Lista stanowisk - Pielęgniarz Drzew

Pielęgniarz Drzew

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pielęgniarz drzew, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za pielęgnowanie zieleni w miejscach publicznych a także w przestrzeni prywatnej ogrodów, etc. W obrębie codziennych czynności osoby zatrudnionej w tym charakterze mieści się między innymi przycinanie drzew i krzewów, wycinanie ich wraz z późniejszym karczowaniem i frezowaniem pniaków, korygowanie koron drzew oraz formowanie krzewów, etc. Pielęgniarz drzew uczestniczy w kreowaniu wizerunku placów, skwerów, parków i innych terenów zielonych, dbając o kondycję i estetykę poszczególnych drzew i krzewów obecnych w przestrzeni publicznej. Osoba obsadzona na tym stanowisku posiada szereg uprawnień i zdolności obsługi urządzeń mechanicznych, niezbędnych do wykonywania bieżących obowiązków.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem w charakterze pielęgniarza drzew nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów dotyczących posiadanego przez nie wykształcenia; preferowane są jednak osoby legitymujące się wykształceniem średnim. Do podjęcia pracy zawodowej konieczne jest jednak zaświadczenie o przejściu odpowiednich kursów doskonalenia zawodowego, obejmujących wiadomości teoretyczne i praktyczne zajęcia w terenie. Potencjalni pracodawcy wymagają zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia kandydata, zwracając także uwagę na posiadane przez niego doświadczenie zawodowe i praktyczne zdolności manualne.


WARUNKI PRACY

Praca pielęgniarza drzew opiera się na wykonywaniu szeregu czynności fizycznych; wykonywanie codziennych obowiązków wiąże się także często z przebywaniem na wysokości.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na stanowisku pielęgniarza drzew stwarzają przede wszystkim firmy oferujące kompleksową obsługę terenów zielonych na zlecenie władz samorządowych.


ZAROBKI

Zarobki pielęgniarza drzew rozpoczynają się przeważnie od kwoty 1600 złotych brutto i mogą rosnąć w zależności od zakresu podejmowanych obowiązków.

Praca Pielęgniarz Drzew
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.