Lista stanowisk - Pomoc Domowa

Pomoc Domowa

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pomoc domowa to osoba, która zajmuje się prowadzeniem domu. Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy: gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie, robienie zakupów, palenie w kominku, opieka nad zielenią.


WYMAGANIA

Pomoc domowa powinna być osobą, która ceni czystość i porządek, nie posiada nałogów, odznacza się dobrym zdrowiem, pracowitością, dokładnością, Ważnym atutem jest posiadanie prawa jazdy.


WARUNKI PRACY

Pomoc domowa pracuje w domu, czyli w pomieszczeniu zamkniętym oraz na terenie otwartym (pielęgnacja zieleni, ogrodu). Przeważnie pracuje w ośmiogodzinnym systemie pracy, czasem w niedziele i święta. Czas pracy uzależniony jest od preferencji pracodawców. Pomoce domowe rzadko pracują na umowę o pracę. Proponuje się im pracę tymczasową, na zlecenie, dodatkową.
 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Pomoc domowa może szukać zatrudnienia przez agencje pośrednictwa pracy. Na brak ogłoszeń nie można narzekać, ponieważ coraz więcej osób poszukuje osoby do prowadzenia domu.


ZAROBKI

Jeśli pomoc domowa pracuje przez cały miesiąc (oprócz sobót i niedziel) po 5 godzin, zarabia od 1,5 tys. zł do 2 tys. zł. Często zdarza się  jednak, że wysokość wynagrodzenia zależy od hojności pracodawcy.

Praca Pomoc Domowa
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw można skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy oraz liczby karmionych dzieci.

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

 – Niektórzy preferują relacje bardziej zdystansowane i formalne tak, by nikt nie przeszkadzał im w pracy i by nie czuć się zobowiązanym do świadczenia drobnych przysług. Inni są pod tym względem mniej rygorystyczni – tłumaczy psycholog dr Beata Rajba. Kiedy w pracy pojawia się przyjaźń i jak rozpoznać, że kolega lub koleżanka ma szczere intencje?

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

W Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu startuje aż 210 polskich sportowców. Razem z nimi liczymy na wspaniałe wyniki i medale olimpijskie. Te ostatnie oznaczają nie tylko wieczne miejsce na kartach historii sportu, ale też pewne zabezpieczenie na przyszłość. Przypominamy, ile wynosi emerytura olimpijska w Polsce i na świecie oraz czy kolor medalu wpływa na wysokość świadczenia. 

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.