Lista stanowisk - Portier

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Portier

    Uniwersytet Wrocławski   Wrocław, plac Uniwersytecki 1    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  część etatu / pełny etat
    17 godz.
    Nazwa stanowiska: Portier Wymiar etatu: 1 etat lub ¾ etatu Rodzaj umowy: umowa o pracę Zakres obowiązków: Sprawowanie dozoru i ochrony mienia znajdującego się w budynku wraz z samym budynkiem i terenem przyległym. Prowadzenie ewidencji wydawania i przyjmowania kluczy do pomieszczeń,...
  • Portier / Portierka

    Politechnika Wrocławska   Jelenia Góra    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa na zastępstwo  część etatu
    2 dni
    Opis stanowiska: Osoba zatrudniona na ww. stanowisku będzie odpowiedzialna za kontrolę ruchu osób przemieszczających się z i do budynku, pojazdów wyjeżdżających i wjeżdżających na teren Filii., za ochronę mienia oraz utrzymanie porządku na przydzielonym rejonie. Zakres obowiązków:...

Portier

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Portier to osoba odpowiedzialna za nadzorowanie ruchu osób wchodzących i wychodzących z budynku, udzielanie im podstawowych informacji odnośnie rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń, godzin otwarcia, etc. W przypadku budynków zamkniętych dla osób nieupoważnionych, portier sprawdza tożsamość tychże osób i cel w jakim chcą dostać się do środka. Portier wydaje jednorazowe wejściówki, uprawniające do pobytu na terenie tego typu budynku w charakterze gościa, jednocześnie odnotowując godzinę wejścia i personalia petenta. W przypadku portierów hotelowych do ich obowiązków należy także wydawania kluczy do pokojów, przyjmowanie bagażu gości, zamawianie w ich imieniu taksówek, oraz wykonywanie innych prostych czynności, o które poproszą go klienci placówki. W przypadku budynków wyposażonych w wewnętrzny parking portier może sterować otwieraniem i zamykaniem bramy wjazdowej, wydawać przepustki i odnotowywać godziny wjazdu pojazdów na teren posesji, jednocześnie wskazując najdogodniejsze miejsce do parkowania.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze portiera nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, których spełnienie byłoby jednoznaczne z objęciem stanowiska. Potencjalni pracodawcy przyjmują nawet osoby legitymujące się wyłącznie podstawowym wykształceniem, lecz posiadające doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Istotne będą jednak cechy personalne, pozwalające na rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków – odpowiedzialność, cierpliwość, skrupulatność, etc. Często od osób zainteresowanych pracą na tym stanowisku oczekuje się odpowiednich warunków fizycznych, a w przypadku pracowników hotelu znajomości zasad savoir vivre, przydatnych przy obsłudze gości.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy osoby zatrudnionej na tym stanowisku jest przestrzeń portierni – pomieszczenia wydzielonego z głównego hallu, lub przyległego do budynku na zewnątrz. Praca portiera nie jest trudna, lecz bywa monotonna, przez wielokrotne wykonywanie tych samych czynności w długim okresie czasu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w charakterze portiera stwarzają liczne firmy i instytucje, hotele, motele, etc.


ZAROBKI

Średnie zarobki portiera są określane na poziomie 1800 złotych brutto miesięcznie.

Praca Portier
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Praca fizyczna

  • Palacz - Portier

    Zakłady Odzieżowe Wybrzeże S.I.   Gdynia    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za: obsługa kotłowni węglowej, obsługa portierni, dozór zakładu, odpowiedzialność za obsługę kotłów C.O. połączonej z codziennym przeglądem instalacji grzewczej, dbałość o porządek wokół budynków zakładu i przyległych dróg dojazdowych.

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?