Lista stanowisk - Hostessa

Hostessa

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Hostessa jest to osoba, której zadaniem jest wspieranie w działaniach promocyjnych firmy na targach, wystawach, imprezach promocyjnych, a także w biurach i urzędach, w klubach i restauracjach, na lotnisku lub w centrum handlowym. Hostessa jest jakby wizytówką swojego pracodawcy. W zależności od potrzeb hostessa pełni różne funkcje: prezenterki produktu, konferansjerki, kelnerki, promotorki, może też pełnić rolę osoby oprowadzającej po targach. Ponadto przekonuje ludzi o zaletach prezentowanych produktów, zachęca do kupna lub skorzystania z promocji.


WYMAGANIA

Hostessa musi charakteryzować się, m.in.: atrakcyjnym wyglądem, sprawnością fizyczną, umiejętnością nawiązywania kontaktów z ludźmi oraz umiejętnością znalezienia się w różnych sytuacjach. Bardzo przydatna jest znajomość języków obcych. Mile widziane są też cechy jak uprzejmość, uczciwość i pogodne usposobienie. Hostessa musi być także odporna na stres, długotrwały wysiłek oraz posiadać umiejętność pracy w szybkim tempie.


WARUNKI PRACY

Hostessy pracują w różnych miejscach, np.: urząd, biuro, hala targowa, centrum handlowe, hotel, restauracja, kluby. Pracownik ten musi zawsze mieć elegancki wygląd i pogodne nastawienie. Hostessa niemal cały czas pracuje z ludźmi. Czas pracy zależy od wymagań klienta - czasami praca trwa nawet kilkanaście godzin lub kilka dni i wiąże się z wyjazdem. Praca odbywa się zazwyczaj na stojąco, w butach na wysokim obcasie, stąd mogą występować bóle kręgosłupa i kończyn dolnych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoba chcąca pracować w tym zawodzie zazwyczaj korzysta z pośrednictwa agencji modelek i hostess - które mają bazy i w zależności od zleceń oferują pracę. Hostessa może pracować przy takich wydarzeniach jak: targi, wystawy, imprezy promocyjne, kongresy, promocje w dużych sklepach, itp.


ZAROBKI

Praca i zarobki hostessy są zazwyczaj nieregularne, toteż zawód ten może być traktowany jako praca dodatkowa. Wynagradzane hostessy naliczane jest za przepracowane godziny lub dniówki oraz zależy od warunków pracy, rodzaju promocji oraz zleceniodawcy. Zazwyczaj stawka za dzień pracy wynosi od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych.

Praca Hostessa
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.