Lista stanowisk - Serwisant

Polecane oferty - Praca fizyczna

Serwisant

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Serwisant jest pracownikiem odpowiedzialnym za poprawne funkcjonowanie sprzętu i urządzeń, wykorzystywanych na terenie przedsiębiorstwa lub firmy. Osoba obsadzona na tym stanowisku monitoruje bieżący stan techniczny maszyn i urządzeń, przechowuje jego dokumentację techniczną i wykonuje ewentualne prace naprawcze, jeśli sprzęt takiej naprawy wymaga. Serwisant to osoba czynnie zaangażowana w organizowanie technicznych warunków dla prowadzonej przez firmę działalności. Do jego obowiązków należy wykonywanie okresowych przeglądów technicznych, organizowania napraw gwarancyjnych i sporządzanie raportów z prowadzonych działań na ręce bezpośrednich przełożonych – w tym przypadku kierownika do spraw technicznych. Serwisant to zazwyczaj osoba wyspecjalizowana w obsłudze technicznej określonej grupy urządzeń, wykorzystywanych w konkretnej branży.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymogów kwalifikacyjnych, stawianych przed kandydatami na stanowisko serwisanta najważniejszą jest bez wątpienia kwestia wykształcenia; serwisant powinien legitymować się wykształceniem średnim technicznym. Wiedza z zakresu używanych na terenie przedsiębiorstwa technologii i urządzeń jest także wymagana, podobnie jak umiejętność obsługi komputera. Osoba zainteresowana pracą w charakterze serwisanta musi posiadać cechy personalne, umożliwiające efektywną pracę w zespole, a także być osobą zaangażowaną w wypełnianiu powierzonych obowiązków. Na serwisancie spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie urządzeń, a więc i bezpieczeństwo pracowników z nich korzystających.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy serwisanta jest przestrzeń firmy lub przedsiębiorstwa, w którym został zatrudniony. Osoba zatrudniona na tym stanowisku na bieżąco sprawdza stan techniczny urządzeń i sprzętu, a także przeprowadza regularne prace konserwatorskie.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko serwisanta funkcjonuje w większości dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, a także w firmach, wykorzystujących sprzęt komputerowy.


ZAROBKI

Zarobki serwisanta rozpoczynają się od 1800 złotych brutto miesięcznie do około 3500 złotych brutto miesięcznie, w zależności od rodzaju obsługiwanego sprzętu.

Praca Serwisant
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Praca fizyczna

  • Mechanik

    Emtor Spółka z o.o.   Kielce    praca mobilna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    14 godz.
    Oferujemy profesjonalne przeszkolenie i wdrożenie na stanowisko technika wózków widłowych - praca mobilna na terenie Kielc i okolic. Główne zadania na stanowisku: Prowadzenie okresowych przeglądów urządzeń; Analiza usterek i rozwiązywanie problemów technicznych; Kontrola i odbiór...
  • Mechanik

    Emtor Spółka z o.o.   Modlnica    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    14 godz.
    Oferujemy profesjonalne przeszkolenie i wdrożenie na stanowisko technika wózków widłowych(praca zmianowa). Główne zadania na stanowisku: Serwisowanie wózków widłowych i baterii; Wymiana baterii w wózkach widłowych;
  • Pracownik Techniczny - Serwisant

    TILABELS   Bielsko-Biała    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Opis stanowiska Samodzielne stanowisko technika serwisu urządzeń AutoID. Naprawa i serwis drukarek, skanerów i oprogramowania. Prowadzenie dokumentacji serwisowej. Raportowanie.
  • SPIE Stangl Technik sp. z o.o.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    19 godz.
    Opis stanowiska: Obsługa budów i konserwacji z zakresu oświetlenia drogowego, sygnalizacji świetlnej; Usuwanie awarii; Wykonywanie objazdów i kontroli sygnalizacji świetlnych, oświetlenia drogowego; Budowa sieci energetycznych lub teletechnicznych, oświetlenia drogowego lub sygnalizacji świetlnych;
  • Koordynator ds. serwisu

    ForManWay   Kraków    praca mobilna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    19 godz.
    Zadania: Bezpośredni kontakt z Klientem w celu organizacji prac serwisowych; Odpowiedzialność za serwisowanie i naprawę urządzeń w regionie (4 województwa) Budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji z Klientami i współpracownikami; Skrupulatność w prowadzeniu dokumentacji; Zapewnienie...
  • Mechanik – Serwisant elektronarzędzi

    ManpowerGroup   Warszawa    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   30,00 zł brutto/godz.
    20 godz.
    Zadania: Weryfikacja i naprawa elektronarzędzi; Rejestracja napraw w systemie; Rozwiązywanie problemów technicznych dotyczących napraw; Wymagania: Mile widziane wykształcenie techniczne; Znajomość budowy elektronarzędzi; Zdolności manualne; Umiejętność obsługi komputera; Chęć rozwoju...
  • Technik serwisu

    ManpowerGroup   Palmiry    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny
    20 godz.
    Jako Technik serwisu będziesz: Naprawiać urządzenia gastronomiczne – gazowe, elektryczne i chłodnicze – jak prawdziwy mistrz! Uruchamiać i przeglądać sprzęty, żeby wszystko działało jak należy; Pomagać i doradzać technicznie, bo satysfakcja Klienta to priorytet; Zdalnie nadzorować...
  • HYDROPURE POLSKA Sp. z o.o.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat / tymczasowa/dodatkowa  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Główne obowiązki: montaż urządzeń do oczyszczania wody; obsługa serwisowa przydzielonych klientów; naprawy gwarancyjne;

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.