Lista stanowisk - Krawcowa / Krawiec

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Krawiec / Krawcowa

    Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.   Świdnica    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa zlecenie / kontrakt B2B
    23 godz.
    Jakie zadania na Ciebie czekają? usługi krawieckie dla klientów sklepu; szycie wzorników przeznaczonych na ekspozycję sklepu; szycie dekoracji stołowych i okiennych; fachowe doradztwo.
  • Krawcowa

    Madonna Exclusive SP z o.o.   Łódź    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    pracownik fizyczny  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Poszukujemy osoby doświadczonej w krawiectwie, dla której praca z naszymi klientkami będzie przyjemnym wyzwaniem.

Krawcowa / Krawiec

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

W najszerszym zarysie, krawiec jest osobą zajmującą się szyciem odzieży lekkiej, ciężkiej i skórzanej, kierując się indywidualnymi oczekiwaniami klientów zamawiających odzież, lub powielając dany krój w produkcji masowej. W pierwszym przypadku proces produkcji rozpoczyna się od zdjęcia wymiarów, ustalenia oczekiwań klienta, a następnie przeniesienie wzorca na papier. Poszczególne elementy są przygotowywane oddzielnie, a następnie łączone aż do otrzymania gotowego ubioru. W drugim przypadku praca krawca polega, w zależności od powierzonego mu etapu produkcji, na projektowaniu wzorca, wykrawaniu elementów samodzielnie, lub kontrolowanie wykrawania komputerowego, łączeniu ich w całość, a nawet przygotowywaniu dokumentacji i organizowaniu niezbędnych do wykonania kolekcji materiałów. W dużych zakładach odzieżowych w produkcji wykorzystuje się maszyny i urządzenia sterowane komputerowo lub mechanicznie, minimalizując tym samym pracę rąk ludzkich. W tych miejscach powstają serie jednakowych produktów o uśrednionych rozmiarach i krojach, w przeciwieństwie do małych zakładów, przyjmujących klientów indywidualnych, dopasowujących ubiory do wymiarów i sylwetki klienta.


WYMAGANIA

Dostęp do zawodu krawca lub krawcowej otwiera dyplom ukończenia szkoły zawodowej odzieżowej, lub certyfikat ukończenia specjalistycznego kursu. Jest to jeden z zawodów, w którym ponad posiadane wykształcenie przedkładane są indywidualne umiejętności manualne, precyzja i kreatywność. Obecnie małe zakłady krawieckie ustępują miejsca produkcji taśmowej, kierowanej do odbiorcy masowego. Indywidualne podejście do klienta jest jednak nadal stosowane szczególnie w przypadku odzieży wizytowej.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy krawca lub krawcowej jest przestrzeń zakładu odzieżowego. W dużych zakładach produkcja odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn i urządzeń, podczas gdy w mniejszych większość czynności jest wciąż wykonywana manualnie, przy wykorzystaniu tradycyjnych maszyn do szycia i temu podobnych narzędzi.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia dla osób trudniących się zawodem krawca, stwarzają zakłady odzieżowe.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 1500 złotych brutto i rosną, w zależności od wielkości zakładu i rodzaju wytwarzanej odzieży.

Praca Krawcowa / Krawiec
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Praca fizyczna

  • Szwaczka / osoba z umiejętnością szycia

    Elis Textile Service Sp. z o.o.   Rumia    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    7 dni
    Zadania Naprawa odzieży, Naszywanie emblematów logo, Skracanie nogawek i rękawów w odzieży, Pomoc w pracach związanych z przygotowaniem odzieży do wysyłki. Oczekujemy Podstawowej umiejętności szycia na maszynie, Samodzielności, dokładności, Systematyczności, dobrej organizacja pracy,...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.