziele handlowe poprzedzające Gwiazdkę. Zmian szykuje się sporo, dlatego wyjaśniamy, ile faktycznie będzie oraz kiedy wypadają niedziele handlowe 2025, a także kto już teraz może mieć otwarty sklep nawet w niedzielę niehandlową.