Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Praca fizyczna
Pracownik Monter Szalunków Systemowych

Lista stanowisk - Pracownik Monter Szalunków Systemowych

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Szalunkowy / Zbrojarz do produkcji prefabrykatów

    Dibora & CO   Niemcy, Bawaria   
    pracownik fizyczny  kontrakt B2B
    2 godz.
    Firma z kapitałem niemieckim i doświadczeniem na rynku ponad 20-letnim poszukuje zbrojarzy, szalunkowych do produkcji prefabrykatów betonowych w regionie Bawarii.
  • Monter rurociągów i orurowania przemysłowego

    Barona Human Resource Services Sp. Z.o.o   Norwegia, Skien   
    specjalista mid / senior / pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   110,00 - 125,00 zł brutto/godz.  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Dla naszego Klienta, norweskiej firmy będącej producentem orurowań i rurociągów dla przemysłu offshore, poszukujemy doświadczonych monterów rurociągów. ZAKRES OBOWIĄZKÓW: Montaż orurowań i instalacji dla przemysłu offshore. Praca z rysunkiem izometrycznym. Praca z rysunkiem...

Pracownik Monter Szalunków Systemowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Monter szalunków systemowych wykonuje pracę fizyczną, należącą do branży budowlanej. Szalunki systemowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, zastępujące dotychczasowej, tradycyjne szalowanie przy pomocy drewnianych desek. Gotowe systemy metalowych zbrojeń, oferowane w różnych kształtach i rozmiarach, umożliwiają betonowanie gotowych ścian, łuków, stropów czy filarów. Montażysta szalunków systemowych jest pracownikiem budowlanym wyspecjalizowanym w montażu i demontażu tych szalunków, a także ich konserwacji i oczyszczaniu z resztek betonu. Oczywiście, obecnie można wypożyczyć szalunki systemowe na własną rękę i samodzielnie wykonać niezbędne prace, jednak przeciętny, niewykształcony w tym kierunku pracownik może sobie z tą czynnością nie dać rady. Korzystanie z szalunków systemowych według specjalistów znacznie przyspiesza prace budowlane, przez co koszt wykonywanego przedsięwzięcia proporcjonalnie maleje.


WYMAGANIA

Od osoby zatrudnionej w charakterze montera szalunków systemowych wymaga się wykształcenia średniego, zdobytego w szkole budowlanej lub technikum, doświadczenia w pracy na budowie, oraz znajomości systemów szalunkowych oferowanych na rynku różnego rodzaju - ściennych, stropowych, traconych i indywidualnych, wykonywanych na konkretne zlecenie klienta.


WARUNKI PRACY

Praca montera szalunków systemowych jest ciężką pracą fizyczną, wymagającą odpowiednich warunków fizycznych i zdrowotnych, jednak osoba zatrudniona w tym charakterze, jest niejako specjalistą od konkretnej gałęzi prac budowlanych. Wciąż rosnąca popularność szalunków systemowych gwarantuje zapotrzebowanie na tego typu pracowników, obecnie odchodzi się już bowiem od tradycyjnych szalunków, konstruowanych z desek.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają zarówno firmy zajmujące się wyłącznie produkcją i montażem szalunków systemowych, jak i firmy ogólnobudowlane wykonujące prace przy pomocy własnych, lub wynajętych szalunków. Obecnie duże firmy budowlane edukują we współpracy ze szkołami budowlanymi przyszłych pracowników, co tyczy się także monterów szalunków systemowych. Absolwenci tego typu specjalności mogą liczyć na zatrudnienie w firmie współorganizującej edukację.


ZAROBKI

Zarobki montera szalunków systemowych plasują się w przedziale 1500 do 2000 złotych netto miesięcznie.

Praca Pracownik Monter Szalunków Systemowych
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Praca fizyczna

  • Monter Rusztowań / Pomocnik Montera Rusztowań

    KRAKBAU S.A.   Niemcy    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    8 dni
    Montaż i demontaż rusztowań na obiektach przemysłowych (Niemcy) współpraca z Kierownikiem budowy oraz brygadzistą w zakresie realizacji projektu budowlanego;

Najnowsze artykuły

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

mLegitymacja a elektroniczna legitymacja studencka – czy to ten sam dokument?

mLegitymacja a elektroniczna legitymacja studencka – czy to ten sam dokument?

Legitymacja potwierdza status studenta i umożliwia skorzystanie z przysługujących studentom uprawnień, takich jak zniżki na przejazd komunikacją miejską, ulgi na wydarzenia kulturalne, dostęp do biblioteki i innych obiektów na terenie uczelni. Wyróżniamy dwa typy dokumentu: elektroniczną legitymację studencką ELS i mLegitymację studencką. Sprawdź, czym się one różnią i jak je wyrobić.

Wyniki rekrutacji – jak przetrwać czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie pracy?

Wyniki rekrutacji – jak przetrwać czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie pracy?

Czy zdarzyło Ci się kilka razy dziennie sprawdzać skrzynkę pocztową albo upewniać się, czy dzwonek w Twoim telefonie działa poprawnie – żeby przypadkiem nie przegapić odpowiedzi po rozmowie o pracę? Stres w czasie przeciągającego się oczekiwania na wiadomość od rekrutera może być nawet większy niż podczas samego spotkania! Jak długo czeka się na wyniki rekrutacji i dlaczego tyle to trwa?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

Feedback – definicja, dlaczego jest ważny?

Feedback – definicja, dlaczego jest ważny?

– Każdy z nas potrzebuje feedbacku w innej formie – zwraca uwagę coach biznesu Agnieszka Łozińska-Moriak. Dlatego dobry manager powinien znać 7 zasad konstruktywnego feedbacku i na ich podstawie umieć dostosowywać komunikat do pracownika. Co więcej, inaczej wygląda feedback pozytywny i feedback negatywny. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o udzielaniu informacji zwrotnej w swojej firmie.