Lista stanowisk - Pracownik Zakładu Pogrzebowego

Pracownik Zakładu Pogrzebowego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pracownik zakładu pogrzebowego, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą zaangażowaną w organizowanie pochówków i uroczystości pogrzebowych. Zakład pogrzebowy wyręcza klienta w całokształcie czynności przygotowawczych i administracyjnych, związanych z pochówkiem bliskiej osoby. Pracownik tegoż zakładu przyjmuje klientów w siedzibie firmy, konsultując szczegóły ceremonii, wybierając rodzaj trumny, miejsce zorganizowania ewentualnej stypy, etc. W imieniu klientów, pracownik zakładu pogrzebowego może także obierać zwłoki ze szpitala, które są następnie transportowane do siedziby zakładu. W przypadku ceremonii z otwartą trumną, ciałem zajmuje się balsamista, kiedy zaś bliscy życzą sobie skremowania zwłok, ciało trafia do krematorium, a następnie umieszczane jest we wcześniej wybranej urnie. Klienci wyrażają swoje życzenia i sugestie, a całą resztę obowiązków wykonują już pracownicy zakładu pogrzebowego.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze członka personelu zakładu pogrzebowego nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, który spełnienie byłoby jednoznaczne z objęciem wolnego wakatu. Potencjalni pracodawcy preferują jednak osoby legitymujące się przynajmniej średnim wykształceniem i, co ważne, doświadczeniem, pozyskanym na stanowisku o podobnym charakterze. Najważniejszymi okazują się jednak praktyczne zdolności i cechy personalne, pozwalające na przyjmowanie klientów, przechodzących niezwykle trudne chwile po utracie bliskich osób. Maksymalne wyczucie, cierpliwość i wrażliwość kandydata będą z pewnością docenione. Przed osobami zainteresowanymi pracą na konkretnym stanowisku (balsamisty, kierowcy, etc.) stawia się zwykle dodatkowe wymogi kwalifikacyjne, adekwatne do rodzaju pełnionych obowiązków.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy osoby obsadzonej na tym stanowisku jest przestrzeń zakładu pogrzebowego, a także przestrzeń cmentarzy, szpitali i innych obiektów, w których pełni ona codzienne obowiązki.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na tym stanowisku stwarzają liczne zakłady pogrzebowe na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki pracownika zakładu pogrzebowego utrzymują się na średnim poziomie 2500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Pracownik Zakładu Pogrzebowego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.