Lista stanowisk - Posadzkarz

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • CEMEX Polska Sp. z o.o.   za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    7 dni
    Twoje zadania na stanowisku: Wykonywanie nacięć i wypełnień dylatacji po zakończeniu prac betonowych w obszarze projektów urbanizacyjnych – ronda, posadzki, zatoki autobusowe; Kontrola stanu technicznego i sposobu wykorzystania maszyn i urządzeń, w postaci okresowych badań i przeglądów;...

Posadzkarz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Posadzkarz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą odpowiedzialną za wykonywanie podłóg kafelkowych i drewnianych, lecz także posadzek z kamieni naturalnych, szkła, ceramiki, etc. Osoba wykształcona w tym charakterze zajmuje się także renowacją i konserwacją podłóg już istniejących, szczególnie parkietów drewnianych, odnawianych metodą cyklinowania (szlifowania wierzchniej warstwy desek i pokrywania ich nową warstwą lakieru). Posadzkarza zajmuje się kompleksowym wykonywaniem podłóg w pomieszczeniach mieszkalnych, użytkowych, tarasach, balkonach i innych przestrzeniach, wliczając w to także prace wykończeniowe – wykonawstwo i dopasowywanie progów, etc. Osoba obsadzona na tym stanowisku wykonuje podłogi w oparciu o posiadaną wiedzę i doświadczenie i życzenia klientów, dobierając odpowiednie materiały i sposoby ich montażu.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, przydatnym do podjęcia pracy zawodowej w charakterze posadzkarza jest kwestia posiadanego wykształcenia. Potencjalni pracodawcy preferują kandydatów, legitymujących się dyplomem ukończenia jednej z zasadniczych szkół zawodowych w specjalności budowlanej, lecz przyjmowane są także osoby posiadające wyłącznie podstawowe wykształcenie. Możliwości zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia stwarzają także liczne kursy doskonalenia zawodowego w tym zakresie. Doświadczenie pozyskane w pracy na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem, podobnie jak posiadanie określonych cech personalnych, pozwalających na efektywną pracę w zespole.


WARUNKI PRACY

Praca posadzkarza jest pracą typowo fizyczną, skupiającą się wokół wykonywania kilku prostych czynności z wykorzystaniem narzędzi ręcznych i mechanicznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w charakterze posadzkarza oferują liczne firmy remontowo-budowlane, obowiązki posadzkarza wykonują często specjaliści malarze-tapeciarze, posiadający także zdolności układania paneli, parkietów i kafelków kuchennych lub łazienkowych.


ZAROBKI

Średnie zarobki na stanowisku posadzkarza utrzymują się na poziomie 1600 – 2000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Posadzkarz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?