Lista stanowisk - Konfekcjoner

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Konfekcjoner / Robotnik produkcyjny

    Lava Group S.C   Józefosław    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa zlecenie  tymczasowa/dodatkowa   35,00 - 38,00 zł brutto/godz.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    rozpakowywanie i pakowanie towaru; konfekcjonowanie przygotowywanie kartonów; kontrolowanie jakości wyrobów;
  • Pracownik do szycia odzieży

    Zakłady Odzieżowe Wybrzeże S.I.   Gdynia    praca stacjonarna   dziś wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Opis stanowiska: Do obowiązków pracownika należy konfekcjonowanie odzieży w oddziale szwalni tj. szycie odzieży, składanie, prasowanie / możliwość przyuczenia.

Konfekcjoner

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Konfekcjoner to osoba obsługująca maszyny i wykonująca inną pracę fizyczną w zakładach produkcji opon lub innych wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych. Pracownik wypełnia obowiązki służbowe na przydzielonym stanowisku, pod nadzorem przełożonego. W czasie pracy wykonuje czynności manuale, posługuje się różnego rodzaju sprzętem np. wkrętarką, śrubokrętem, ręcznymi narzędziami pneumatycznymi, narzędziami do wycinania, wykrawania, dociskania itp. Konfekcjoner przygotowuje części gumowe i inne elementy (np. metalowe) do połączenia w procesie wulkanizacyjnym. 

KONFEKCJONER – JAK ZOSTAĆ?

W ogłoszeniach o pracę konfekcjonera pojawia się wymóg posiadania wykształcenia minimum podstawowego. Mile widziane jest doświadczenie w zakładzie produkcyjnym oraz znajomość branży, w której działa przedsiębiorstwo. 

Konfekcjoner powinien mieć rozwinięte zdolności manualne. Liczy się szczególnie bardzo dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się dokładnością, sumiennością, umiejętnością pracy w zespole, spostrzegawczością i poszanowaniem dla zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracodawcy oczekują chęci do nauki i wysokiej motywacji do pracy. 

KONFEKCJONER – CZYM SIĘ ZAJMUJE?

To, czym się zajmuje konfekcjoner, w znacznym stopniu zależy od miejsca jego zatrudnienia. Zgodnie z prowadzoną przez Departament Rynku Pracy Klasyfikacją zawodów i specjalności główne zadania osoby na tym stanowisku to między innymi:

  • wycinanie, wg wykrojników i szablonów, elementów obuwia i odzieży z płyt, taśm, sznurów, tkanin gumowanych i powlekanych;

  • zdwajanie taśm i tkanin przez nakładanie i dociskanie oraz sklejanie;

  • łączenie, zgodnie z instrukcją wykonawczą, przygotowanych elementów przez nakładanie, sklejanie, dociskanie, radełkowanie, w celu przygotowania do wulkanizacji określonych rodzajów obuwia i odzieży gumowej;

  • wykonywanie dziurek na sznurowadła i guziki, wklejanie suwaków, guzików, zacisków, wszywanie kółek, klamer itp. elementów;

  • wytłaczanie bieżników za pomocą wytłaczarek lub kalandrów profilowych i cięcie ich na odcinki odpowiedniej długości;

  • wykonywanie części obrzeży opony za pomocą wytłaczarek i automatu;

  • konfekcjonowanie opon z uprzednio przygotowanych: osnowy, podkładu, bieżnika i obrzeży na urządzeniu bębnowym lub w linii automatycznego wytwarzania opon;

  • cięcie odcinków węża gumowego na dętkę oraz wykonywanie konfekcji dętek przed wulkanizacją;

  • łączenie (konfekcjonowanie), zgodnie z instrukcją wykonawczą, przygotowywanych do wulkanizacji elementów różnych wyrobów przez ich nakładanie, sklejanie, dociskanie.

KONFEKCJONER – ZAROBKI

Wysokość wynagrodzenia konfekcjonera uzależniona jest między innymi od jego stażu pracy i umiejętności, ale też lokalizacji i wielkości firmy, w której jest zatrudniony. Na początku ścieżki kariery pracownikom oferuje się zarobki w okolicy minimalnej pensji krajowej. 

KONFEKCJONER – ŚCIEŻKA KARIERY ZAWODOWEJ

Konfekcjoner należy do niższych stanowiski produkcyjnych. Osoby, które je zajmują, mogą rozwijać się zawodowo poprzez nabywanie nowych umiejętności, zdobywanie uprawnień np. na obsługę obrabiarek skrawających i różnego rodzaju sprzętu wykorzystywanego w zakładach przemysłowych. 

KONFEKCJONER – PERSPEKTYWY PRACY

Na konfekcjonerów praca czeka między innymi w zakładach wulkanizacyjnych, fabrykach wyrobów z tworzyw sztucznych, przedsiębiorstwach produkujących odzież i obuwie.

Praca Konfekcjoner
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Praca fizyczna

  • Pracownik produkcji - konfekcjoner

    AURA HERBALS sp. z o.o.   Gdańsk    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   5 677 - 6 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    8 dni
    Prace związane z nasypywaniem i napełnianiem butelek substancjami wg receptur; Konfekcjonowanie produktów: pakowanie gotowych produktów w kartoniki i opakowania zbiorcze; Obsługa maszyn i urządzeń produkcyjnych; Naklejanie naklejek, etykiet itp; Utrzymanie porządku na stanowisku pracy i...

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?