Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Praca fizyczna
Układacz nawierzchni drogowych

Lista stanowisk - Układacz nawierzchni drogowych

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Pracownik torowy

    ZAKŁAD SIECI I ZASILANIA sp. z o.o.   Wrocław    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    17 godz.
    wymiana szyn tramwajowych, podkładów, zwrotnic, podbijanie torów, dokręcanie śrub stopowych i wkrętów, wymiana pierścieni sprężystych, montaż i demontaż nawierzchni tramwajowej/drogowej, inne prace torowe związane z bieżącym utrzymaniem infrastruktury tramwajowej.
  • Praca.pl
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: Obsługa maszyn budowlanych służących do pracy przy nawierzchniach bitumicznych, betonowych oraz brukarskich; Załadunek i rozładunek materiałów; Prace budowlane przy układaniu nawierzchni drogowych; Praca w delegacji;

Układacz nawierzchni drogowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Układacz nawierzchni drogowych, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za budowanie, konserwowanie i naprawianie nawierzchni drogowych. W swojej pracy osoba zatrudniona w tym charakterze ma obowiązek podtrzymywania najwyższych norm i standardów jakościowych, zapewnienie jak największej wytrzymałości i trwałości nawierzchni poprzez bieżącą konserwację nawierzchni i doraźną naprawę ewentualnych jej ubytków. W przypadku układania nawierzchni brukowanych (chodników, skwerów, etc.) układacz wykorzystuje zazwyczaj jedynie proste narzędzia ręczne, podczas, gdy zalewanie nawierzchni betonem lub asfaltem wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu, a jej wykonanie odbywa się na kilku etapach. W drugim przypadku układacz specjalizuje się w obsłudze konkretnej maszyny roboczej.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu układacza nawierzchni drogowych jest konieczność posiadania wykształcenia zawodowego lub średniego technicznego w specjalności związanej z budową dróg i mostów. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie kandydata, pozyskane w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków, oraz na jego praktyczne zdolności manualne i umiejętności obsługi maszyn i urządzeń, wykorzystywanych w miejscu pracy. Niezwykle istotne są także cechy personalne kandydata, pozwalające mu na efektywną pracę w zespole. Fizyczny charakter pełnionych obowiązków wymusza konieczność posiadania odpowiednich warunków zdrowotnych.


WARUNKI PRACY

Praca układacza nawierzchni drogowych, jak wspomniano już wcześniej, jest pracą fizyczną odbywającą się z w wykorzystaniem licznych narzędzi ręcznych i ciężkiego sprzętu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia zapewniają liczne firmy zajmujące się budową dróg i autostrad, renowacją nawierzchni drogowych, etc.


ZAROBKI

Średnie zarobki na stanowisku układacza nawierzchni drogowych kształtują się na poziomie 2300 złotych brutto miesięcznie.

Praca Układacz nawierzchni drogowych
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Praca fizyczna

  • PORR S.A
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Opis stanowiska: Praca przy robotach drogowych (nawierzchnie bitumiczne, betonowe). Prace przy nawierzchniach brukarskich. Załadunek i rozładunek, przewóz materiałów na budowie. Obsługa wielozadaniowego nośnika sprzętu.

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?