O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.
Lista stanowisk - Posadzkarz
Polecane oferty - Praca fizyczna
-
Glazurnik / Szpachlarz / Malarz
Chiara Investment Sp.zo.o. Warszawa, praca na terenie Warszawy i okolic praca mobilnapracownik fizyczny umowa zlecenie / o dzieło pełny etat 9 000 - 12 000 zł brutto/mies. rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV -
CEMEX Polska Sp. z o.o. za 3 dni wygasapracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat
Posadzkarz
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Posadzkarz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą odpowiedzialną za wykonywanie podłóg kafelkowych i drewnianych, lecz także posadzek z kamieni naturalnych, szkła, ceramiki, etc. Osoba wykształcona w tym charakterze zajmuje się także renowacją i konserwacją podłóg już istniejących, szczególnie parkietów drewnianych, odnawianych metodą cyklinowania (szlifowania wierzchniej warstwy desek i pokrywania ich nową warstwą lakieru). Posadzkarza zajmuje się kompleksowym wykonywaniem podłóg w pomieszczeniach mieszkalnych, użytkowych, tarasach, balkonach i innych przestrzeniach, wliczając w to także prace wykończeniowe – wykonawstwo i dopasowywanie progów, etc. Osoba obsadzona na tym stanowisku wykonuje podłogi w oparciu o posiadaną wiedzę i doświadczenie i życzenia klientów, dobierając odpowiednie materiały i sposoby ich montażu.
WYMAGANIA
Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, przydatnym do podjęcia pracy zawodowej w charakterze posadzkarza jest kwestia posiadanego wykształcenia. Potencjalni pracodawcy preferują kandydatów, legitymujących się dyplomem ukończenia jednej z zasadniczych szkół zawodowych w specjalności budowlanej, lecz przyjmowane są także osoby posiadające wyłącznie podstawowe wykształcenie. Możliwości zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia stwarzają także liczne kursy doskonalenia zawodowego w tym zakresie. Doświadczenie pozyskane w pracy na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem, podobnie jak posiadanie określonych cech personalnych, pozwalających na efektywną pracę w zespole.
WARUNKI PRACY
Praca posadzkarza jest pracą typowo fizyczną, skupiającą się wokół wykonywania kilku prostych czynności z wykorzystaniem narzędzi ręcznych i mechanicznych.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Możliwości zatrudnienia w charakterze posadzkarza oferują liczne firmy remontowo-budowlane, obowiązki posadzkarza wykonują często specjaliści malarze-tapeciarze, posiadający także zdolności układania paneli, parkietów i kafelków kuchennych lub łazienkowych.
ZAROBKI
Średnie zarobki na stanowisku posadzkarza utrzymują się na poziomie 1600 – 2000 złotych brutto miesięcznie.
Najnowsze oferty - Praca fizyczna
-
Wykończeniowiec budowlany
Praca.pl Warszawa praca mobilnapracownik fizyczny umowa o dzieło / zlecenie pełny etat aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły
Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek
Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?
– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.
Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja
– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?
Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?
Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?
Jak napisać CV? Rodzaje CV
– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.
Niedziele handlowe 2025
Zgodnie z nową propozycją zmiany w ustawach o dniach wolnych i ograniczeniu handlu w niedziele i święta, w grudniu przyszłego roku mają obowiązywać aż trzy niedziele handlowe poprzedzające Gwiazdkę. Zmian szykuje się sporo, dlatego wyjaśniamy, ile faktycznie będzie oraz kiedy wypadają niedziele handlowe 2025, a także kto już teraz może mieć otwarty sklep nawet w niedzielę niehandlową.
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?