Lista stanowisk - Robotnik Portowy

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Pracownik portu – przeparkowywanie aut i kontrola jakości

    Flexcraft Polska Sp. z o.o.   Holandia, Rotterdam   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę tymczasową  tymczasowa/dodatkowa  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Wymagania: zaangażowanie; prawo jazdy kategorii B - minimum 2 lata czynnej jazdy, znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, umiejętność precyzyjnego parkowania. chęć nawiązania współpracy na dłuższy okres; Wynagrodzenie: podstawowa stawka godzinowa brutto 13,68 EUR +...
  • Parkingowy / Pracownik portu

    Praca.pl   Holandia   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    4 dni
    Zakres obowiązków: przeparkowywanie samochodów w porcie; sprawdzanie stanu technicznego przyjmowanych pojazdów;

Robotnik Portowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Robotnik portowy, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą zaangażowaną w codzienne organizowanie pracy portu. Osoba zatrudniona w tym charakterze wykonuje szereg prac fizycznych, związanych z załadowywaniem i rozładowywaniem statków, ich konserwacją i ewentualną naprawą, etc. Szczegółowy zakres obowiązków, nałożonych na robotnika portowego jest ściśle uzależniony od charakteru portu, rodzaju przyjmowanych w nim jednostek pływających, czy kwalifikacji danego pracownika. W każdym jednak przypadku praca robotnika portowego jest pracą typowo fizyczną, obejmującą różnorodne czynności porządkowe, konserwatorskie, naprawcze, a przede wszystkim związane z wyładunkiem i załadunkiem towarów na statki handlowe. Robotnik portowy jest także odpowiedzialny za zorganizowanie przestrzeni magazynowej dla towarów przypływających na statkach. Doker, bo tak inaczej nazwać można robotnika portowego obsługuje wszystkie jednostki pływające poza okrętami wojennymi.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze robotnika portowego nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów, związanych z posiadanym przez nich wykształceniem – zupełnie wystarczające okazuje się w tym przypadku wykształcenie podstawowe lub średnie. Potencjalni pracodawcy wymagają jednak posiadania kwalifikacji robotnika portowego II kategorii, oraz wieloletniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. Osoby podejmujące się ciężkiej pracy fizycznej w obrębie portu muszą posiadać odpowiednie warunki fizyczne i zdrowotne, a także cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole. W przypadku konkretnych stanowisk, związanych z obsługą określonych sprzętów i urządzeń, koniecznym może okazać się ukończenie odpowiedniego kursu szkolenia zawodowego. Zawód dokera podejmują niemal wyłącznie mężczyźni.


WARUNKI PRACY

Praca robotnika portowego jest pracą typowo fizyczną, skupiającą się wokół dźwigania ciężkich przedmiotów i przenoszenia ich na statki lub do przyportowych magazynów.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Dokerów zatrudnia się we wszystkich portach w kraju i poza jego granicami, z wyjątkiem portów wojskowych.


ZAROBKI

Zarobki robotnika portowego utrzymują się na średnim poziomie 1600 złotych brutto miesięcznie.

Praca Robotnik Portowy
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Praca fizyczna

  • Parkingowy / Pracownik portu

    Flexcraft Polska Sp. z o.o.   Holandia, Rotterdam   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę tymczasową  tymczasowa/dodatkowa  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    Zadania: przeparkowywanie samochodów w porcie; kontrola jakości przyjmowanych pojazdów; Wymagania: czynne prawo jazdy kategorii B; komunikatywna znajomość języka angielskiego; umiejętność parkowania; chęć nawiązania współpracy na dłuższy okres;

Najnowsze artykuły

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

mLegitymacja a elektroniczna legitymacja studencka – czy to ten sam dokument?

mLegitymacja a elektroniczna legitymacja studencka – czy to ten sam dokument?

Legitymacja potwierdza status studenta i umożliwia skorzystanie z przysługujących studentom uprawnień, takich jak zniżki na przejazd komunikacją miejską, ulgi na wydarzenia kulturalne, dostęp do biblioteki i innych obiektów na terenie uczelni. Wyróżniamy dwa typy dokumentu: elektroniczną legitymację studencką ELS i mLegitymację studencką. Sprawdź, czym się one różnią i jak je wyrobić.

Wyniki rekrutacji – jak przetrwać czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie pracy?

Wyniki rekrutacji – jak przetrwać czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie pracy?

Czy zdarzyło Ci się kilka razy dziennie sprawdzać skrzynkę pocztową albo upewniać się, czy dzwonek w Twoim telefonie działa poprawnie – żeby przypadkiem nie przegapić odpowiedzi po rozmowie o pracę? Stres w czasie przeciągającego się oczekiwania na wiadomość od rekrutera może być nawet większy niż podczas samego spotkania! Jak długo czeka się na wyniki rekrutacji i dlaczego tyle to trwa?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

Feedback – definicja, dlaczego jest ważny?

Feedback – definicja, dlaczego jest ważny?

– Każdy z nas potrzebuje feedbacku w innej formie – zwraca uwagę coach biznesu Agnieszka Łozińska-Moriak. Dlatego dobry manager powinien znać 7 zasad konstruktywnego feedbacku i na ich podstawie umieć dostosowywać komunikat do pracownika. Co więcej, inaczej wygląda feedback pozytywny i feedback negatywny. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o udzielaniu informacji zwrotnej w swojej firmie.