Lista stanowisk - Wulkanizator

Polecane oferty - Motoryzacja

  • Mechanik Samochodowy

    VTC Concept sp.z o.o.sp.k.   Bielsko-Biała, ul. Al.gen. W. Andersa 591    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   4 300 - 6 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    9 godz.
    Zakres obowiązków: naprawy i przeglądy samochodów osobowych i dostawczych, diagnostyka komputerowa, geometria zawieszenia, wymiana i wyważenie kół, wykonywanie czynności zawartych w zleceniu warsztatowym i przydzielonych przez kierownika, wypełnianie dokumentacji, kontrola stanu...
  • Mechanik Samochodowy

    Praca.pl   Bielsko-Biała    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    2 dni
    Zakres obowiązków: Obsługa i naprawa pojazdów, w tym samochodów osobowych i dostawczych. Diagnostyka komputerowa i regulacja geometrii zawieszeń. Wyważanie i wymiana kół. Wykonywanie zadań zleconych przez kierownika warsztatu. Dokumentowanie wykonywanych prac. Kontrola technicznego stanu...

Wulkanizator

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Wulkanizator jest osobą zajmującą się naprawą opon, przy wykorzystaniu metody wulkanizacji. Osoba zatrudniona w tym charakterze pokrywa substytutem ubytki powstałe w oponie; dziury, pęknięcia i temu podobne, a także oczyszcza powierzchnię bieżnika manualnie, lub przy pomocy szczotek elektrycznych z drucianą końcówką. W puste, odpowiednio przycięte przestrzenie wulkanizator wstrzykuje gumowe łaty przy pomocy specjalnego pistoletu, a następnie wyrównuje krawędzie łaty nożem lub innym przyrządem. Zewnętrzną część pokrywa się łatą bieżnikową, dopasowaną do bieżnika opony. Ostatnim etapem jest zespojenie łat wewnątrz urządzenia wulkanizacyjnego, pod wpływem wysokiej temperatury. Większość czynności wulkanizacyjnych wykonywanych jest przy pomocy narzędzi elektrycznych, jedynie ich mała część za pomocą narzędzi ręcznych. Z czasem osoba zajmująca się wulkanizacją nabiera doświadczenia, pozwalającego jej na przygotowanie pojedynczej opony w stosunkowo krótkim czasie.


WYMAGANIA

Wśród wymagań stawianych przed kandydatami na stanowisko wulkanizatora w zakładzie wulkanizacyjnym lub wielozadaniowej stacji obsługi pojazdów, najczęściej spotykanym jest wymóg posiadania średniego wykształcenia – preferowani są kandydaci, legitymujący się dyplomem ukończenia szkoły samochodowej. Niezbędne będzie także doświadczenie w wulkanizacji opon, oraz zdolności personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole. Potencjalni pracodawcy oczekują od osób aplikujących na stanowisko wulkanizatora zdolności manualnych i umiejętności wielokrotnego wykonywania tych samych, monotonnych czynności. W pracy wulkanizatora może nadarzyć się okazja do bezpośredniego kontaktu z klientem, dlatego też osoba zatrudniona na tym stanowisku musi odznaczać się pozytywnym nastawieniem do klienta.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy wulkanizatora jest przestrzeń warsztatu samochodowego, w którym wykonuje czynności wulkanizacyjne ręcznie i za pośrednictwem urządzeń elektrycznych. W praktyce jest to praca fizyczna, związana z długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji, korzystaniem z chemikaliów i innych substancji niebezpiecznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na stanowisku wulkanizatora oferują zakłady wulkanizacyjne i stacje obsługi pojazdów.


ZAROBKI

Zarobki wulkanizatora zatrudnionego w dużej stacji obsługi pojazdów sięgają kwoty 2500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Wulkanizator
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.