Lista stanowisk - Prasowacz

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Profesjonalny Prasowacz / Pani do prasowania - Dom Mody

    Caterina   Warszawa, Grochów    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Obowiązki: prasowanie i przygotowanie do odbioru produkcyjnych modeli odzieży damskiej Oczekujemy: znajomość zasad prasowania wyrobów gotowych odzieży damskiej lekkiej i ciężkiej umiejętność prasowania odzieży na poszczególnych etapach produkcji doświadczenie W PRASOWANIU PRODUKCYJNYM...

Prasowacz

Prasowacz, prasowaczka – tymi nazwami określa się osoby prasujące różnego rodzaju materiały, najczęściej za pomocą żelazka, niekiedy posługując się innym, bardziej specjalistycznym sprzętem. Osoba na tym stanowisku wykonuje pracę fizyczną np. w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją odzieży, w pralni chemicznej, firmie oferującej usługi sprzątające czy w hotelu.

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zgodnie z informacją zawartą w Klasyfikacji zawodów i specjalności Wortalu Publicznych Służb Zatrudnienia prasowaczka (prasowacz):

Prasuje odzież lub elementy odzieży, pościel oraz tkaniny; obsługuje żelazka i inne urządzenia prasowalnicze; stabilizuje odzież – prasuje gotowe wyroby; składa odzież, pościel i tkaniny.

PRACA PRASOWACZKA – WYMAGANIA NA STANOWISKU

Pracodawcy zwykle nie stawiają wygórowanych wymagań na stanowisko pracy prasowacza / prasowaczki. Czasami w ogłoszeniach pojawia się wymóg posiadania doświadczenia w zakresie zawodowego prasowania ubrań, w wielu wypadkach pracodawcy są jednak skłonni przyuczyć kandydata / kandydatkę do zawodu.

Jest to praca fizyczna, żeby ją wykonywać niezbędna jest zatem sprawność i dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa. Firmy szukają osób uważnych, dokładnych, zręcznych i odpowiedzialnych. Ważna jest też umiejętność pracy pod presją czasu.

PRACA PRASOWACZKA – JAK WYGLĄDA?

Prasowacz / prasowaczka najczęściej wykonuje obowiązki w siedzibie firmy – przedsiębiorstwie produkującym odzież lub tkaniny, pralni chemicznej czy w hotelu. Osoba zatrudniona w charakterze prasowaczki np. w firmie sprzątającej wykonuje czynności służbowe w miejscu wskazanym przez klienta.

Do codziennych obowiązków osoby wykonującej ten zawód może należeć:

  • przygotowanie odzieży, pościeli, tkanin do prasowania,
  • prasowanie ubrań (np. prasowanie koszuli, prasowanie garnituru) i innych tkanin za pomocą żelazka lub specjalistycznego sprzętu,
  • składanie ubrań i materiałów w taki sposób, by nie powstały zagniecenia,
  • pakowanie odzieży, tkanin w pokrowce lub inne opakowania,
  • maglowanie pościeli.

PRASOWACZKA – ZAROBKI

Wynagrodzenie prasowaczki zwykle bliskie jest minimalnej stawki krajowej. Nie zawsze jest to zajęcie wykonywane na pełen etat, z uwagi na niskie płace bywa traktowane jako dorywcze. Zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń (Sedlak&Sedlak) mediana miesięcznej płacy brutto prasowaczki ręcznej wynosi 3040 zł. Jedna czwarta najlepiej opłacanych pracowników osiąga pensję co najmniej 3450 zł brutto miesięcznie.

PRASOWACZKA – PERSPEKTYWY PRACY

Prasowaczy / prasowaczek poszukują przedsiębiorstwa działające w branży produkcji odzieży, tekstyliów i innych materiałów, a także pralnie chemiczne, firmy oferujące usługi sprzątające, hotele. By wykonywać ten zawód, nie trzeba posługiwać się biegle językiem polskim – pracodawcy chętnie zatrudniają na to stanowisko obcokrajowców.

Praca Prasowacz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?