7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Lista stanowisk - Sekser
Sekser
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Zawód seksera należy do grupy zawodów niezwykle rzadkich i trudnych do rozszyfrowania. Nazwa ponadto kojarzy się dość wieloznacznie, w rzeczywistości oznaczając profesję której nikt by się nie spodziewał; sekser to specjalista w zakresie oceny płci piskląt. Dopóki sekserów nie wyparło genetyczne badanie komórek byli bardzo chętnie zatrudniani w dużych fermach drobiu w kraju i poza jego granicami. Obecnie profesja ta traci popularność, choć jeszcze niedawno, ze względu na ograniczoną liczbę osób ją podejmujących była stosunkowo wysoko opłacana, a perspektywy zatrudnienia wydawały się bardzo obiecujące. Sekserzy są wprawdzie wciąż spotykani, jednak ich obecność na rynku pracy stopniowo zanika.
WYMAGANIA
Osoby zainteresowane zatrudnieniem w tym charakterze powinny ukończyć szkołę zawodową w specjalności związanej z hodowlą zwierząt. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na praktyczne doświadczenie, posiadane przez kandydata, a także cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole. Sekser musi odznaczać się dużą dokładnością i zaangażowaniem w wykonywaniu powierzonych obowiązków.
WARUNKI PRACY
Praca seksera opiera się na wielokrotnym wykonywaniu tych samych, monotonnych czynności. Płeć piskląt ocenia się poprzez weryfikowanie obecności charakterystycznego zgrubienia, decydujące o płci konkretnego osobnika.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Zatrudnienie w charakterze seksera jest możliwe w dużych fermach kurzych na terenie kraju i poza jego granicami.
ZAROBKI
Zarobki seksera są trudne do określenia ze względu na niewielką ilość osób obecnie wykonujących tę profesję.
Najnowsze artykuły
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?
Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?
Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?
Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?
Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.
Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja
Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?
12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę
– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?