Lista stanowisk - Inżynier

Polecane oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

  • Młodszy specjalista ds. systemów uzdatniania wody i ścieków

    ManpowerGroup   Zakręt    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat
    5 godz.
    Zadania: Przygotowywanie wstępnych rysunków ( w tym schematów P&ID,) Przygotowywanie dokumentacji technicznej do realizowanych projektów Współpraca z działem technicznym i działem serwisu w ramach realizacji projektów; Udział w realizowanych zadaniach inwestycyjnych i nadzór...
  • Specjalista ds. badań i rozwoju

    Rotenso - Grupa Thermosilesia   Ruda Śląska    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Będziesz odpowiedzialny/a za: przygotowanie stanowisk i urządzeń pomiarowych; analizę rozwiązań technicznych; współudział w przygotowaniu założeń konstrukcyjnych; współudział w prowadzeniu badań (akustycznych, szczelności, przepływowych, termicznych, zgodności z LVD i EMC);...

Inżynier

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Inżynier, w rozumieniu edukacyjnym jest absolwentem wyższej uczelni technicznej. Jest to tytuł ukończenia studiów na politechnice, odpowiadający magistrowi. W rozumieniu zawodowym natomiast inżynier jest specjalistą jednego z odłamów inżynierii. Zawody inżynierskie są wyszczególnione w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 8 grudnia 2004 roku w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy oraz zakresu jej stosowania; inżynierowie to architekci, urbaniści i pokrewni, inżynierowie budownictwa i środowiska, elektrycy, elektronicy i inżynierowie telekomunikacji, mechanicy, chemicy, górnicy, metalurdzy i pokrewni, geodeci i kartografowie, inżynierowie rolnictwa, leśnictwa i pokrewni, inżynierowie zarządzania produkcją, oraz inni, niesklasyfikowani w rozporządzeniu.


WYMAGANIA

Jako że inżynierowie zatrudniani są w najróżniejszych firmach i przedsiębiorstwach prywatnych i publicznych, stawiane przed nimi wymagania rekrutacyjne są niezwykle zróżnicowane. Przeważnie jednak do wykonywania określonego zawodu potrzebne są określone uprawnienia - budowlane (dla inżynierii środowiska, budowlanej, elektrycznej, telekomunikacyjnej i architektonicznej), oraz geodezyjne (dla geodetów i kartografów). Egzamin pozwalający zdobyć powyższe uprawnienia jest organizowany przez odpowiedni organ samorządowy, lub wyznaczoną przez niego komisję. Aby do niego przystąpić najczęściej należy przejść ustalony okres praktyki zawodowej.


WARUNKI PRACY

Podobnie jak w przypadku wymogów, warunki pracy inżyniera uzależnione są od miejsca zatrudnienia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Inżynierowie zatrudniani są w przemyśle, transporcie, firmach telekomunikacyjnych, informatycznych, kopalniach i hutach. Spektrum dostępnych miejsc pracy jest bardzo szerokie, a absolwentów kierunków technicznych uznaje się w Polsce za posiadającą najlepsze perspektywy zawodowe.


ZAROBKI

Zarobki inżynierów są ściśle uzależnione od branży w której funkcjonują, miasta w którym szukają zatrudnienia, czy zdobytego doświadczenia i posiadanych uprawnień. Nie da się więc przytoczyć uśrednionych zarobków tak, by była to kwota miarodajna. Przykładowe jednak zarobki inżyniera zatrudnionego w branży energetyczno-mechanicznej wahają się od 2500 do 6200 złotych brutto miesięcznie.

Praca Inżynier
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

Najnowsze artykuły

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!