Lista stanowisk - Konfekcjoner

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Pracownik do szycia odzieży

    Zakłady Odzieżowe Wybrzeże S.I.   Gdynia    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Opis stanowiska: Do obowiązków pracownika należy konfekcjonowanie odzieży w oddziale szwalni tj. szycie odzieży, składanie, prasowanie / możliwość przyuczenia.
  • Pracownik produkcji - konfekcjoner

    AURA HERBALS sp. z o.o.   Gdańsk    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   5 090 - 5 677 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Prace związane z nasypywaniem i napełnianiem butelek substancjami wg receptur; Konfekcjonowanie produktów: pakowanie gotowych produktów w kartoniki i opakowania zbiorcze; Obsługa maszyn i urządzeń produkcyjnych; Naklejanie naklejek, etykiet itp; Utrzymanie porządku na stanowisku pracy i...

Konfekcjoner

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Konfekcjoner to osoba obsługująca maszyny i wykonująca inną pracę fizyczną w zakładach produkcji opon lub innych wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych. Pracownik wypełnia obowiązki służbowe na przydzielonym stanowisku, pod nadzorem przełożonego. W czasie pracy wykonuje czynności manuale, posługuje się różnego rodzaju sprzętem np. wkrętarką, śrubokrętem, ręcznymi narzędziami pneumatycznymi, narzędziami do wycinania, wykrawania, dociskania itp. Konfekcjoner przygotowuje części gumowe i inne elementy (np. metalowe) do połączenia w procesie wulkanizacyjnym. 

KONFEKCJONER – JAK ZOSTAĆ?

W ogłoszeniach o pracę konfekcjonera pojawia się wymóg posiadania wykształcenia minimum podstawowego. Mile widziane jest doświadczenie w zakładzie produkcyjnym oraz znajomość branży, w której działa przedsiębiorstwo. 

Konfekcjoner powinien mieć rozwinięte zdolności manualne. Liczy się szczególnie bardzo dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się dokładnością, sumiennością, umiejętnością pracy w zespole, spostrzegawczością i poszanowaniem dla zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracodawcy oczekują chęci do nauki i wysokiej motywacji do pracy. 

KONFEKCJONER – CZYM SIĘ ZAJMUJE?

To, czym się zajmuje konfekcjoner, w znacznym stopniu zależy od miejsca jego zatrudnienia. Zgodnie z prowadzoną przez Departament Rynku Pracy Klasyfikacją zawodów i specjalności główne zadania osoby na tym stanowisku to między innymi:

  • wycinanie, wg wykrojników i szablonów, elementów obuwia i odzieży z płyt, taśm, sznurów, tkanin gumowanych i powlekanych;

  • zdwajanie taśm i tkanin przez nakładanie i dociskanie oraz sklejanie;

  • łączenie, zgodnie z instrukcją wykonawczą, przygotowanych elementów przez nakładanie, sklejanie, dociskanie, radełkowanie, w celu przygotowania do wulkanizacji określonych rodzajów obuwia i odzieży gumowej;

  • wykonywanie dziurek na sznurowadła i guziki, wklejanie suwaków, guzików, zacisków, wszywanie kółek, klamer itp. elementów;

  • wytłaczanie bieżników za pomocą wytłaczarek lub kalandrów profilowych i cięcie ich na odcinki odpowiedniej długości;

  • wykonywanie części obrzeży opony za pomocą wytłaczarek i automatu;

  • konfekcjonowanie opon z uprzednio przygotowanych: osnowy, podkładu, bieżnika i obrzeży na urządzeniu bębnowym lub w linii automatycznego wytwarzania opon;

  • cięcie odcinków węża gumowego na dętkę oraz wykonywanie konfekcji dętek przed wulkanizacją;

  • łączenie (konfekcjonowanie), zgodnie z instrukcją wykonawczą, przygotowywanych do wulkanizacji elementów różnych wyrobów przez ich nakładanie, sklejanie, dociskanie.

KONFEKCJONER – ZAROBKI

Wysokość wynagrodzenia konfekcjonera uzależniona jest między innymi od jego stażu pracy i umiejętności, ale też lokalizacji i wielkości firmy, w której jest zatrudniony. Na początku ścieżki kariery pracownikom oferuje się zarobki w okolicy minimalnej pensji krajowej. 

KONFEKCJONER – ŚCIEŻKA KARIERY ZAWODOWEJ

Konfekcjoner należy do niższych stanowiski produkcyjnych. Osoby, które je zajmują, mogą rozwijać się zawodowo poprzez nabywanie nowych umiejętności, zdobywanie uprawnień np. na obsługę obrabiarek skrawających i różnego rodzaju sprzętu wykorzystywanego w zakładach przemysłowych. 

KONFEKCJONER – PERSPEKTYWY PRACY

Na konfekcjonerów praca czeka między innymi w zakładach wulkanizacyjnych, fabrykach wyrobów z tworzyw sztucznych, przedsiębiorstwach produkujących odzież i obuwie.

Praca Konfekcjoner
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.