Lista stanowisk - Instruktor Tańca

Instruktor Tańca

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Instruktor tańca zajmuje się nauką różnych rodzajów tańca – od klastycznego, przez towarzyski, współczesny aż po nowoczesny. Opracowuje układy taneczne i dobiera odpowiedni rodzaj muzyki do prowadzonych zajęć. Prowadzi lekcje grupowe i indywidualne, najczęściej w szkołach tańca, teatrach, domach kultury czy klubach fitness. Treningi odbywają się na różnym poziomie zaawansowania, zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.


WYMAGANIA

 

Aby podjąć pracę w tym zawodzie należy posiadać odpowiednie przygotowanie taneczne i talent do przekazywanie wiedzy innym. Niekiedy wymagane jest posiadanie wykształcenia drugiego stopnia z przygotowaniem pedagogicznym. Praca instruktora jest często poprzedzona wieloletnią karierą taneczną.

Instruktor tańca musi cechować się pewnymi umiejętnościami, które umożliwią mu efektywną pracę. Cechami pożądanymi są cierpliwość, opanowanie, łagodne podejście do kursantów i umiejętność dostosowania zajęć do ich możliwości. Musi mieć także podzielną uwagę, bowiem często zajęcia prowadzone są w kilkunastoosobowych grupach.

Wyróżnia się sprawnością i dobrą kondycją, by aktywnie prowadzić zajęcia i pokazywać figury taneczne oraz być dobrym motywatorem, zachęcającym uczniów do dalszych treningów.


WARUNKI PRACY

 

Tryb pracy instruktora tańca jest zazwyczaj zadaniowy. Prowadzi swoje zajęcia o różnych godzinach, także wieczorami oraz w weekendy. Trening z reguły trwa 1,5 godziny. Oprócz tego,musi poświęcić czas na opracowanie planu poszczególnych zajęć, by były one odpowiednio dostosowane do uczestników.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Instruktor tańca może szukać pracy w profesjonalnych szkołach tanecznych, klubach fitness, domach kultury czy ośrodkach rekreacyjnych. Osoby z większym doświadczeniem często zakładają własne szkoły tańca. Zarobić można także prowadząc zajęcia taneczne z dziećmi w szkołach czy przedszkolach.

ZAROBKI

 

W tym zawodzie na etacie zarobki wynoszą średnio 2-3 tys. złotych. Niektórzy instruktorzy pobierają pensje w formie stawek godzinowych. Wynoszą one średnio kilkadziesiąt złotych, ale największe gwiazdy, znane z telewizji, potrafią za takie zajęcia otrzymywać nawet kilkaset złotych. Instruktorzy czasami łączą etatową pracę z prowadzeniem dodatkowych zajęć wieczorami lub w weekendy.

Praca Instruktor Tańca
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?