Lista stanowisk - Regipsiarz

Regipsiarz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Regipsiarz to osoba, która zawodowo zajmuje się montażem płyt regipsowych oraz budowaniem z nich ścianek, sufitów podwieszanych i innych konstrukcji. Oprócz tego, do jego obowiązków należy klejenie taśm na łączeniach, szpachlowanie, izolacja, i pozostałe prace wykończeniowe. Pracę wykonują w oparciu o projekty i rysunki techniczne. Wykonuje też prace przygotowawcze np. rozkłada i składa rusztowania oraz porządkowe w swoim miejscu pracy.


WYMAGANIA

 

Od pracownika na tym stanowisku pracodawcy wymagają przede wszystkim doświadczenia zawodowego w pracach związanych z montażem płyt regipsowych. Atutem jest wykształcenie związane z budownictwem np. szkoła zawodowa.
Regipsiarz musi być osobą sumienną, dokładną i terminowo wykonującą swoje obowiązki. Konieczna jest umiejętności posługiwania narzędziami budowlanymi.
W przypadku zatrudnienia za granicą, mile widziana jest znajomość konkretnego języka, używanego w danym kraju, przynajmniej na poziomie umożliwiającym komunikację.


WARUNKI PRACY

 

Regipsiarz wykonuje pracę fizyczną przy użyciu odpowiednich narzędzi. Ze względu na rozmiar płyt, do montażu potrzebnych jest więcej niż jedna osoba. Dlatego zazwyczaj pracuje on w większym zespole. Bardziej doświadczeni regipsiarze mogą pracować na stanowisku majstra i zarządzać pracami całej ekipy budowlanej. Musi wykazywać się dobrym zdrowiem i kondycją, by dać sobie radę z codziennym wysiłkiem.


MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA

 

Pracę na tym stanowisku można znaleźć w firmach budowlanych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Fachowcy mogą prowadzi także własną działalność gospodarczą. Część z nich łączy te dwa źródła zarobku – na etacie pracuje w firmach, a po godzinach wykonuje indywidualne zlecenia.


ZAROBKI

 

Stawki w tym zawodzie są bardzo różnorodne. Opłacalnym rozwiązaniem jest emigracja zarobkowa. Za granicą za tę samą prace można zarobić nawet kilka razy więcej niż w Polsce.

Praca Regipsiarz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?