Lista stanowisk - Prasowacz

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Profesjonalny Prasowacz / Pani do prasowania - Dom Mody

    Caterina   Warszawa, Grochów    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Oczekujemy: znajomość zasad prasowania wyrobów gotowych odzieży damskiej lekkiej i ciężkiej umiejętność prasowania odzieży na poszczególnych etapach produkcji doświadczenie W PRASOWANIU PRODUKCYJNYM doskonała organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole

Prasowacz

Prasowacz, prasowaczka – tymi nazwami określa się osoby prasujące różnego rodzaju materiały, najczęściej za pomocą żelazka, niekiedy posługując się innym, bardziej specjalistycznym sprzętem. Osoba na tym stanowisku wykonuje pracę fizyczną np. w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją odzieży, w pralni chemicznej, firmie oferującej usługi sprzątające czy w hotelu.

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zgodnie z informacją zawartą w Klasyfikacji zawodów i specjalności Wortalu Publicznych Służb Zatrudnienia prasowaczka (prasowacz):

Prasuje odzież lub elementy odzieży, pościel oraz tkaniny; obsługuje żelazka i inne urządzenia prasowalnicze; stabilizuje odzież – prasuje gotowe wyroby; składa odzież, pościel i tkaniny.

PRACA PRASOWACZKA – WYMAGANIA NA STANOWISKU

Pracodawcy zwykle nie stawiają wygórowanych wymagań na stanowisko pracy prasowacza / prasowaczki. Czasami w ogłoszeniach pojawia się wymóg posiadania doświadczenia w zakresie zawodowego prasowania ubrań, w wielu wypadkach pracodawcy są jednak skłonni przyuczyć kandydata / kandydatkę do zawodu.

Jest to praca fizyczna, żeby ją wykonywać niezbędna jest zatem sprawność i dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa. Firmy szukają osób uważnych, dokładnych, zręcznych i odpowiedzialnych. Ważna jest też umiejętność pracy pod presją czasu.

PRACA PRASOWACZKA – JAK WYGLĄDA?

Prasowacz / prasowaczka najczęściej wykonuje obowiązki w siedzibie firmy – przedsiębiorstwie produkującym odzież lub tkaniny, pralni chemicznej czy w hotelu. Osoba zatrudniona w charakterze prasowaczki np. w firmie sprzątającej wykonuje czynności służbowe w miejscu wskazanym przez klienta.

Do codziennych obowiązków osoby wykonującej ten zawód może należeć:

  • przygotowanie odzieży, pościeli, tkanin do prasowania,
  • prasowanie ubrań (np. prasowanie koszuli, prasowanie garnituru) i innych tkanin za pomocą żelazka lub specjalistycznego sprzętu,
  • składanie ubrań i materiałów w taki sposób, by nie powstały zagniecenia,
  • pakowanie odzieży, tkanin w pokrowce lub inne opakowania,
  • maglowanie pościeli.

PRASOWACZKA – ZAROBKI

Wynagrodzenie prasowaczki zwykle bliskie jest minimalnej stawki krajowej. Nie zawsze jest to zajęcie wykonywane na pełen etat, z uwagi na niskie płace bywa traktowane jako dorywcze. Zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń (Sedlak&Sedlak) mediana miesięcznej płacy brutto prasowaczki ręcznej wynosi 3040 zł. Jedna czwarta najlepiej opłacanych pracowników osiąga pensję co najmniej 3450 zł brutto miesięcznie.

PRASOWACZKA – PERSPEKTYWY PRACY

Prasowaczy / prasowaczek poszukują przedsiębiorstwa działające w branży produkcji odzieży, tekstyliów i innych materiałów, a także pralnie chemiczne, firmy oferujące usługi sprzątające, hotele. By wykonywać ten zawód, nie trzeba posługiwać się biegle językiem polskim – pracodawcy chętnie zatrudniają na to stanowisko obcokrajowców.

Praca Prasowacz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

mLegitymacja a elektroniczna legitymacja studencka – czy to ten sam dokument?

mLegitymacja a elektroniczna legitymacja studencka – czy to ten sam dokument?

Legitymacja potwierdza status studenta i umożliwia skorzystanie z przysługujących studentom uprawnień, takich jak zniżki na przejazd komunikacją miejską, ulgi na wydarzenia kulturalne, dostęp do biblioteki i innych obiektów na terenie uczelni. Wyróżniamy dwa typy dokumentu: elektroniczną legitymację studencką ELS i mLegitymację studencką. Sprawdź, czym się one różnią i jak je wyrobić.

Wyniki rekrutacji – jak przetrwać czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie pracy?

Wyniki rekrutacji – jak przetrwać czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie pracy?

Czy zdarzyło Ci się kilka razy dziennie sprawdzać skrzynkę pocztową albo upewniać się, czy dzwonek w Twoim telefonie działa poprawnie – żeby przypadkiem nie przegapić odpowiedzi po rozmowie o pracę? Stres w czasie przeciągającego się oczekiwania na wiadomość od rekrutera może być nawet większy niż podczas samego spotkania! Jak długo czeka się na wyniki rekrutacji i dlaczego tyle to trwa?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

Feedback – definicja, dlaczego jest ważny?

Feedback – definicja, dlaczego jest ważny?

– Każdy z nas potrzebuje feedbacku w innej formie – zwraca uwagę coach biznesu Agnieszka Łozińska-Moriak. Dlatego dobry manager powinien znać 7 zasad konstruktywnego feedbacku i na ich podstawie umieć dostosowywać komunikat do pracownika. Co więcej, inaczej wygląda feedback pozytywny i feedback negatywny. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o udzielaniu informacji zwrotnej w swojej firmie.