Lista stanowisk - Specjalista ds. Gospodarki Odpadami

Polecane oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

Specjalista ds. Gospodarki Odpadami

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista w zakresie gospodarki odpadami jest pracownikiem instytucji, zajmującej się szeroko pojętą ochroną środowiska, lub przedsiębiorstwa generującego duże ilości szkodliwych dla środowiska odpadów, odpowiedzialną za opracowywanie metod likwidacji i utylizacji odpadów i realizowanie szeregu formalności związanych z tym procesem. W przypadku osoby zatrudnionej w urzędzie, specjalista zajmuje się wydawaniem pozwoleń na wytwarzanie odpadów, ich magazynowanie, przetwarzanie, etc., a także wydawaniem decyzji w zakresie wielu innych procesów objętych ustawą Prawo ochrony środowiska i innych aktów prawnych, regulujących powyższe kwestie. Specjalista przyjmuje wnioski petentów i udziela szczegółowych informacji w sprawach dla nich niejasnych. Każdy przyjęty przez specjalistę wniosek i każda decyzja wydana przez niego podjęta jest rejestrowana w podległym dziale.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu specjalisty ds. gospodarki odpadami, jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia, pozyskanego na kierunku ochrona środowiska, lub inżynieria środowiska. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na praktyczne doświadczenie, posiadane przez kandydata i pozyskane w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. Niezwykle istotna jest w tym przypadku także wiedza z zakresu obowiązujących przepisów prawnych związanych z ochroną środowiska, oraz kodeksu postępowania administracyjnego. Obsługa komputera na poziomie przynajmniej podstawowym będzie także konieczna.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty do spraw gospodarowania odpadami sprowadza się w praktyce do wykonywania szeregu prac administracyjnych, zróżnicowanych w zależności od miejsca zatrudnienia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają, jak wspomniano już wcześniej, instytucje publiczne, zajmujące się szeroko rozumianą ochroną środowiska, a także prywatne firmy i przedsiębiorstwa produkcyjne lub przemysłowe, generujące znaczne ilości odpadów szkodliwych dla środowiska naturalnego.


ZAROBKI

Zarobki osoby obsadzonej na tym stanowisku mogą sięgać kwoty 4000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Specjalista ds. Gospodarki Odpadami
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!