Lista stanowisk - Narzędziowiec

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Technik warsztatu

    Albeco Sp. z o.o.   Plewiska    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: Obsługa maszyn w ruchu (m.in. frezarka, wiertarka i inne). Obsługa dokumentacji związana z przyjęciem towaru po obróbce. Montaż łożysk oraz zestawów śrubowo – tocznych. Rozkuwanie łańcuchów. Przyjmowanie towaru na stan warsztatu. Pakowanie i konserwacja towaru....
  • Narzędziowiec

    Wezi-tec Sp. z o.o.   Kożuchów    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Zakres obowiązków Naprawa i konserwacja form wtryskowych; Diagnozowanie uszkodzeń form na podstawie wad detali; Reagowanie na awarie- likwidacja ich wraz z analizą przyczyn powstania i podejmowanie środków zapobiegawczych; Terminowe przeprowadzanie przeglądów prewencyjnych; Dbałość o...

Narzędziowiec

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Narzędziowiec to osoba przeprowadzająca kontrolę techniczną i naprawy narzędzi (elektronarzędzi, prostych urządzeń) wykorzystywanych w zakładzie przemysłowym, warsztacie itp. Osoba na tym stanowisku dba o konserwację tychże narzędzi i urządzeń, wykonuje korekty kształtu, kalibrację, zgłasza zapotrzebowanie na części oraz nowe narzędzia. Jest to odpowiedzialna funkcja, gdyż posługiwanie się niesprawnymi, źle ustawionymi narzędziami i urządzeniami może prowadzić do wypadków przy pracy. Narzędziowiec wykonuje pracę fizyczną na samodzielnym stanowisku, współpracuje na co dzień z zespołem operatorów narzędzi i maszyn.

NARZĘDZIOWIEC – JAK ZOSTAĆ?

Żeby podjąć pracę narzędziowca, niezbędne jest wykształcenie techniczne lub branżowe (zawodowe). Kandydaci mogą na przykład zdecydować się na szkołę branżową I stopnia w klasach: mechanik, elektromechanik, ślusarz, operator maszyn i urządzeń. Zdarza się, że pracodawcy przyjmują osoby bez kierunkowego wykształcenia, ale z dużym doświadczeniem w pracy na podobnym stanowisku, przy obsłudze i konserwacji narzędzi. W niektórych przypadkach narzędziowiec musi mieć uprawnienia SEP (uprawnienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Wymagania na to stanowisko znacząco różnią się od zakresu działalności zakładu – w więc i wykorzystywanych w nim narzędzi i maszyn. 

Bez wątpienia, by wykonywać ten zawód, niezbędna jest bardzo dobra znajomość podstaw mechaniki, technik ślusarskich oraz rysunku technicznego, a także umiejętność posługiwania się narzędziami pomiarowymi, wysoko rozwinięte zdolności manualne. Pracodawcy szukają osób samodzielnych, dokładnych, przestrzegających zasad bhp, rzetelnych, doskonale zorganizowanych oraz potrafiących działać w zespole.

NARZĘDZIOWIEC – JAK WYGLĄDA PRACA W TYM ZAWODZIE?

W przypadku narzędziowca zakres obowiązków jest uzależniony w znacznym stopniu od miejsca zatrudnienia, rodzaju wykorzystywanych w nim narzędzi i maszyn, a także innych czynników. Do podstawowych zadań osoby na tym stanowisku należy:

  • przeprowadzanie przeglądów narzędzi, maszyn, urządzeń itp. zgodnie z harmonogramem, 

  • prowadzenie prac konserwacyjnych, 

  • dokonywanie bieżących i planowanych napraw, 

  • kalibrowanie sprzętu, wprowadzanie zmian konstrukcyjnych oraz ich dokumentowanie, 

  • montowanie nowych narzędzi, 

  • instruowanie pracowników w zakresie posługiwania się narzędziami, na temat wprowadzanych modyfikacji, bhp, 

  • zgłaszanie zapotrzebowania na nowe narzędzia bądź ich części, 

  • uczestnictwo w odbiorze narzędzi i maszyn, próbach produkcyjnych, 

  • prowadzenie dokumentacji technicznej związanej z eksploatacją, konserwacją i naprawami narzędzi. 

NARZĘDZIOWIEC – ZAROBKI

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, mediana miesięcznych zarobków brutto narzędziowca wynosi 5300 zł. Jednak czwarta najlepiej opłacanych osób na tym stanowisku osiąga płacę co najmniej 6440 zł brutto miesięcznie. 

NARZĘDZIOWIEC – KARIERA ZAWODOWA

W tym zawodzie warto postawić na rozwój i doskonalenie się, gdyż wraz z nabywaniem nowych kompetencji rosną zarobki. Narzędziowiec może na przykład uzupełnić wykształcenie techniczne, wykonać kursy i zdobywać kolejne uprawnienia zawodowe.

NARZĘDZIOWIEC – PERSPEKTYWY PRACY

Narzędziowiec oferty pracy znajdzie we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych, warsztatach motoryzacyjnych, warsztatach stolarskich itp.

Praca Narzędziowiec
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.